Плъгин против сваляне

danko6

Well-Known Member
Препоръчайте ми някой плъгин който да забранява свалянето на изображенията от сайта или някой който може да постави на всички изображения някакъв воден знак който да не шари цялото изображение :)
 
От: Плъгин против сваляне

Мерси хиро този втория ми допадна, но първо исках да пробвам да сложа някаква защита за да не могат да копират и дърпат от изображенията, понеже не искам да загрозявам 1000 продукта с воден знак, понеже мен като клиент ме дразни понякога това.
 
От: Плъгин против сваляне

Мерси хиро този втория ми допадна, но първо исках да пробвам да сложа някаква защита за да не могат да копират и дърпат от изображенията, понеже не искам да загрозявам 1000 продукта с воден знак, понеже мен като клиент ме дразни понякога това.

Ако откриеш сподели го с нас.
 
От: Плъгин против сваляне

За копирането от страницата ще се направи, но пък ще трябва да блокна и google да не взима изображенията което ще значи, че пак ще губя клиенти, конкурентите не са дивелпъри, но ако все пак някой реши все ще намери начин да ме скрапне софтуерно, та направо слагам воден знак и няма да го мъдря повече, по-добре по малко клиенти от колкото повече конкуренти и по-малко клиенти :D
 
От: Плъгин против сваляне

Методите за справяне с този тип проблем в повечето случаи само заблуждават желаещия да изтегли изображението.
1. Поставяне на прозрачно изображение върху основното - така при Save As... ще се изтегли прозрачното изображение, което е безполезно само по себе си.
2. Забраняване на десен клик. Тривиално и неефективно решение.
3. Замаскиране на адресите на изображенията
4. Забраняване на хотлинкването към изображенията
5. Сервирането на всички изображения посредством скрипт - това решение ще забави много зареждането на статичните ресурси (изображенията), но няма да позволи директното им изтегляне. Въпреки това, веднъж заредили се под някаква форма в браузъра на клиента, те могат да бъдат откраднати посредством други методи.
6. Watermark - ефективно, но понякога дразнещо решение

Най-ефективно остава решението да поставиш уникална, идентифицираща изображението информация, в EXIF. Това позволява лесно проследяване и доказване, че изображението е откраднато. Така ако имаш права над даденото изображение, можеш да потърсиш отговорност.
 
Последно редактирано:
От: Плъгин против сваляне

В момента съм забранил свалянето на изображенията както с десен бутон така и с влачене. Някой може ли да сподели има ли плъгин с който да блокирам достъпа до source кода, но не да блокира само команда ctrl + u, еми по някакъв начин да успява да блокира и опити за контакт от външни софтуери които да обхождат страниците ?

uphero- пробвах и двата плъгина и нещо не сработват, аз ги пробвах с текст не с изображение и нищо не правят разцъквах ги, но накрая ги махнах да не прееба масово изображенията, че 1000 продукта :D
 
От: Плъгин против сваляне

В момента съм забранил свалянето на изображенията както с десен бутон така и с влачене. Някой може ли да сподели има ли плъгин с който да блокирам достъпа до source кода, но не да блокира само команда ctrl + u, еми по някакъв начин да успява да блокира и опити за контакт от външни софтуери които да обхождат страниците ?

uphero- пробвах и двата плъгина и нещо не сработват, аз ги пробвах с текст не с изображение и нищо не правят разцъквах ги, но накрая ги махнах да не прееба масово изображенията, че 1000 продукта :D

Не съм ги пробвал, но можеш текста да го направиш като изображение и да пробваш.
Инак не си губи времето с глупости, или слагай воден знак който не може да се махне лесно или пускай така.
 
От: Плъгин против сваляне

Пробвах ги и двата сега с изображение и сработи само единия, но проблема е, че сработва за изображения които тепърва се качват, а не слага на изображенията които вече са качени за продукти.
 
От: Плъгин против сваляне

Някой може ли да сподели има ли плъгин с който да блокирам достъпа до source кода, но не да блокира само команда ctrl + u, еми по някакъв начин да успява да блокира и опити за контакт от външни софтуери които да обхождат страниците ?

rm -R public_html (това в кръга на шегата)

Не разбрахте ли, че има ли нещо качено в нета то МОЖЕ ДА БЪДЕ свалено.
 

Горе