Ползвате ли домейн "хващачи"?

NovaPS

Well-Known Member
Ползвате ли домейн drop catcher-и и кои?

По-конкретно ме интересува десктоп софтуеър, защото при онлайн catcher-ите почти винаги се отива на търг, ако успее да го хване.

Има 3,4 десктоп предложения, като цените има започват от $150 някой с повече екстри, други конкретизирани в "хващането".

Иска ми се да пробвам "без риск" затуй ще линкна едно от предложенията:
Domain Catcher за $49 /ползва API на NameSilo, Dynadot и Fabulous/
 
Ползвам Pheenix чат-пат, но не успява винаги. Много често ме изпреварва някой от DropCatch. Ако домейна наистина си заслужава го взимам директно от NameJet, защото ако се стигне до бекордър вероятно ще ми избяга. Влизал съм и на търг още в NameJet, ама там играят доста големи играчи срещу които трудно се наддава.

Не мисля, че десктоп софтуер може да успееш срещу големите играчи - DropCatch, NameJet и SnapNames.
 
А големите всичко що се дропи ли предоставят за бекордер?
Разгледах някой от списъците и има в хиляди домейни разлика между тях.

Вече се снабдих DomainCatcher-а, зареждам с $10 в namesilo и ще се пробвам с някой премиум, ако има успех ще споделя :)
 
1) Домейн е на Pending Delete Auction в NameJet/SnapNames
2) Ако има 2 или повече бида отива на private auction, а там играят големи играчи...
3) Ако има 1 бид го взимаш за около $80
4) Ако никой не бидне за него продължава за дроп
5) Всеки ден има някакъв прозорец от Х минути, в който регистрарите могат да backorder-ват домейни с У на брой паралелни нишки към Verisign. По-големите играчи правят едни врътки и ползват част от ресурсите на по-малките. Тук вече са DropCatch и останалите подобни сървиси, където при 2 и повече юзъра бекордърнали тоя домейн се отива на аукцион.
6) Едва след това вече домейна е дропен и може да се регистрира ръчно или с Desktop дропкечър. Те използват API за регистриране на домейни, т.е. едва когато домейна е наличен за регистрация.

Ако си набележеш хубав домейн, направо бидвай още в началото.
 
Вече се снабдих DomainCatcher-а, зареждам с $10 в namesilo и ще се пробвам с някой премиум, ако има успех ще споделя :)

Ако се върнем 5-6 години назад можеше и да имаш успех с декстоп приложение. Но днес шанса ти е 0.01%

С две думи бих казал че си закъснял малко...
 

Горе