Поздрав за целия форум от Тадж Махал :)

Слушам!!! Важен е модерният телефон с по-качествена камера. Все пак като вдигна на позвъняване, напиша смс или имейл няма ли 15mp камера нищо не става...
Там разлика няма , ама като вдигнеш да запишеш клипче с поздрав за форума , резултата ще е малко по-добър. От фирмата се пратили до Индия , да ти купят едно модерно телче :)
 
Купи малко домати, зрели чушки и подобни зеленчуци, дето могат да им се вземат семената и донеси, моля.
Ама не от техния Карфур, а от малките пазарчета.
Че в хиперите и те продават хибриди за търговия. :D

Ще е интересно да споделиш тук снимки и впечатления.


Казах да ми вземат някакви семена от пазара, така че като се върна в БГ ми драсни някакъв адрес да ти ги пратя там или направо да мина покрай градина Вискяр някой уикенд, да се запознаем и да ти ги дам. После ще видим какъв ще е резултата от тия семена :D
 
Последно редактирано:
или направо да мина покрай градина Вискяр
Направо минавай!
Открай време семената са били граничен проблем. Уж за да не се разнасят болести.
Навремето рапаните, донесени в Черно море по дъната на корабите, ходили из Изтока, са нищо спрямо сегашните гадове, дето глобализацията носи директно с плодовете и зеленчуците - едно ситно насекомо от Южна Америка унищожава доматите по Средиземноморието и в България; един дребен бръмбар от Изтока унищожава пчелите и кошерите - в Италия изгарят по 300-400 кошера на куп, заразени с него; една гъсеница - не помня откъде, опасва до смърт чимширите вече не само на Балканския полуостров; ...
Ноооо, традициите са силни и семена през граница все още е актуална глупост, въпреки, че се поръчват онлайн от цял свят.
През соца семената се залепваха между две картички и така пътуваха. :D
Дано този, на който си поръчал, не купи екваториални растения, че ще се смразят в Шопско. :p
 
Ти пък ще ядеш шопски мед. :D
 
Ти пък ще ядеш шопски мед. :D

а ти пък ще имаш да садиш семена от моркови, домати и ряпа :D

unnamed.jpg
 
Тия индийски семена да не се окаже, че са български - плод на българо-индийската дружба от времето на соца. :D:D:D
 
да не се окаже
През соца една колежка ходи командировка до Париж.
И много доволна, си купила страхотни обувки с висок ток.
Естествено, дойде с тях първия ден на работа и се похвали какви страхотни френски обувки си е купила.
Нооо, един любопитен и гаден колега взе, че прочете какво пише на подметката - Made in Bulgaria!
 
Не знам, не разбирам от семена, доверил съм се на едно момче да ги намери и купи от едно пазарче... :D
 
Какво свърши в индия? :p Или е строго секретно защото работиш в Тайните служби :D Друго си е да имаш хора които да пращаш да обикалят пазарите.. а и да извършиш незаконен трафик толкова хладнокръвно си е впечатляващо откъдето и да го погледнеш!!ч!
 
Какво свърши в индия? :p Или е строго секретно защото работиш в Тайните служби :D Друго си е да имаш хора които да пращаш да обикалят пазарите.. а и да извършиш незаконен трафик толкова хладнокръвно си е впечатляващо откъдето и да го погледнеш!!ч!
Aaa, доколкото го познавам, незаконният трафик е бил основна цел на посещението му в Индия. Поне 3 тира с хашиш е внесъл покрай доматените семена. :D:D:D
 
Последно редактирано:
RealMoney, изпреварили са ме. :D
 
:D
Другото само расте по градината.
Богатствата на Англия са натрупани както от въглища и никел, така и от зеленчуци, плодове, цветя и животни.
Когато е тръгвал кораб за далечни и непознати земи, в екипажа винаги е имало човек, който отбира от ботаника. Тъпчели са трюмовете с каквито им попаднат растения и семена.
Сега се тъпчат куфари с рокли и пътъци. Дето след сезон-два за нищо не стават и се изхвърлят.
 

Горе