Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Miloykov

New Member
Здравейте,

Ще отварям он-лайн магазин и ще има плащане с кредитна или дебитна карта, но не знам как става тази работа.Има доста фирми които предлагат да ползваш тяхната система, но не ли по-добре да си имаш собствена такава система?Въпроса ми е - как стоят нещата с плащанията с карти в он-лайн магазини и как да направя тези плащания(да ползвам фирма, която предлага такъв тип плащания или да изградя моя система за плащания с карти?)?
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Най-добре хората, които имат магазини в БГ да споделят дали въобще имат продажби с карти.

Българина е доста недоверчив и не би си дал току-така данните.

Аз те съветвам, ако е нов магазина - не се занимавай от сега. След като бранда натрупа "престиж" така да се каже и натрупаш продажби, тогава мисли за разширяване на възможностите за плащане.
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Наложения платеж си е най-сигурния вариант и предпочитан от хората, много от тях искат да има опция за 15 минутен преглед на стоката, дори ако не си го включил заявяват пред еконт да ти звъннат да им дадеш разрешение.

Хората ги е страх от измами и точене на карти. Демек си е голяма разправия и не вярвам да има нормални хора, да желаят да платят с карта.
Ама ти си знаеш, по скоро не знаеш, пиши в гоогле виртуален пос терминал и ще ти излязат няколко банки предлагащи услугата
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Най-добре хората, които имат магазини в БГ да споделят дали въобще имат продажби с карти.

Българина е доста недоверчив и не би си дал току-така данните.

Аз те съветвам, ако е нов магазина - не се занимавай от сега. След като бранда натрупа "престиж" така да се каже и натрупаш продажби, тогава мисли за разширяване на възможностите за плащане.

Не си съвсем прав. Аз плащам само с карта. Имам карта на която си прехвърлям пари (чрез онлайн банкиране) само когато пазарувам и не държа пари по нея за да избегна злоупотреби.
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Soyo, аз визирам само БГ магазините в горното си мнение и неслучайно споменавам натрупването на "престиж", преди пускането на подобен вид разплащателен метод.
Не казвам, не мисля и не твърдя, че никой не плаща с Кредитна/Дебитна карта. Казвам, че огромен процент не би се доверил на новопоявил се магазин, който е отскоро на "пазара".
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Повечето банки предлагат витуален ПОС. С най-добри условия бяха ПИБ и Райфайзен. Може да им се обадиш и да ги разпиташ.
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

Скоро правих проучване по въпроса, има 6 банки които предлагат услугата. Накрая се спрях на 2, ОББ и Райфаизен.
Като условията на Райфаизен най-много ми допаднаха, но пък ОББ имат промоция в момента.
С 2 думи Трябва да имаш фирма, раскриваш расплащателна сметка в банката и кандидатстваш за ВПТ. Хората ти разглеждат сайта и решават дали да ти дадат или не. По-принцип са добронамерени и помагат с съвети какво да направиш за да стане работата. Имат си изисквания и като ги спазиш няма проблем. Мисля че натежава ако фирмата е стара, мовеш да покажеш обороти, за сайта изискванията са да има много подробно инфо как става поръчката , как се доставя стоката, как става заплащането, как се правят рекламациите и връщането на парите, имат изискване и за логотата на катрите които се приемат и на защитата им .
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

По принцип съм съгласен, че в България единици плащат с кредитни карти, но все пак има българи в чужбина, за които ще е проблем, ако искат да направят подарък на някой близък тук. Как ще искаш да ти платят? Ами ваучерите за подарък? Така че според мен е добре да си има опция за плащане с карта, а пък който иска да я ползва.
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

България наистина е недоверчив, но има доста хора които плащат само с карта, защото им е най-удобно.Ще се свържа с ОББ и Райфаизен.Благодаря за съветите.
 
От: Плащане с кредитна/дебитна карта в онлайн магазин

При Райфаизен може да ти разгледат молбата преди да си отворил сметка при тях, и комисионите им са най-ниски, ОББ обратното първо си правиш расплащателна сметка и после разглеждат сайта, в момента имат промоции които важат до края на Август, след това комисионите им са по-високи. Като се има предвид времето нужно за подкарване на проекта промоцията ще е свършила.
 

Горе