Поддържане На PR - Винаги се Грижете За Него!

Blinky

Owner
Повечето от нас не само искат висок PR, но искат той да си остане висок, дори и по-висок. Знам че е така зарова ето няколко съвета за това как да го направите:

1. Събмитване по директории
2. Размяна на линкове със сходни сайтове до вашият (PR3, 4+)
3. Купуване на линкове от подобни на вашият сайт (PR5,5+)
4. Създайте унилален контент - content. И е хубаво от време на време да го ъпгрейтвате. Така търсачките разбират, че сайта ви е "свеж" в областа си.
5. SMO или Social Media Sites - използвайте такива сайтове за промотиране и същевременно оптимизиране на вашият.
6. Опитайте се да размените линкове - натурално със сходни блогове. Blog Roll линковете са много ценно нещо говорейки за това.
7. Нека PR-а не е водещ фактор при натуралното ви търсене и размяна на линкове, моят опит показва, че блог с PR1, с който съм обменил линкове преди известно време сега е PR4 и най-хубавото е че съм от първите мъ Blog Roll линк партьори.

Ако някой има нещо да добави...тук може да сподели своето менение. Но спазвайки тези точки по-горе, може не само да доведе до задържането на високия PR, но и за повишаването след следващият ъпгрейт. Успехи на всички тук. :lol:
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Ами аз искам да попитам има ли някакво значение това на кое място в дадена класация е сайта (bgchart, bgtop и т.н.)
Или са просто социални класации
 
Митака каза:
Класации като BGTop дори не въздействат на PageRank-a, защото не съдържат директни линкове към страницата. Това ще рече, че вместо "www.predpriemach.com" използват "bgtop.net/out.php/1121931320".

Да, много си е така. Социални медии като Article Sites - ей такива сайтове, където линка ти се вижда и си води към сайта ти без редирект, даден като пример от Митака.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
georgimateev каза:
Ама и те са хитри копелета и си слагат nofollow :) Никой не иска да рискува да попада в bad linking neighborhood

ДА, така си е. Аз лично не харесвам такова тарикатско линкване, то бота си минава и си чете наговият линк и въобше не вижда че той е редирект към към твоят сайт. Така че този вид линкване не струва ама грам.

Истинските маркетингови експерти не биха правили така, те значт че това е един вид отбиване на номера. И не само е тупо, но не е никак привлекателно.

Та ако иска някой да си се грижи за PR-а да избягва такива терикатщини като тези. И да си проверява линка: дали е там, дали не е редирект, дали е с правилните ключови думи с които искате да е и т.н.

Също така да допълня (за адванс webmaster-ите), че ъпгрейтването на контента е много важно и е хубава да става в малки порции и преди посещението на бота. А как да разберете кога ще мине той ли? Еми проверете IP-то му в хостинг панела си и честотата на която той ( с това или сходно IP) минава през сайта/блога ви.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Митака каза:
Класации като BGTop дори не въздействат на PageRank-a, защото не съдържат директни линкове към страницата. Това ще рече, че вместо "www.predpriemach.com" използват "bgtop.net/out.php/1121931320".
Според мен въздействат , но индиректно. Какво имам предвид:
Когато сайта ви се класира добре в БГтоп има няколко потребителя , чието внимание ще привлече и ще кликнат на него. Те ще поканят свои приятели и така те свои .... И малко или много броя посетители ще се увеличи , на някой от тях сайта ще им хареса и след време ще публикуват линкове в други сайтове (форуми) към сашия , а може дори да сложат text ad на своя и по този начин да въздействат на PR-a ви. За това според мен всички линкове за от значение , независимо дали редирект или директни. Естествено директните са много по-полезни ;)
 
Gotovski каза:
сега почвам и аз да билдвам линкове

Еми пожелава ти приятно билдване бате, ако те интересува може да пропрегледаш тези теми:

Какво пишете в мейловете за "link exchange"

10 Топ Съвета За Придобиване На Обратни Линкове (Backlinks)

6 Трика За Успешно Привличане На Линкове Към Вас

Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Успехи, бате. :)
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 

Горе