Повишаване на Tic - Yandex

От: Повишаване на Tic - Yandex

Ясно какво се иска тук. Ти имаш ли наблюдения (по-конкретни) с кои сайтове се вдига по-бързо. Става дума за вечени. Купуване или сдобиване с тях по наторален начин, като за второто съм по-навит, защото все така си го крактикувам. И може би една сума е редно да се задели, нали? Ще ми е интересно каква инвестиция е нужно? И все пак говорим за парманентни линкове. По възможкост от статии на релевантни сайтове. Както се вика и линк ексчейндж между три сайта пак е ОК. Доста конкретни неща каза до момента, ще се радвам да продължиш. ;)

С вечни е по-добре според мен, аз при по-силна конкуренция наблягам на тях. Те са артилерията, а sape - пехотата :)

Miralinks (борса за статии) е задължителен. Към 20-25% GGL (борса за вечни линкове) ползвам от общата линк-маса. PR.Sape също е борса за вечни линкове (не са на автомат, не са временни... нищо общо с познатото тук Sape освен собствениците и сметките). Но е въпрос на финансови разчети, тъй като линковете в тези борси са много по-скъпи.

Натуралните линкове са много трудни на руския пазар. Трябва наистина да предложиш нещо впечатляващо, за да получиш такива (а аз впечатляващи сайтове нямам, всички са с цел само печалба). Коментари в блогове, форуми, подписи за тИЦ не важат (официално е уточнено от Яндекс, а дали е вярно е отделна тема).

Exchange-схеми между потребители има и дават резултат, но специално на руския пазар са трудни за следене и подръжка, тъй като се борави с много по-големи обеми линкове. Мога да сравнявам, тъй като имам и български сайтове. Имам български сайтове, с които седя като пън в топ-10 по ВЧ без да давам и стотинка за реклама и с 200-300 вечни линка от време оно. Докато на руския пазар с 300 евтини линка най-много да си подигна лекичко тИЦа от куртоазия и най-много некое НЧ.
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Мерси много за това инфо. Значи време е към действие. Ще поразгледам и ще видя. Каквото още дойде на ум на някой, да пише. Като те слушат е доста различна методика от тази на чичо Гошо. Ще трябва да се мисли и за пармаментни схеми. Явно е важно и авторитета на сайта да е голям. Колкото по-голям, толкова по-добре. Тук поне са еднакви правилата. ;)
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

"Колкото повече - толкова повече" (Мечо Пух (c) :)

Ако споделиш дали смятате да дигате руски сайт или само искате да подкарате по-нагоре англо или българоезичен, то ще ми е по-лесно да предложа и по-конкретни насоки. Безплатно, разбира се... мен ми стига и само това да се развие уебпазара до по-човекоподобен вид :p
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Вдигане на бг сайт, по-скоро тИЦа му. Не целим чужди пазари, нито серп там, в яндекса. Единственото е покачване на тИЦа и в последствие, още да го предвижваме на горе.

Пазарът се развива добре, но се иска повече, за да може и нашия да се ориентира към братушките. Смятам, че щв им се привлече вниманието, ако и ние качим. Ще пазаруват от нашата секция. Но трябва да се влезе в полезрението им. ;) Авторитетен сайть както се вика. :)
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Не мога да преценя какво ще ви даде покачването на тИЦ-а, честно казано. Вие не продавате линкове... най-много да повиши цените на рекламната мрежа (adx).

Линковете ще са ви полезни, но за СЕРП-а на Гугъл и Яндекс, а не толкова заради тИЦ-а.
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Да кажем сайт Х иска да качи тИЦ, за да има по-голямо вальо, независимо дали става дума зя реклама или продажба на статии или линлове. Това може да се има в предвид. Но и линковете са си важни за рзултатите, нали? :) За SERPa говоря. ;)

За това разпитвам, пък да се получи и добра тема. Не сме отделяли много внимание на тази търсачка. Ти предполагам доста опит имаш там? ;)
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Вдигане на бг сайт, по-скоро тИЦа му. Не целим чужди пазари, нито серп там, в яндекса. Единственото е покачване на тИЦа и в последствие, още да го предвижваме на горе.

Пазарът се развива добре, но се иска повече, за да може и нашия да се ориентира към братушките. Смятам, че щв им се привлече вниманието, ако и ние качим. Ще пазаруват от нашата секция. Но трябва да се влезе в полезрението им. ;) Авторитетен сайть както се вика. :)

Да, за авторитета е разбираемо. Но пак е въпрос на преценка - може би имате по-добра благодарение на това, че успяхте да дигнете този доста силен бг-форум.

BTW, аз се бях замислил да вкарвам GGL в България по-миналата година. Но смятах, смятах и се отказах да излизам със сериозна оферта. Нямаше как да се направи приличен оборот.

А от друга страна, ако смятате да привлечете руски оптимизатори към пазара, то трябва да има някакви улеснения за тях, станали са мързеливи :) Няма кой да седи и да гледа дали линковете му, закупени от форума още са на мястото си и т.н.. Това е основният проблем, а не че не им е интересен пазарът. През последите 2 години знам за поне 4-ма сеоджии от Сърча, които си купиха имоти в България и дори заживяха тук, но все пак продължават да се издържат от руския пазар. като научат български, ще се включат. При българските сео също има интерес, но всеки копа сам за себе си и му е по-трудничко. Спомням си и oggin как се мъчеше с плащанията и руските схеми преди години, следях му блога. Навлязоха руснаци и украинци от смесени бракове, Марица (SeoLab) действа успешно директно от Москва, появиха се много добри бг-оптимизатори като Lilacor примерно... но пак са малко за пълноценен пазар.
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Хм, в тази връзка се поразрових да видя някои сайтове в Яндекс, и ми направи впечатление, че сайтове с по няколко хиляди индексирани страници в Google, с уникални статии, някои с ПР3+, имат по 1 страница индексирана в Яндекс???
само хоума?
Това нормално ли е (страници на български са, ако има значение)? И как мога да им повиша индексацията?
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

1 страница в индекса е най-ужасният Яндекс-филтър, известен като АГС (обикновено макс 10 страници в индекса), когато се отнася за рускоезични сайтове, и се излиза доста трудно от него. За бг-сайтове е по-често срещан, но не е хубаво да ти се случи. Нямам опит в изкарването на бг-сайтове от АГС. Имал съм такива, но не съм правил нищо по-въпроса, тъй като трафикът за българоезични страници от Я. е малък и не ме е интересувал. Излизали са сами от филтъра след време (година-година и половина).

АГС се налага предимно автоматично и е кръстен в чест на известна марка гранатомети. На seo-език обаче означава "анти-говносайтове" (ГС). Обратното на ГС са СДЛ (хубави сайтове, полезни за хората "сайты-для-людей).

За български сайтове се налага често не защото са ГС, а защото поради някаква причина автоматично се преизчислява, че нямат качествено съдържание (вероятно заради българския, който не се чете често от рускоезични потребители).

Ако държиш да излезеш от него, то за бг-сайт предполагам ще стане по-лесно. Пробвай три варианта:
1. Добави си сайтовете в Яндекс Вебмастер (аналог на GWT).
2. Добави рускоезични раздели към сайтовете с 20-на страници на руски
3. Направи вътрешно прелинкване при българските страници като ключовете са думи, които имат еднакво значение на български и на руски (примерно, квартира, Варна, телевизор и т.н.)
 
Последно редактирано:
От: Повишаване на Tic - Yandex

А как се влиза в този филтър? :) Може ли да се разбере защо е наложен?
За сайтовете, които пробвам, не ми е известна причина да са в какъвто и да било филтър...
Не че очаквам Яндекс трафик, ама Миралинкс не ги харесва с под 100 индексирани и без ТИЦ, което е кофти. Тъкмо се засилих да я разглеждам :)
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Ако пишеш на Платон (митичен образ, от чието име отговарят сътрудниците на Яндекс) по този въпрос, то той ще те посъветва да продължаваш да правиш качествен сайт и бла-бла, така че реално няма да ти помогне.

Двата основни мита за АГС са неуникално съдържание и продажба на линкове. Това е вярно само донякъде, тъй като е пълно със сайтове, които са парсери и продават линкове, но за АГС не са и чували. По мои наблюдения АГС се налага, когато даден параметър се издъни яко в общата маса. Може да е съдържанието, може да са линковете, но може и да е слабата посещаемост или примерно да е скоростта на хостинга (за бг-сайт е напълно възможна причина, ако му се отварят бавно страниците в РФ и ОНД).

А как се влиза в този филтър? :) Може ли да се разбере защо е наложен?
За сайтовете, които пробвам, не ми е известна причина да са в какъвто и да било филтър...
Не че очаквам Яндекс трафик, ама Миралинкс не ги харесва с под 100 индексирани и без ТИЦ, което е кофти. Тъкмо се засилих да я разглеждам :)
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Miralinks (борса за статии) е задължителен

Сапето и вечните са ми ясни, обаче цялата работа около миралинкс не. Защо е задължителна тази борса?
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

За статии е.

1. Линковете изглеждат най-натурални, тъй като са вътре в тематични статии.
2. Предлага на оптимизаторите два варианта:
- или да се възползват от услугите на уебмастърите и те да им пишат статиите, съобразно изискванията на своите сайтове.
- или да да се възползват от услугите на собствени автори или наети копирайтъри и да плащат на уебмастърите само за публикацията.

Допълнително предлага:
- автоматична проверка на уникалността
- подсигуряване на плащането, застраховане на линковете
- проверка на индексирането
и т.н. и т.н.
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

За статии е.

Е, тогава каква разликата между мирата и вечните (гетгут и прсапе). В мирата линковете са временни или вечни?
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

В Миралинкс и двете ГГЛ са вечни. В Миралинкс става въпрос само за нови статии (има и голяма база от готови статии, пълно е с копирайтъри-фрилансъри), докато в ГГЛ се продава само публикуването в три форми - контестни линкове, кратки бележки и изображения. При контекстните може да се купи линк и във вече индексирана новина или статия, при бележките може да не е уникална самата статия, а само 2-3 изречения, които всъщност са бележката (мога да дам примери за трите на ЛС, за да не светя сайтовете) . Тъй като собствениците на ГГЛ купиха дял от Миралинкс, то много държат борсите да запазват особеностите си и да не навлизат изцяло в полето и функциите на другия.

PR Sape е предимно за новинарски материали. Вечни са, но уникалността там не е задължителна (при новините по принцип тя се постига по-трудно).
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

.. (мога да дам примери за трите на ЛС, за да не светя сайтовете)..
пусни ми ги

Да речем в миралинкс имам одобрен сайт и някой иска да си купи вечен линк в нова статия с конкретна ключова дума. Клиентът заплаща и линковете и написването на статията или плаща само линковете и изпраща негова статия?

След като статията е публикувана, страницата тепърва ще се индексира, а може и доста време да почакат докато се индексира, така че каква им е ползата? В дългосрочен период сигурно имат полза, но в краткосрочен какво печелят от тази нова страница?
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

пусни ми ги

До 5 минути ще ги селектирам.

Да речем в миралинкс имам одобрен сайт и някой иска да си купи вечен линк в нова статия с конкретна ключова дума. Клиентът заплаща и линковете и написването на статията или плаща само линковете и изпраща негова статия?

След като статията е публикувана, страницата тепърва ще се индексира, а може и доста време да почакат докато се индексира, така че каква им е ползата? В дългосрочен период сигурно имат полза, но в краткосрочен какво печелят от тази нова страница?

1. Клиентът избира какво му е по-удобно. Има две цени от уебмастъра: а) за публикуване в) за написване и публикуване
2. В ГГЛ уебмастърът получава парите, чак след като линковете влязат в индекса. В Миралинкс ги получава веднага след одобрението на клиента, но ако сучайно не влязат в индекса, то си получава парите обратно от застраховката в системата.
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

До 5 минути ще ги селектирам.

Добих представа :), и мирата ми се разясни. Значи няма проблем един и същи сайт да работи с всичките борси за вечни линкове, стига да е одобрен разбира се. Предполагам руския език се търси най-много, нали?
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Да, не е проблем един сайт да работи с всички борси. Проблемът е дали ще го приемат :)

Доста са се увеличили изискванията към сайтовете, освен това всяка борса си има собствени критерии, т.е. ако ти приемат сайта в една борса, то това не е гаранция, че ще го приемат в друга.

По мои наблюдения най-лесно се влиза в PR Sape, a след това в Миралинкс.

Лесно се влиза и в ГГЛ за Гугъл, но там пазарът е по-слаб и се печели добре, само ако продаваш вътрешни страници с положителен PR. Което за мен лично не е оферта. За днес имам само 1 оферта оттам за PR N/A (при цена само $7) .
 
От: Повишаване на Tic - Yandex

Лесно се влиза и в ГГЛ за Гугъл, но там пазарът е по-слаб и се печели добре, само ако продаваш вътрешни страници с положителен PR. Което за мен лично не е оферта. За днес имам само 1 оферта оттам за PR N/A (при цена само $7) .

Е ти понеже работиш от години с борсите и за теб един поръчан линк нищо не е, но за някой нов, това ще си е като нещо голямо, един вид като първа стъпка в тези борси. :)
 

Горе