Повишаване на Adsense - приходите!?

Bitex

Member
Здравейте,

днеска моята колежка ми съобщи че приходите ни в Google са взели да се повишават... При положението че уникалните са на едно и също равнище. Май новите рекламни методи на Гугал започнаха да дават резултати.

Вие какви наблюдения имате!?
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Здравейте,

днеска моята колежка ми съобщи че приходите ни в Google са взели да се повишават... При положението че уникалните са на едно и също равнище. Май новите рекламни методи на Гугал започнаха да дават резултати.

Вие какви наблюдения имате!?
Същото от няколко дни насам.:D
Дори си мислех да постна такава тема дали пък случайно не си въобразявам, но явно не.
Повишават се с малко, но от сърце.
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

от няколко дни насам виждам разни 8 и 11 центови БГ кликове и се зачудих
обикновено знаете какви са.
има нещо май щом е при всички.

да са живи и здрави
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Мисля,че това се получава от " реклами въз основа на интереси" Вече имам кликове за по два долара и отгоре.Направих си експеримент и изключих опцията за рекламиране по интереси и кликовете пак си паднаха на обичайните десетина цента.Явно в това е ключето.:)
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Значи в сайтовете за книги ще се показват реклами за Форекс, отслабване и уголемяване на някои органи и от там ще се вдигнат приходите на сайтове с евтини ключови думи ;)
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Рекламите зависят от това какви сайтове посещава дадения потребител.
Ако посещава основно сайтове за Форекс и посети сайт за книги ще вижда реклами за Форекс.Така твърди поне Гугул.
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Обаче обратното не е вярно - ако е посещавал сайт за книги и посети сайт за Форекс, ще вижда реклами за Форекс, а не за книги, защото от алчността се печели повече, отколкото от жаждата за знания ;)
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

По принцип има едно правило, че ако трафикът ти е разнообразен (т.е. нееднаква аудитория), то и цените скачат. Това се постига най-лесно чрез линкове/банери за обмен на трафик между сайтовете. Това до колкото ми е известно Google не го обича, макар да се води обикновенна реклама (пояснение: не говоря за link building). Има и друг по-хитър начин, при който няма как да бъдете наказани. Този номер се нарича SEO. Ако имате голям дял посетители от търсачките, то и цените за клик ще скочат. Google няма как да ви накаже за това, че ви е докарал посетители.
Не случайно обменът на трафик не се толерира (поне официално) от Google. От опит ви казвам, че хаотичният трафик докарва много повече пари чрез Adsense отколкото лоялната постоянна аудитория.
С всичко това исках да кажа, че цените на кликове вероятно са ти скочили благодарение на увеличените посетители докарани от търсачките и/или други сайтове. Това естествено е само предположение, тъй като няма как да знам дали е така в твоя (на писалия най-първия post в темата) случай.
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

И аз искам да коментирам, не знам на какво се дължи, но ми харесва в Бг сайтовете да виждам кликове от порядъка на 8-10ст. на клик. Дано да не е временно явление и цените да се задържат такива
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Да и при мен е същото, но обърнахте ли внимание, че нямаше почти нито един БГ рекламодател. Повишението идва от това, че БГ рекламодателите са си спряли кампаниите и съответно са се показвали реклами на английски, които са в пъти с по-висока цена. Същото явление се получава и когато се постави код на нов сайт, първоначално се показват предимно скъпи чуждоезични реклами, след което идва ред на бедните БГ рекламодали и клика си пада и под 1 цент понякога :(
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Много смислени мнения прочетох до сега! Браво! Радвате ме пичове и продължавайте да мислите няма да загубите от това :)
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Действително има увеличение и при мен. Много съм доволен! Дано е за постоянно.
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Май пак има повишаване?
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

мда и аз забелязвам повишаване на приходите но то е поради повишаване на посещенията в сайтовете ми си мисля аз ... и редовно ме изненадват тия адсенсове .. .веднъж за клик 3 цента друг пъ т ...83 Оо
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Айде да си признаем, че изборите свършиха и добре платените кликовете също.В момента е пълна скръб откъм цена на кликове.
Който каже обратното значи послъгва или е пълна случайност от някой заблуден рекламодател.За нас незнам, но взех да се притеснявам да не фалира Гугле при такива цени.:)
 
Последно редактирано:
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

Блазе ви на вас. При мен положението е стремглаво на долу. След като от първа страница Г. ме прати на 11-18 трафика ми намаля с малко а приходите от адсенс с много.
 
От: Повишаване на Adsense - приходите!?

14 клика за днеска и 6.72 $ Това не е било никога...................
 

Горе