Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препублик

Привет и на теб, гарнет,

Уважавам градивната критика, за разлика от нападателната с халосни патрони.

Така или иначе трафика от/към OLX е по некриптиран канал. Дали ще си пазиш паролата в сейф или ще ти е на листче до клавиатурата при една мен и дъ мидъл атака ти хващат креденшълите в чист вид.

Хайде със здраве и успехи със скриптовете!

Здрасти,
това, че си написал уеб апп за олх е похвално. Критиката ми се базира на това, че дооста повече време се занимавам с това от теб. Но не е с халосни патрони, колкото и да ти се иска.
Освен това говориш откровени лъжи и някои полуистини с цел заблуда на клиентите.

1. Ти и в момента имаш доста приложения на компа писани от някой си.
2. Вече в олх паролите са по ссл тунел, т.е криптирани - https://ssl.olx.bg/account/?ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=index

Не виждам кой и защо ще ти даде паролата си на тебе. Сега ако някой иска да имаш потенциален контрол над акаунта му, това е друго.

Да речем аз правя сравнение между продман и твоя софт

продман:

доказано работи
от около 2 години на пазара
ясна еднократна цена
100% възможност да се види какво/къде праща/получава (даже ако искаш ти напиши ревю за това)


твоя софт:

не е ясно работи ли и ако да, от кога
не е ясно къде е
не е ясна цената
не е ясно за колко време ще работи - купувам си кредити за 100 лв, ползвам 10 лв и ти утре умираш.
100% паролата ми я знаеш ти и който ти искаш и можеш да ми експлоатираш акаунта, напр за спам на ЛС в олх

Та това е. Успехи
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

И сега olx.bg като изцяло е нов сайт, твоя продман ратИли?
 
Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

И сега olx.bg като изцяло е нов сайт, твоя продман ратИли?

Да. Оправен е и минава тестове сега.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

@garnet


Здравей и на теб,

Не се коси толкова друже. Идеята ми за платформа за автоматизация е още преди изобщо да е имало prodman. Просто не ми беше приоритет поради други проекти. Бях я започнал, но остана висяща. Сега се отвори малко свободно време и ето я на бял свят. Платформата работи, в момента се тества и се държи повече от добре. Внесени са и актуализации след последните промени, но както казах ще изчакам няколко седмици, за да се доизчистят нещата от страна на olx.

Относно компетенциите, нито ме познаваш, нито знаеш с какво и от колко време се занимавам. Само ще вмъкна нещо, специално за теб и надявам се да ме разбереш правилно, ако ли не ще ти върна още един пост с конкретика. Последно видях някой да пише такъв код (именуване на променливи и функции на маймуница) в гимназията. Моите уважения към труда ти, но това, че си написал 350 реда на питон не те прави гуру.

Предполагам си леко притеснен от факта, че вече има много по-добра алтернатива на prodman. Всеки средноинтелигентен човек би се досетил за предимствата й и без да ги изреждам. Системата е на мой съврър, ще е достъпна съвсем скоро, цената ще се формира на база брой потребителски профили в olx + реализиран трафик (брой препубликувания). Явно от olx най-после се сетиха да вкарат https, допреди няколко дни не беше така.
Идеята да се ползват паролите на клиенти за спам е направо смешна. Най-малкото те мога да го проверят, да сменят паролите си и повече никога да не се логнат в платформата. Мейлите са с по-висок приоритет и предполагам дори и да се закрие профил на клиент, той може да поиска да му се активира с верификация през мейл. Както казах, един да изреве всичко отива по дяволите. Има доста други платформи, в които се съхраняват паролите в чист вид. В случая няма как да са хеширани по очевидни причини.

Относно колко време ще работи - няма нищо вечно, но в сегашния вид на olx работи безпроблемно. При наличие на проблем, който не може да се реши - връща се сумата равняваща се на остатъчния кредит в системата. Ако утре забранят препубликуването ти какво ще направиш !? Ще върнеш ли парите на всеки от клиентите си? Силно се съмнявам. Плащането еднократно за софтуер е практика от миналия век.

Поздрави!
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Кога ще е готова платформата? Ще има ли тестови акаунти, с удоволствие бих я пробвал, за да си кажа мнението :)
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Кога ще е готова платформата? Ще има ли тестови акаунти, с удоволствие бих я пробвал, за да си кажа мнението :)

От утре до 06.05 съм в командировка и няма да съм в страната. Някъде до средата на май трябва да е готова Разбира се, че ще има тестови акаунти.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

От утре до 06.05 съм в командировка и няма да съм в страната. Някъде до средата на май трябва да е готова Разбира се, че ще има тестови акаунти.
А ако се наложи ъпдейт на системата и си в командировка?!?
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

А ако се наложи ъпдейт на системата и си в командировка?!?

Ти не разбра ли, че още не е публикувана, къв упдейт искаш да се прави?
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Ти не разбра ли, че още не е публикувана, къв упдейт искаш да се прави?
Ако се публикува и се наложи ъпдейт ко праим бе?
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Ако се публикува и се наложи ъпдейт ко праим бе?
Ще те наемат да я оправиш :lol:
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Ще те наемат да я оправиш :lol:

Не, ще го наемат да седи пред компа нонстоп в случай, че се наложи упдейт пък автора е в командировка, няма как иначе.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Здравейте,

Пускам 5 демо акаунта. Всеки, който иска достъп да ми пише тук или на ЛС.

Поздрави!
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Какво стана с туй чудо?
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Системата работи. Отговорих на всички запитвания на ЛС. Ще се радвам на обратна връзка.

Поздрави,

Иво
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Здравейте,

Получих няколко запитвания от ползватели на продман относно работата на нашата платформа във връзка с препубликуването на обявите.

Веднъж конфигурирани, обявите в платформата ни се препубликуват с повече от 95-98% успех. Не е необходимо да се правят периодични(ежедневни) корекции на съдържанието на обявите и още повече добавяне на допълнително пре и пост съдържание.

Платформата се ползва активно. Ще предоставим трайъл достъп на всеки желаещ.

Поздрави!
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Получих достъп и тествах системата. Допада ми функционалността и това, че работи доста чисто, без бъгове. Нямам непубликувана обява до момента. Пробвал съм и продман, разликата е от земята до небето. Успех на момчето и много продажби на ползващите я!
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Има ли още демота? Ако има, записвам се. Ако може и повече подробности за това как работи, какво се плаща. Също така. при положение, че за всяка категория в OLX има платени пакети за препубликуване, как точно стават нещата?
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Всеки, който иска трайъл и повече информация да ми пише на ЛС.
 

Горе