Подкрепяте ли протеста на полицията?

От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Полицията подкрепяме, милиционерите не!
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

В една държава започнат ли полицаите да протестират... значи нещата наистина са много зле :shock: Да, подкрепям ги хората, нека да им вдигнат заплатите и да си вършат по съвестно работата, и да не са корумпирани, все пак и те хранят семейства и гледат и изучават деца. Точно защото заплатите им са ниски, те са принудени да играят с престъпниците и да получават добавки от тях. Заплататите им трябва да бъдат високи, за да не се блазнят от корупцията с мутрите, и още повече че това е рискова професия - общуваш с отрепки на улицата и не знаеш с какво ще се сблъскаш когато те пратят на сигнал.

Подкрепям мнението на biaaro - милиционерите шут в гъза :twisted:
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Подкрепям всякакви протести на държавни служители. Заплатите навсякъде са ниски. Ак държавата започне да плаща едни нормални запалти, ще се усети и в частния сектор.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Полицейската работа по цял свят не е сред най-добре платените професии, но пък за сметка на това върви с много допълнителни екстри, които я правят примамлива. Не смятам, че в момента полицаите имат повече повод за протести от всички останали българи. Не се отличават и с някакъв особен професионализъм, който да даде повод за висока заплата. Говорим за хора без специално образование и квалификация в по-голямата си част. Освен това са с много лош имидж пред обществото. Защо то да им дава повече пари? Какво получава насреща? Опитайте да си спомните за някоя геройска проява на полицай по време на служба, но без да ползвате Google. Аз не мога.

Дори според мен с оглед на вършената работа професията им е незаслужено определяна като първа категория труд, като тази на миньорите и водолазите. Има много по-опасни професии, при които загиват процентно повече хора, но са с по-ниска категория труд и без никакви екстри. Например работниците в строителството са такива. Да сте видели протест на строителите за по-висока категория труд, гарантирани и по-големи отпуски, искане за 20 заплати след пенсиониране и много голяма пенсия? Няма и да видите, а те дори не могат да си мечтаят за екстрите, които ползва в момента полицията. Ами учителите, които по цял ден се разправят с идиотчета, техните родители-идиоти и т.н.? Трябва да работят до дърти години и накрая преди пенсия вече са побъркани, говорят си сами, с куп хронични болести и взимат много ниска пенсия. Сред държавните служители полицаите са най-добре подсигурени.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Заинтригувах се по темата, попрочетох из форуми и сайтове и стигнах до гениалното умозаключение, че по-прост народ от българския няма. Дефакто открих топлата вода, както се казва. :)

Навсякъде из интернет едни дебили обясняват, че полицаи, пожарникари, военни и тн. са едни хрантутници и не заслужават увеличение, защото парите, които вземали били достатъчно. И редовната простотия, че им били плащали заплатите.

На тея служби заплатите са им тайни, но из Интернет всичко се намира, както е известно..

Полицай с малко стаж вземал около 600-700 лв. Военен (редник) вземал 540 лв. + някакви надбавки, които са до 100 лв. :shock:, а старшина с 10 г. стаж около 700 (основно заради стажа) Заплата му е с 20 лв повече от на редника.:) Ако има редник с 10 г. стаж и той ще взема колкото старшината. Пожарникар не намерих колко взема, но предполагам, че е колкото полицая.

Това са масовите заплати в тея сектори. - средно 650 - 700 лв. Оказва се, че заплати 1000 лв и нагоре няма. Над 1000 лв вземат само офицерите в тея ведомства, които предполагам не са по-големият процент.

Цветанов оня ден каза, че полицаи и военни вземали над 1000 лв. заплати. Това просто не е вярно, такива заплати вземат само началниците. Обикновените служители вземат доста по-малко. Обаче тоя манипулатор успя да настрои повечето оВци срещу собствените си служители с твърдения за пари, които изобщо не са такива!

Тези хора са ограничени в личния си живот от работата си. Не могат да се занимават с бизнес, не могат да работят втора работа и други подобни. Дефакто възможностите им за допълнителни доходи са силно ограничени. А факта, че специалността, в която се развиват има нулево приложение в реалния живот как ви се вижда. Представи си да си 35 годишен артилерист и да останеш без работа. Макар преди това да си бил най-добрия в професията си ... умираш прав.
 
Последно редактирано:
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Представи си да си 35 годишен артилерист и да останеш без работа. Макар преди това да си бил най-добрия в професията си ... умираш прав.

Представям си го този, закопан в градинката до коня и ги чака да се покажат, за да си упражни професията :twisted:
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Ами от солидарност ги подкрепям трябва доста им се подобри мат, база. А от икономическа гледна точка те за за 1/2 чистка нашата на полицията и този ресурс да се преразпредели за материални бази обурдавания и вдигане на заплати, като превилегиите да са на същото ниво. Останалата част да потече по линия пожарникари и бърза помощ + гражданска защита. Така ще имаме една много по ефективна система в БГ. Все пак ООН говори за минимум 222 полицая на 100к население при нас е над 600 - http://paper.standartnews.com/en/article.php?d=2008-06-28&article=24306 и разбира се при нас са най-много от целия ЕС.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Заинтригувах се по темата, попрочетох из форуми и сайтове и стигнах до гениалното умозаключение, че по-прост народ от българския няма. Дефакто открих топлата вода, както се казва. :)

Навсякъде из интернет едни дебили обясняват, че полицаи, пожарникари, военни и тн. са едни хрантутници и не заслужават увеличение, защото парите, които вземали били достатъчно. И редовната простотия, че им били плащали заплатите.

На тея служби заплатите са им тайни, но из Интернет всичко се намира, както е известно..

Полицай с малко стаж вземал около 600-700 лв. Военен (редник) вземал 540 лв. + някакви надбавки, които са до 100 лв. :shock:, а старшина с 10 г. стаж около 700 (основно заради стажа) Заплата му е с 20 лв повече от на редника.:) Ако има редник с 10 г. стаж и той ще взема колкото старшината. Пожарникар не намерих колко взема, но предполагам, че е колкото полицая.

Това са масовите заплати в тея сектори. - средно 650 - 700 лв. Оказва се, че заплати 1000 лв и нагоре няма. Над 1000 лв вземат само офицерите в тея ведомства, които предполагам не са по-големият процент.

Цветанов оня ден каза, че полицаи и военни вземали над 1000 лв. заплати. Това просто не е вярно, такива заплати вземат само началниците. Обикновените служители вземат доста по-малко. Обаче тоя манипулатор успя да настрои повечето оВци срещу собствените си служители с твърдения за пари, които изобщо не са такива!

Тези хора са ограничени в личния си живот от работата си. Не могат да се занимават с бизнес, не могат да работят втора работа и други подобни. Дефакто възможностите им за допълнителни доходи са силно ограничени. А факта, че специалността, в която се развиват има нулево приложение в реалния живот как ви се вижда. Представи си да си 35 годишен артилерист и да останеш без работа. Макар преди това да си бил най-добрия в професията си ... умираш прав.

Аз нали бях в армията ЗРВ - Зенитно Ракетни Войски, ПВО - Противо-Въздушна Отбрана, значи аз бях редник и взимахме по 550 лв. + 150 лв. вредни, заради ракетите. Едно че ракетите имат обеднен уран, и друго че самите ракети без да е нужно да се изстрелват само това че си стоят в покой и ти си около тях - излъчват пак химически емисии, горивото им е азотна смес с още други отровни примеси, с цел като лети на много високо да се получи безкислородно горене. Друго много вредно - радарите които са предназначени да прихващат вражеските самолети, лъчите им са много мощни, разбира се екипа който следи мониторите за вражески самолети и се занимава с радарите е под земята в бункери, но пак си има лъчение, например един офицер от същото поделение в което работих в момента ходи по болници и се лекува от лъчева болест, той беше точно по радарите. Всичките му зъби са изкуствени, окапали са му зъбите от това лъчение на радарите, толкова са мощни че засичат самолети чак до Иран ! Без майтап колегите ме викаха в бункерите да ми покажат че чак до Иран виждат в реално време трафика на самолетите!

Аз бях нарядна бройка, давах въоражен караул, но често ме викаха да помагам и в химическия склад с бойни отровни вещества предназначени за ракетите, заради това че в казармата съм бил в химически взвод, но там в склада бях разбира се с противогаз и специален екип.

Офицерите взимаха много повече пари от нас редниците, особено тези които бяха по радарите. Тези офицери които се занимаваха с пусковите ракетни устанавки, също взимаха добри пари заради емисиите от ракетите.

Аз до като си работех в армията, не ми пречеше да си работя втора работа - PC-сервиз, сглобявах компютри, инсталация на софтуер... всичко, упражнявах си занаята. Други колеги пък работеха също втора работа - един беше нощен бакшиш, друг имаше занаят по ел. инсталации, друг си имаше занаят бояджия, един друг пък беше заварчик :) В интерес на истината нашите шапкари се досещаха че работим втора работа, но си затваряха очите :) Но след като закриха поделението, аз така или иначе си имах занаят и веднага си започнах с подръжката и ремонт на PC-та редовна работа в сервиза. Другите колеги също си пробиха път в живота със занаятите които си имат след като ни съкратиха всички. Много е важно човек да има някакъв занаят, защото стават непредвидени неща.

Знам че полицията и пожарникарите нямат право да работят втора работа, ами има лесно бре - ами господа полицай, ставайте фрийлансъри като нас, и давайте да правим бизнес, кой ще ви разбере че сте фрийлансъри :wink: Цветанов като не става нищо от него - да си подава оставката, и да сваля тоя костюм и да слага анцунга и да отива във физкултурния салон, да работи това за което е учил.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Еми ето, имаме инфо от първа ръка. 700 лв. за работа в тея условия, не мерси.

Ти си бил в ракетни войски и си вземал 150 лв. вредни, нали така. Войничетата дето бягат зад танка, кашиците, 550 лв чисто ли вземат? Или и те имат вредни? Това са мизерни пари за мене, за тази работа.




Аз нали бях в армията ....
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Е като искаш си на хранилката с всички социални екстри и с малки изисквания за инциативност така ще е. Аз не мога разбера като е толкова гадно сменяш професията в частна - колко частни фирми по охрана, разследване и т.н има да не говоря за детективските услуги
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

По-скоро съм против този протест. В държавния сектор има по-приоритетни професии, които отдавна чакат повишение на заплати. В грамотният сектор (учителите) и здавословния (доктори, мед. сестри, санитари и т.н.) непрекъснато се губят кадри заради ниски заплати, което води по-прост народ и повече лекарски грешки. Полицейската работа е опасна работа, но в България полицаите не са на особена почит поради многото изгъзици на представители на техния бранш. Докато не почне да се търси отговорност на полицаите престъпници (т.е. тези, които злоупотребяват със служебното си положение и които аз наричам милиционери), на останалите полицаи ще бъде гледано с подобно око без значение, че нямат вина за това. Когато българският народ започне да усеща, че "родната полиция ни пази", тогава може да се говори за заплати.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Тези хора са ограничени в личния си живот от работата си. Не могат да се занимават с бизнес, не могат да работят втора работа и други подобни. Дефакто възможностите им за допълнителни доходи са силно ограничени.
А след работа имат и два часа "доброволно" патрулиране в квартала.

Представяте ли си - аз взимам само 4 лв допълнително за работа с компютър!
Една протестираща днес.

В грамотният сектор (учителите) и здавословния (доктори, мед. сестри, санитари и т.н.) непрекъснато се губят кадри заради ниски заплати, което води по-прост народ и повече лекарски грешки.
Незаети учителски места, само в София.
 
Последно редактирано:
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Еми ето, имаме инфо от първа ръка. 700 лв. за работа в тея условия, не мерси.

Ти си бил в ракетни войски и си вземал 150 лв. вредни, нали така. Войничетата дето бягат зад танка, кашиците, 550 лв чисто ли вземат? Или и те имат вредни? Това са мизерни пари за мене, за тази работа.

Да, толкова даваха на нас редниците, и то които бяхме нарядни бройки - въоръжени караули по постовете. Както споменах, мен ме викаха от време на време в химическия склад - помагах за зареждането на ракетите с бойни отровни вещества, но без противогаз и специален екип не влизаш там. За тези които бягат зад танка - нямам информация, те се водят към подразделение Артилерия, до като аз работих в Зенитно Ракетни Войски / Противо-Въздушна Отбрана, и всяко подразделение е различно. Ще те излъжа за цифра... Но мисля че и артилеристите не взимат кой знае колко.

Аз след като се уволних от казармата, реших да постъпя кадрови войник, най вече заради адреналина и тръпката в армията :) Макар че в ракетни войски е спокойно, даже и скучно, едно забутано малко поделение навътре в една гора, в долина между хълмове обрасли с гъста гора, самото поделение беше на около 5 км от главния път шосето - караш по един тесен път в тунел от гора и дървета до като стигнеш портала, както се казва забравено от Бога, и бяхме само общо 35 човека заедно с редници, фатмаци и офицери. Но от екологична гледна точка е вредно там - радари, и емисии на ракетите. Тези които работят на радарите, им дават срок до 3 години най късно да правят деца, след 3-тата година не им дават гаранция дали ще създадат здраво поколение, или изобщо жените им няма да могат да хванат.

Привилегии - не бяха кой знае какви при нас, освен че имаш право да теглиш голям заем, ( някои колеги се уливаха да теглят заеми да си купуват скъпи GSM и коли ) безплатния транспорт ( един стар Чавдар :) ) дават от време на време някакви премии и добавки, на Коледа също дават добавки, имаш си годишна отпуска, абе не беше кой знае какво.

По-скоро съм против този протест. В държавния сектор има по-приоритетни професии, които отдавна чакат повишение на заплати. В грамотният сектор (учителите) и здавословния (доктори, мед. сестри, санитари и т.н.) непрекъснато се губят кадри заради ниски заплати, което води по-прост народ и повече лекарски грешки. Полицейската работа е опасна работа, но в България полицаите не са на особена почит поради многото изгъзици на представители на техния бранш. Докато не почне да се търси отговорност на полицаите престъпници (т.е. тези, които злоупотребяват със служебното си положение и които аз наричам милиционери), на останалите полицаи ще бъде гледано с подобно око без значение, че нямат вина за това. Когато българският народ започне да усеща, че "родната полиция ни пази", тогава може да се говори за заплати.

Майка ми беше детска учителка, но тя и много нейни колежки нервите им не издържаха и се преместиха в частния сектор. Не е лесно да работиш с подрастващи деца, иска се железни нерви но за смешни пари. От както майка ми напусна учителството и стана мениджър в недвижимите имоти е в пъти по добре, макар че кризата удари първо имотите - от както е ГРОБ на власт сделките им спаднаха драстично, и не само където работи майка ми, ами и много други техни колеги се оплакват от същото от различни фирми недвижими имоти.

Според мен трябва чистка от горе, защото рибата мирише от към главата, във МВР трябва да валят оставки. Според мен ако заплатите на полицаите станат както на европейските им колеги, мисля че ще имат стимул за работа. Един приятел имал някакъв негов бивш съученик който е обикновен редови полицай автопатрул на улицата, и му казал че им слагали по 2 литра бензин :!: Е на какво прилича това ? Това не срамота, ами не знам как да го нарека. Той го попитал: ами ако се наложи да преследват особено опасен престъпник който убивал хора, с тия 2 литра до къде ще стигнат - отговорил му че по новия закон полицията няма право да преследва, защото можело да предизвика катастрофа и преследвания да се убие, и после полицаите излизат виновни. Ако за една вечер станат например 10 въоръжени грабежи придружени с насилие и държане на заложници, всеки грабеж на различно разстояние в града с тия 2 литра... :lol: Просто не е за думане.

Тука съм съгласен че много полицаи злоупотребяват със служебното си положение, има много факти които го доказват, но за да се премахне това нещо, най напред трябва да има чистка от горе и след това всички провинени полицаи да бъдат уволнени и заменени с нови хора, като се направят промени в закона.
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Не, че някой от голямата част българи са с висока заплата ама за 7-8 смени в месеца тяхната си е много добре и сега. Автора на темата или е полицай или данъчен :) :) я му погледнете постовете до сега :) :) ... нелегални ралита и кой имал нелегални онлайн магазини. Най-вероятно е полицай :), много "преко" кара ....
 
От: От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Не, че някой от голямата част българи са с висока заплата ама за 7-8 смени в месеца тяхната си е много добре и сега. Автора на темата или е полицай или данъчен :) :) я му погледнете постовете до сега :) :) ... нелегални ралита и кой имал нелегални онлайн магазини. Най-вероятно е полицай :), много "преко" кара ....

Ами и аз надушвам нещо милиционерско в него, след като му проследих всичките постове и теми от както е регистриран тук. И наистина въпросите му клонят все към полицейски тематики и данъчни. Даже и да се окаже че е милиционер - изобщо няма за какво да се притесняваме, а пък и няма и за какво. Най много да му хвръкне милиционерската парадна фуражка, за това че не е успял да си свърши работата за която е изпратен тук - да слухти във форума и да донася, защото просто е объркал форума, няма да му се отвори парашута да набута някой от нас в кафеза. Тук е Мисия невъзможна за милиционери :lol:

Но на мен ми се чини че това е един американски гражданин, който живее в Далас сити :wink: и просто нарочно нарочно играе ролята на милиционер за да пуска гъделчета на колегите. :)
 
Последно редактирано:
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Пък "виш" бил българския Джеймс Бонд (високо-интелигентен) вграден в "тила" на врага :) :)
 
От: От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Представям си "по-скромните" му колеги :) :) ... те сигурно няма как да участват тук, защото с един пръст по клавиатурата и по няколко смени месечно докато пуснат един пост ще минат години ....
 
От: Подкрепяте ли протеста на полицията?

Според мен в този сектор, както и други ключови такива като медицина, право, образование и.т.н. заплатите трябва да много по-високи, да речем примерно 1500 лева и нагоре...съответно и контрола да е голям. Мисля си, че ако заплатите са високи това ще привлече много качествени кадри, а не разни хора да си избиват комплексите за власт.
 

Горе