Ползвате ли eAccelerator и / или други кеширащи модули ?

Аз ползвам APC, намалява натоварването в пъти. Резултатите са направо впечатляващи. Нямам наблюдения за eAccelerator, но предполагам, че и там нещата ще са подобни.
 
От: Ползвате ли eAccelerator и / или други кеширащи модули ?

За да не се повтарям, ето тук: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=17711&page=2 с Васко сме обсъдили темата. Тук също е засегната темата http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=15047&p=140166#post140166
В момента тестово използвам xcache. Който и от модулите да избереш - няма да сгрешиш!
 
мерси за темите аз първата съм я чел от там се реших да го пробвам това но в последната версия на изиапача е остнал за "избиране" само еакселератора / преди си мисля че имаше и APC/ от там в нета рових за сравнения но имаше предимно стари стаии и оплаквания за стабилноста евентуално за това се чудих и пуснах тема тук да видя някои има ли опит конкретно с него од друга страна пък разчитам че цпанел няма да оставят само това което краши а да махнат работещите .... та реших значи аз сега го тествам ако съм недоволен ще си инсталирам едно апц ръчно :)
 
От: Re: Ползвате ли eAccelerator и / или други кеширащи модули ?

Здравейте на всички от форума, надявам се че няма да разбуня духовете като вдигна тази леко стара тема вече с първия си пост, но смятам че мога да споделя още полезна информация по въпроса за кеширащите модули :) В момента имам тестова машина на която имам Wordpress, на която съм инсталирал Xcache и съм останал доста доволен от него до сега. Отделно съм инсталирал 2 уеб сървъра - Nginx като фронтенд proxy и Apache 2.2.3 като бакенд. Тъй като Nginx се справя доста добре със статичен контент(снимки, css, html и т.н.), идеята тук е е да се използва кещиращата функция на Nginx на този статичен контент. Останалите заявки към PHP или друг динамичен контент, .htaccess и Virtual Хостове се обработват от Apache. Като допълнение съм добавил и wp-super-cache плъгин за този Wordpress, който има много готина функция да кешира допълнително и да конвертира повечето Wordpress страници в .html, които пак се обработват от Nginx.
 
От: Ползвате ли eAccelerator и / или други кеширащи модули ?

Zend Optimizer+ идващ с php 5.5 Доста по-добри резултати от APC, а и разработчиците на php избраха ZO+.

Здравейте на всички от форума, надявам се че няма да разбуня духовете като вдигна тази леко стара тема вече с първия си пост, но смятам че мога да споделя още полезна информация по въпроса за кеширащите модули :) В момента имам тестова машина на която имам Wordpress, на която съм инсталирал Xcache и съм останал доста доволен от него до сега. Отделно съм инсталирал 2 уеб сървъра - Nginx като фронтенд proxy и Apache 2.2.3 като бакенд. Тъй като Nginx се справя доста добре със статичен контент(снимки, css, html и т.н.), идеята тук е е да се използва кещиращата функция на Nginx на този статичен контент. Останалите заявки към PHP или друг динамичен контент, .htaccess и Virtual Хостове се обработват от Apache. Като допълнение съм добавил и wp-super-cache плъгин за този Wordpress, който има много готина функция да кешира допълнително и да конвертира повечето Wordpress страници в .html, които пак се обработват от Nginx.

Ще останеш много по-доволен ако изцяло зарежеш Апача и кеширащите добавки за Wordpress като конфигурираш всичко на сървърно ниво. На един тестов сървър от 80rps скочи на над 2000rps.
 

Горе