Пликчетата на еконта ?

zoomaniak

Well-Known Member

Wllb

Active Member
Някой знае ли модела който ползват в Еконт и откъде може да се закупи ?
Не е необходимо да се ограничаваш до модела използван от Еконт. Вероятно всеки офис има свободата да използва различен модел а 90% от моделите принтери използват един стандарт, изключвам принтери като dymo, които използват собствен стандарт за летни. За теб е важно ширината на печат да е 10см. Ако искаш да използваш точно лентите продавани от Еконт ти е необходим термотрансферен принтер или комбиниран. За техните ленти не ти върши работа принтер позволяващ само термодиректен печат.
Zebra са най-масовите индустриални принтери втора употреба продавани у нас и могат да се намерят за около 200лв. Има нови модели Brother, които са на подобна цена.
Като цяло Zebra e добър избор.

Yurnero99

Active Member
Окей. Може ли пример какъв модел точно би си избрал ти ? :)

А как се прави настройката в ee.econt.com за да не ти излизат стандартни товарителница, а като за етикет ?

Wllb

Active Member
Ако намаш изискване за мрежов или безжичен или наличие на cutter или peeler, тогава всеки ще ти свърши работа и ще ти върши една и съща работа. Просто гледай да не е много амортизиран. В ebay е пълно с оферти на модели от рода на 2248. Ако ти се дават малко повече пари можеш да избереш GX430t като вариант за сравнително нов модел, който позволява и двата типа печат. Не им е най-добрия модел но дори и той може да се окаже излишна инвестиция ако ще ти трябва просто за товарителниците на Еконт.

В настройките на кабинета имаш избор на тип печат. От там избираш размера лента.

zoomaniak

Well-Known Member
Ако намаш изискване за мрежов или безжичен или наличие на cutter или peeler, тогава всеки ще ти свърши работа и ще ти върши една и съща работа. Просто гледай да не е много амортизиран. В ebay е пълно с оферти на модели от рода на 2248. Ако ти се дават малко повече пари можеш да избереш GX430t като вариант за сравнително нов модел, който позволява и двата типа печат. Не им е най-добрия модел но дори и той може да се окаже излишна инвестиция ако ще ти трябва просто за товарителниците на Еконт.

В настройките на кабинета имаш избор на тип печат. От там избираш размера лента.
Кажи му за разходите. Ако искаш да си честен с него... щото с тея общи приказки......

zoomaniak

Well-Known Member
В ebay е пълно с оферти
Забравих и това да се вметна :) там в е и пълно с Гаранционни карти и оторизиран сервиз в ebay. Не знам колко пари даваш на година за офис консумативи - но това перо е сериозно навсякъде и ако не ви прави впечатление фразата: Не печатай - спаси едно дърво - тази фраза е измислена и с идеята да намали разходите на всички ни.

Знаеш ли, че има ФИРМИ, които изкупуват в България стара хартия формат А4 и ти я връщат като рециклирана - на "без пари". Тоест преработват ти я и си купуваш "НОВА" но с друг цвят......... не е бяла а и сиво-кафеникава.............

Та не знам кой си купува принтери от ebay :) без да си направи правилно и сериозно сметката. Може би ти............

После МНОГОПАКЕТНИТЕ пратки - не става да ги лепиш с една единствена лепяща се товарителница - трябват и стикери или ще караш Еконт куриера, който ти взима пратките да си пуска многопакетни САМ - има такава опция. Но адски бави приема на пратки..........

И прескачането във форматите когато имаш нужда от нормален принтер и т н................ или пък ще имаш два вида принтери.........

Мен сега ме дразни КАБЕЛА на принтера - ти ми говориш за етикетен принтер............

Купих си у нас - за в нас - уай фи - блутуут принтер или нещо от сорта и се преродих........... печатам си от Айфона, Айпада и Мака и то без кабелче.............. свобода............

В офиса дори този вариант е трудно....... но скоро ще го купя и за в офиса - склада и т н.... СВОБОДА - гадните кабели правят живота гаден.........

Та който взима решения - да знае всички гледни точки.......... щото богатите икономисват от ХАРТИЯ :) не от заплати :)

zoomaniak

Well-Known Member
Окей. Може ли пример какъв модел точно би си избрал ти ? :)

А как се прави настройката в ee.econt.com за да не ти излизат стандартни товарителница, а като за етикет ?
И тея глупости, които обсъждаме тука не са най - важното при опаковането :) ако постигнеш 3-5 минути за опаковане на пратки от 1 до 10 кг и от 10 до 20 кг и многопакетните - дреме ти на Айбана каква е товарителницата.......

Можеш да прочетеш норматива за събиране и опаковане в Амазон - под 5 минути е.........

Аз имам на стената дигитален таймер - вклучва се от App и се опакова по таймер. Един събира - Един опакова. Един подготвя всичко останало преди Опаковането - документите..........

1+1+1 ................ едно време при оборот 15 000 лв месечно бях САМ за всичко.

devilx

Well-Known Member
И тея глупости, които обсъждаме тука не са най - важното при опаковането :) ако постигнеш 3-5 минути за опаковане на пратки от 1 до 10 кг и от 10 до 20 кг и многопакетните - дреме ти на Айбана каква е товарителницата.......

Можеш да прочетеш норматива за събиране и опаковане в Амазон - под 5 минути е.........

Аз имам на стената дигитален таймер - вклучва се от App и се опакова по таймер. Един събира - Един опакова. Един подготвя всичко останало преди Опаковането - документите..........

1+1+1 ................ едно време при оборот 15 000 лв месечно бях САМ за всичко.
Значи сега имаш оборот 100 000 + ? Хубава работа..

Doris

Member
Какво ще кажете за пликовете с балончета? Преди време си купих от тях на едро. Слагам ги в найлоновите куриерски пликове. Но си мисля , че може и без куриерските пликове. Все пак, отвътре те са подлепени с найлон. Пликът за товарителниците може да се залепи допълнително.

zoomaniak

Well-Known Member
Значи сега имаш оборот 100 000 + ? Хубава работа..
Имам проблеми! Тъпите ми колеги от нишата не приеха картелното ми предложение и сега яко дъмпинг...

Печеля повече от " ВЗИМАНЕ ОТ МАГАЗИНА " на поръчките отколкото доставка до адрес. Тоест проблеми...

Всеки ден е размисъл...

devilx

Well-Known Member
Имам проблеми! Тъпите ми колеги от нишата не приеха картелното ми предложение и сега яко дъмпинг...

Печеля повече от " ВЗИМАНЕ ОТ МАГАЗИНА " на поръчките отколкото доставка до адрес. Тоест проблеми...

Всеки ден е размисъл...
Важното е да печелиш :Д

webstil

Well-Known Member
Повдигам малко стара тема, но ми е интересно какво е положението при вас към момента? Аз се чудя дали да не премина към самозалепващи се етикети и да оставя хартиените товарителници, дали може да се постигне по-ниска или близка цена от торби на Еконт + хартиени товарителници?

Идеята ми е да комбинирам собствени брандирани пликове от най-опростените (без джоб за товарителница и без залепваща се лента) + да купя етикетен принтер,ролки за принтера + лепачка на пликове. Някой работи ли по тази схема, за да даде съвети дали си заслужава, какви са предимствата и недостатъците? :)

John Galt

Well-Known Member
Колко чарджат еконт за пликове сега? Спиди ми доставят А3 пликове по 0,18лв. с ДДС. Гледах онлайн други варианти, но не можах да намеря нещо кой знае колко по-евтино?

webstil

Well-Known Member
Среден полиетиленов плик 345 х 400 до 6 кг 0.16 лв.
Мини полиетиленов плик 240 х 330 до 3 кг 0.10 лв.

Тези ползвам аз, цените са с ДДС.
Без лепяща лента и без джоб за товарителница предполагам, че може да се намерят по-ниски цени за количество, ще дам допълнителна информация, какво съм открил като оферти.

По-скоро ме притеснява самозалепващите етикети как са като разходи, освен еднократните разходи за принтера лепящата машинка, после колко ще ми излизат на пратка примерно :)

Wllb

Active Member
Подкрепям напълно масовото използване на етикети и разкарването на примитивните А4 товарителници. Спестява много време и щеше да си заслужава дори и ако цената е по-висока, а тя не е. Освен това ще намериш още куп приложения в работата си за етикиране с различни размери етикети.
Но използването на лепачка е по-особено и идва малко ангажиращо. Заемат пространство, замърсяват, мирише, искат консумативи (смяната не е скъпа но е досадна) и честа смяна при интензично използване. Нищо от това не е болка за умиране но си заслужава само ако разликата в цената на бр самозалепващи пликове спрямо ръкав си заслужава. Направи си една добра сметка но добави и количество брак (няма да е малко) и поне 5см повече към дължината на плик идващ от ръкав. Прибави и разходите за електричество ако искаш абсолютно точна сметка и обемите са големи. Ако взимаш ръчна лепачка препоръчвам да е такава с нож.
Крачните лепачки са доста по-удобни и ако твърдо си решил да минеш на този тип опаковане, обмисли варианта за такава.
Важно е и каква стока ще опаковаш. Не те съветвам да се използва при дрехи или други артикули, които може да повредиш по невнимание.... винаги има такава опасност, когато се използва непрозрачна опаковка и не виждаш какво се случва вътре.
Лепачката би намерила приложение ако имаш артикули, които да опаковаш с термосвиваемо фолио.

webstil

Well-Known Member
Виж за тези неща не се бях замислял, може би имаш право.
Ще изисквам най-вероятно 2 оферти за пликове, и при двете ще са без джоб и брандиране едноцветно примерно, тъй като ми се иска да пробвам с тези етикетни принтери, гледам че има за по 500-700 лв., а после нямаш разходи за хартия и тонер. Но за едните пликове ще са без лента за залепяне, а другите с такава. Така лесно ще видя колко точно е разликата и дали си заслужава играчката, понеже на клипчета изглежда много лесно залепянето, но не се бях сещал за усложненията.

Горе