Пладформа за лайв стрийм

stuklen

Well-Known Member
Търся някаква онлайн платформа за лайв стрийм подобна на twitch и ustream, youtube, но при ембедване на стрийма в уебсайт да не се показва емблемата на "излъчвателя" Търсих из по-горе споменатите за платен вариант, но не намерих. Някакви предложения?
 
От: Пладформа за лайв стрийм

И тук не намирам подобен вариант, като другите е
 
От: Пладформа за лайв стрийм

Безплатно ли търсиш? Преди съм се ровел за това и съм намирал, но са платени, ако се стискаш да си купиш - никога няма да намериш.
 
От: Пладформа за лайв стрийм

Ами не мисля, че нещо такова може да е безплатно. Все пак тези сървъри някой ги поддържа купил ги е плаща им тока ..
Предполагам някакъв месечен абонамент за да не се показват реклами и водни знаци на издателя.
 
От: Пладформа за лайв стрийм

Може да пробваш със JW-player. Срещал съм го на доста места, виждал съм и да пускат live stream през него. Можеш да го разгледаш и да прецениш дали ще ти върши работа :)
 
От: Пладформа за лайв стрийм

JW-player е много популярен. Има много опции има и безплатна версия. Платената им е $300 на година + екстри.
 
От: Пладформа за лайв стрийм

Търся някаква онлайн платформа за лайв стрийм подобна на twitch и ustream, youtube, но при ембедване на стрийма в уебсайт да не се показва емблемата на "излъчвателя" Търсих из по-горе споменатите за платен вариант, но не намерих. Някакви предложения?

Пробвай тази платформа http://www.dacast.com/. Ако не се лъжа имаха 14 дневен пробен период.
 
От: Re: Пладформа за лайв стрийм

А някой да каже и мнение за плйър? Харесал съм 1,2, но реално гледам да не са флаш. Има много аки html + js?

Този плеар също е доста добър. Даже на сайта може да се хоствам и видео, като има и безплатен план.
 
От: Пладформа за лайв стрийм

Това, което търсиш е Kaltura с актуална версия 11.2. Поддържа html5, ако е нужно и флаш. Прекодирането е в почти всички известни формати. Работи на основата на Red5, но може да е и Wowza. Интегрира се успешно с Moodle, Wordpress и др. Ембедването е вградена функция, а плейърите се настройват индивидуално, разбира се и логото. Рекламата е вградена функция.
Къде е уловката? Иска желязо, физически сървър, версията CE (комюнити едишън) е безплатна и пълнофункционална, но инсталацията изисква добри познания по сървърна администрация. Принципно се инсталира за около ден от нула и след това работи перфектно. Kaltura има API, чрез което е възможна интеграция с всяка система.
 

Горе