Платформа за онлайн магазин...

Здравейте. Скоро ще отварям онлайн магазин. Налага се да направя избор. Имам няколко варианта:

1. Да закупя домейн и да взема един план за онлайн магазин от Shopcentrik
2. Да закупя домейн и хостинг от Суперхостинг и сам да си инсталирам платформа(работил съм само с Опънкарт)

Кой е по-добрия вариант според Вас. Първите като гледам имат реклами навсякъде и са доста обещаващи. Но май искат пари за собствен дизайн. Втория вариант е добър, но ще трябва с всичко да се справям сам...
 
От: Платформа за онлайн магазин...

По-добър е втория вариант на 100%! С парите, които ще спестиш можеш да си купиш професионална тема и ще може сайта ти да изглежда професионално. Аз лични никога не бих работил с аллегро груп, които са собственици на шопцентрик.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

За голям магазин ти препоръчвам Drupal Commerce. Труден е и то много, но има толкова много функции, че чак ще те заболи главата.

За по малък магазин PrestaShop, малко е ограничен но върши чудесна работа, а темата можеш и сам да си я разработиш
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Presta е ограничен?... Лол...

Твоя избор е Presta с някаква тема за 60 долара и си имаш всичко, което ти трябва. Филтри, милтри, наличности. Има възможности за интеграция с някой ERP системи и т.н. Последните версии са много стабилни и повечето бъгове са отстранени.

Ако имаш нужда от помощ с нея мога да помогна с почти всичко (конфигуриране, инсталиране на неща и т.н.). Консултациите са безплатни разбира се.. ;)
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Аз също не смятам, че Prestashop е ограничена система. Имам доста опит с нея и не се сещам за функция, която да не притежава. Считам, че дава един перфектен старт.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Слагаш опенкарт, даваш 100 кинта на колегата СТАН и магазинът ти ще бъде по функционален от НАСА :beer:
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Ако ставаше тъй лесно.... Завиждам ви на оптимизма с който облъчвате колегата :)
Трябва само да прибавяте и година-две в лутане, докато се разбере кое как става. И нямам предвид софтуера - там е въпрос на вкус.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Ами реших да закупя хостинг и домейн от суперхостинг и да започна. Първоначално ще сложа Опенкарт, понеже другите не са ми много ясни. Видях, че има и БГ версия - Рекс карт. Дали са едни и същи? От суперхостинг ми обещаха, че те самите ще ми инсталират платформата на хостинга. Сега само да избера нещо читаво и елементарно за ползване. Ще продавам еднотипни продукти - часовници. Най-много държа на две неща - снимките на продукта да са големи и да изпъкват, и също така процеса на поръчка да е максимално улеснен - без регистрация, аз сам да си задавам начините на плащане и доставка и т.н.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Лично мой съвет - недей се занимавай с рекскарт - много стара им е версията. Слагай опънкарт, има си превод.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

За голям магазин ти препоръчвам Drupal Commerce. Труден е и то много, но има толкова много функции, че чак ще те заболи главата.

За по малък магазин PrestaShop, малко е ограничен но върши чудесна работа, а темата можеш и сам да си я разработиш


Грека за голям магазин само Престашоп. за маул другите.

За безплатна система вероятно няма друга с по-голяма функционалност
 
От: Платформа за онлайн магазин...

ОК. Ще изтегля Опънкарт и ще го дам на суперхостинг да го инсталират. Обаче как да избера езика на онлайн магазина. Сайта на Опънкарт е на английски, а никъде не предлагат БГ версия. След като бъде инсталиран, тогава ли се задава езика или...?
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Всъщност - сложи каквото искаш, екшъна почва след това :beer:
Има официален превод на сайта им.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Е да, има превод, но струва 10 долара - клик, иначе намерих и това, но пък в този сайт няма откъде да го изтегля, само предлагат те да си го инсталират, ако ползвам техен хостинг.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Ами така е :) 10 тук, 20там... Всичко си има плюсове и минуси. Фрии системите - също. Има безплатни преводи на клиентската част.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Уж безплатна платформа, а пак плащаме... Благодаря все пак за съветите. А изобщо има ли читава платформа на български език и да е безплатна?
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Щом четеш Тръмп, тогава Фриидман трябва да ти е познат: Няма безплатен обяд.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

А изобщо има ли читава платформа на български език и да е безплатна?

Сори, ма това е несериозно! :) искаш съвсем ФРИЙ да минеш :)
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Да, Зенкарт е напълно безплатен - Всичко което го има на техният сайт е безплатно - единствено ако не те кефят безплатните темплейти може да си потърсиш платен.
 
От: Платформа за онлайн магазин...

Много се кефя на такива хора. Предвкусвам времето, когато всичко е инсталирано и се почне едно вайкане - картинки, събмити, текстове... И като хубаво се омажат нещата се почне СЕО пазаренето...
 

Горе