Позволено ли е такова разположение на реклами?

AdSenser

Member
d01d5c4b35.jpg


Здравейте, в един сайт видях подобно разположение на реклами на Гугъл, и ми се стори доста иновативно и привличащо вниманието :) Въпросът е, позволено ли е ? ;)
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

щом не е баннат явно е позволено :)
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Ами то аз разглеждах новите сайтове на дир-а или гювеч не помня и там го видях, та може и да е нов, и затова питам*:mrgreen:
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

сигурно е позволено, но все пак можете да питате някой по спец по адсенс :)
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

въпрса е има ли друго нещо по страниците
иначе забрана за рекламни полета едно до друго няма

но ако това е предимно по страниците - резачка
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Ами не, определено си има съдържание, мерси за отговора ;) Бих дал линк към сайта, според мен си пасва такава комбинация много добре, но не знам доколко е редно.
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

интересно, прати ми линка на ЛС да го видя това сайтче, мерси
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Еми в различни цветове са, което ми говори, че и Г се е защитил по някакъв начин от сливането на цветове и еднаквастта, както и фрауд кликането.:) Хубаво е да се допитате за това. Изглежда "на ръба" за бан.:) Усппехи.
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Еми в различни цветове са, което ми говори, че и Г се е защитил по някакъв начин от сливането на цветове и еднаквастта, както и фрауд кликането.:) Хубаво е да се допитате за това. Изглежда "на ръба" за бан.:) Усппехи.
явно грешно ти говори,
нарочно е направено така, иглежда сякаш едното е съдържанието, а другите са си рекламите и ще кликнеш на съдържанието ...
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Да, вероятно. Но Г няма да го чете като съдържания със сигурност. Не съм мног запознат с това, но големите сайтове (знам от един собственик на артикъл директория) питат дали може преди да предприемат такива действия. Повечето от тях имат за препитание основно рекламките на Google и не ми се вярва да направят нещо против правилата. :)

Мисля си че няма толкова застреляни посетители, които да не разлечат съдържание от рекламки. А може и да има.:)
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Най-добрия и сигурния начин е да ги питаш дали можеш да го направиш.
Лично мнение - с Адсенс не се работи "на ръба".
Успех
 
От: Позволено ли е такова разположение на реклами?

Аз все повече мисля и достигам до извода, че не би следвало да е проблем. Ето, дори във форума на DigitalPoint са наблъскали 2 реклами на Гугъл една до друга. В края на краищата, който се е сетил за нещо по-оригинално, или е "преписал", стига да не нарушава условията (а в точно този случай какво се нарушава?), не би следвало да има аргумент за "бан"... естествено, оставя се едно "но", защото нищо не зависи от нас.*:wink:

P.S. Ха... сега чета по-обстойно и намирам "Издателите се поощряват да експериментират с различни разположения" - https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182 , секция "Разполагане на рекламите"

Може и да нарушава нещо, пишете, ако имате идея, но аз поне така четейки не виждам*:rolleyes:
 
Последно редактирано:

Горе