Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Сега в това му състояние ми прилича на изоставена директория за статии с WP с версия 2.0
Точно тези неща и опита ми със CMS-ите през годините, ме накараха сам да го напиша от нула. Всъщност си изброил едни от основните недостатъци на WP. Башка, че няма подобна безплатна система или плъгин за WP. Което означава, че ще се счупя от писане на тонове код в преправяне, ще трябва да спазвам съвместимости и т.н.. На подобни ужаси се плодлагам само след добро заплащане и ако клиента изключително държи да работи с WP. За неща, които могат да се напишат много по-елегантно и чисто и с много по-малко код, няма смисъл от CMS-и.
Иначе използвания темплейт енджин е възможно най-бързия и стабилен на който съм попадал - Tenjin. Фреймуърка представлява един файл с базови функции.
Поработил съм върху сигурността и допълнително кеширам сесиите в db. Системата може лесно да се ъпдейтва. Възможностите са SEO са безкрайно много. В момента мета-съдържанието се генерира от скрипта, но може да се освободи модула, който дава възможност на потребителя сам да добавя мета съдържанието. Иска довършване, но не знам дали има смисъл да го дописвам. Първо ще реша, дали да го продавам или да го пусна с OpenSource лиценз.
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Сега в това му състояние ми прилича на изоставена директория за статии с WP с версия 2.0
Дизайна и цветните схеми ли не ти харесват?
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Също и малкото опции в админ панела, коментари не видях да има също, както и контрол над линковете, няма и опен граф тагове
Дизайна и цветните схеми ли не ти харесват?
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Също и малкото опции в админ панела, коментари не видях да има също, както и контрол над линковете, няма и опен граф тагове
Благодаря за идеите! Ще обмисля, дали да ги добавя.
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Много добра идея е респонсив дизайна :) Къде у врътпрес такава екстра :twisted:
Предполагам с малко усилия може да се променят темпите според вкъсът ни?
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Днес пак се почоплих с тоя проект.
Направих инсталиращ скрипт. Пуснах и лека документация в субдомейн:
Article-X Guset Article - Documentation
Направих и видео към документацията, което показва как се инсталира, настройва и работи със системата.

И да се похваля - направих първата продажба на тая система за невероятната сума от 14 лв!:beer:
Въпреки, че още се чудя, дали да не я пусна под GPL или подобен лиценз за свободно ползване.

Пуснах едно копие на free-хостинг, което може да се обхожда от търсачки и ботове:
http://articles.net46.net/
Ако някой иска, може да добави статия в някоя от секциите. Няма да ги трия. Само ще наблюдавам колко е стабилна и дали няма да я полазят ботовете.
 
От: Пиша система за статии - и моля за тест, идеи и критики

Демо-система за статии: http://nediko.info/articles-demo
Админ панел: http://nediko.info/articles-demo/admin


PS: Хостинга, където съм турнал демото, чат-пат припушва и след някое време се отпушва. Писал съм им нееднократно, ама са си такива. Ако не ви се заредят страниците, пробвайте отново.

Резултата от десетина опита все е 404 "нема никой".
 

Горе