Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

MihailMihov

Well-Known Member
Здравейте колеги, поради разни причини, които нямат значение сега, мисля да купя някаква по-евтина количка. Не ми се занимава с прехвърляния, нотариуси и такива бюрокрации, пък и доста хора ги дават трошките с 2та талона и здраве да е. И понеже не съм много наясно с тея неща, искам да попитам какви проблеми може да имам поради това, че колата се води на някой си друг. Чувал съм разни приказки за актовете със снимка от КАТ че нямало как да ми ги пратят, но в тоя случай какво става с тях? Ако може някой по-запознат да ме светне с тея неща.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Определено за теб ще е по-удобно, но вече почти всички искат да прехвърлят возилото изцяло, защото и данъците и актовете са на тяхно име :wink:
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Не е ли вариант колата да се бракува? Тогава може и да имаш проблеми, ако те хванат в движение. Ама ако ти трябва нещо за село, мисля, че това е най-удачният вариант. :)
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Купи дарак от приятел или от приятел на приятел. хем ще знаеш кой е обдухвал седалките последните години, хем някаква надеждност че все пак е от познат и колкото да те е извозил поне не е нечовешко :)
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Няма да е за село и няма да е от приятел. Актовете са за собственика, но за данъците мисля че нещо няма - като не се плати аз няма да мога да я карам, а не предния собственик.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Данъците мисля, че можеш да ги платиш (няма значение на кое име) - поне така си мисля.
Актовете ще отиват при този на когото се води колата.
Аз лично не бих си дал колата с талоните, може да ме нашият бая ... Все пак ако си намерил навитак :)
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Точно така е както си мислиш. Ами като взема да разглежда обявите в карс повече от половината пише "без прехвърляне, давам 2та талона"
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Като ти изпие парите и я обяви за крадена щото размислил и си я иска ама кръв повръща пари не връща. Ко ши прайм тогава? :D
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Тия най-вероятно са тояги още със старите номера, такива от 3ти собственик (сми тоя дет ти я продава не е негова), такива проблемни със сменени двигатели (дет не могат да се регистрират), съдебни разни, търсени от чси-та, инвалидни с умрял инвалид, и квиии ли не още :) За това взимаш кола без прехвърляне (ако ти я джитнат с ген пълномощно) или от френд или яко проверена.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Не става ясно ще имате ли някакъв договор или пълномощно за ползване, щото ако има, тогава следват няколко варианта. А пък ако няма следват малко повече варианти. Помислете сам какво би последвало евентуално и в двата случая! Надявам се ще вземете решение при което да минете с възможно най-малки разходи на средства и нерви (първоначални и/или последващи бъдещи неприятни/непонятни/вероятни/невероятни ситуации). Няма да Ви досаждам със съвети, понеже можете и сам да си нахвърляте поне по 5-10 причини в подкрепа на всяко възможно решение как да постъпите. Единствения ми съвет е да подходите най-отговорно и да не бъдете скъпи на триците, пък евтини на брашното. Също и се поставете на местото на отсрещната страна и отново отделете 10 минути в оценка на плюсовете или минусите. И накрая каквото и да решите отговорността ще си е само Ваша.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Защо говорите глупости! Актовете са си за лицето, което управлява автомобила, а за данъците е друг въпрос.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Защо говорите глупости! Актовете са си за лицето, което управлява автомобила, а за данъците е друг въпрос.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Да ама когато го хванат :rolleyes: За снимачките нема такъв филм...
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Ми нали собственика има договор за покупко-продажба от дата, еди коя си.
Следователно може да докаже, че не е управлявал той.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Не, мисли малко...няма такъв договор - нали е без прехвърляне, а след такъв договор трябва да прехвърлят. Кара с пълномощно, тоест не се знае - знае ли се, кой кара колата, и актовете от снимачки отиват за собственика :wink:
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

>> Забранява се карането на чужда кола в България <<

Последната новост на „Пътна полиция“ е всеки, който кара кола, на която не е собственик, да бъде длъжен да се регистрира в КАТ като ползвател, за да може да седне зад чуждия волан. Иначе го грози глоба от 150 лв.

Пуснатият в ход преди седмица законопроект е повече от скандален, противоречи на юридически правила на други закони и дори на конституцията.

Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, в едномесечен срок от възникването му се регистрира като ползвател на превозното средство.

Аз не бих си дал така колата на някой. Може да блъсне някой с нея, да го убие и после мен ще търсят. Или пък може обир да направи.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Ако ти даде копие от двата талона, и копие от двата ключа, не е нужно дори да я обявява за открадната. Просто ще дойде някоя вечер пред вас ще я запали и ще си я прибере вкъщи и никой нищо не може да му направи. Все пак това си е неговата кола, не твоята...
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Тоя, който ще ти даде колата си, без да прехвърли реално собствеността ѝ, ще да е голям балък, да знаеш. :)

Е защо така мислиш? Все едно му я е дал да я покара срещу определена сума...Какво ще получи срещу парите си? Това в кой са талоните и ключовете не определят собствеността на автомобила. Собственик е този, който има нотариално заверен договор за покупко - продажба.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Ако ти даде копие от двата талона, и копие от двата ключа, не е нужно дори да я обявява за открадната. Просто ще дойде някоя вечер пред вас ще я запали и ще си я прибере вкъщи и никой нищо не може да му направи. Все пак това си е неговата кола, не твоята...
Точно така!
Като го прочетох и се сетих за един приятел. Продаде си колата и се разбраха да я прехвърлят след седмица понеже купувача нямал пари. мина седмица, две, три. приятелят ми му звъни, а той не вдига. След около 3-месеца си видял колата в София паркирана. Газ до вкъщи за ключовете и си я прибра :lol: изкара си нови талони от кат и вече цяла година си я кара, но този път той не вдига телефона. :lol:
------------
Поддържам два сайта за ремонт на покриви -->Ремонт на покриви - Ianis-Build и Ремонт на покриви и възстановяване, хидроизолация.
 
Последно редактирано:

Горе