Политика Офтопик

От: Политика Офтопик

Блеки все пак е коледа - трябва и Агейнст да го усети и без това през останалото време от годината го игнорирам нека поне днес малко да се порадва че му обръщам внимание. Все пак и той душичка носи нищо че е герберастче - дето се вика по коледа трябва да обърнем внимание на всички :)
 
От: Политика Офтопик

Не проблема още не е в техните наследници - Проблема си е точно в прослойката която посочих - Бивши комунисти Бивши пожарникари Бивши мутри - Бъдещи бивши министър председатели.

Не, проблема е в хората и то в хората като тебе.
В капиталистическия свят държавата я оправят хората, а не обратното - държавата да оправя хората. Тоест лайняната държава е следствие от лайняния матрял.

Докато има такива като тебе, които търсят причината за собствените си проблеми и бизнес некадърност в държавата, то държавата винаги ще е зле, а матряла винаги ще е с нерешени проблеми.
 
От: Политика Офтопик

Все пак и той душичка носи нищо че е герберастче - дето се вика по коледа трябва да обърнем внимание на всички :)

И не бой се ти за мойта душишка, цирей социалистически :D
 
От: Политика Офтопик

Е щом си правите взаимни подаръци да ви оставям :D
 
От: Политика Офтопик

Не, проблема е в хората и то в хората като тебе.

Класически стил - Все едно вожда ти го е измисли това - Точно по Сталински - Има човек има проблем - Няма човек няма проблем.

Оня ден четох едно изказване на спящата ти красавица че за първи път бил чул за Босия и че проблемът бил в Босия а не в некадърната ви икономическа политика.

Колко е готино винаги някой да ти е виновен :) винаги имате оправдание за насраните си гащи
 
От: Политика Офтопик

Against,
Звучиш като подобие на няколко изявени съфорумци на тема политика.

Тук не става въприс за успехи и неуспехи в личен план. Човека на който рязко скачаш с обвинения отдавна си е наклонил оная работа за подобни мисли.

И за какви успехи намекваш, как да ги има в България?
На някои хора не им стигат никакви пари като предпоставка за живот в тая Ганьовщина от най-високо, до най-ниско ниво. Манталитет, не друго.
 
От: Политика Офтопик

Оня ден четох едно изказване на спящата ти красавица че за първи път бил чул за Босия и че проблемът бил в Босия а не в некадърната ви икономическа политика.

Колко е готино винаги някой да ти е виновен :) винаги имате оправдание за насраните си гащи

Босия си е бил същия още по Татово време - още тогава говорят, че основната му цел в живота си му е да протестира, после пак по времето на седерастите, после при вашето управление и сега пак. Вечно недоволен, без значение кой е на власт :) Тъпото говедо ако беше пробвало да поработи малко, може би нямаше да е Бос.

Така че спящата ми красавица си е напълно права - в случая проблема определено си е в Босия. То неможе цял живот - 7-8 правителства вечно някой друг да му е виновен.
 
От: Политика Офтопик

Глей го моля ти се кой седнал да ми дава за пример :)

12-12-03-29420_1.jpg


Eй го - типичния представител на опозицията :D

Да си го викнете тука у форума да става и той предприемач :lol: Белким има кой да ви приглася, че иначе ще ядете герберските лирически шамари :p :twisted:
 
От: Политика Офтопик

Мани го тоя, личи си, че човекът не е добре.

Само ми е интересно, в коя държава важи това?

В капиталистическия свят държавата я оправят хората, а не обратното - държавата да оправя хората.
 
От: Политика Офтопик

Да разбираме, че типичният гербаджия е холивудски актьор, който от време на време получава сценарий от САЩ? :)
 
От: Политика Офтопик

Мани го тоя, личи си, че човекът не е добре.

Много си е добре, здрав, прав - нищо му няма. Просто го мързи та две не вижда и е тъп за двама.

Само ми е интересно, в коя държава важи това?

За всички капиталистически държави. Парите в държавата идват от предприемачите, които създават продукция и я изнасят - това носи парите. Държави с много такива хора са богати държави. А в България такива са единици. Тука още си го карат по социалистически - производството да го прави държавата. И докато хората си направят менталния преход към пазарна икономика, тя държавата ще фалира.

Сега всички говорят за политически преход - и се чудят що вече 20 години преход и няма ефект. Щото трябва и менталния преход на хората също да завърши, пък той още не е почвал. Говедата още чакат държавата да им я върши тая работа с производството.
 
Последно редактирано:
От: Политика Офтопик

Първо пиши България с главно Б, показвай уважение към държавата си. Второ, не ми говори на теория, а ми кажи такива ли са държавите с огромни външни дългове, които са спасявани с огромни финансови инжекции - половината държави от ЕС + САЩ.

А да обвиняваш хората за грешките на политиците е нахалство. Предприемача твори, когато има условия за това. Ако няма предприемачи, държавата трябва да ги възпита и да им създаде условия да бъдат такива. Ако държавата спъва всяка крачка с бюрократичните си глупости, няма как да процъфтява предприемачеството. Казвам ти го от личен опит, защото преди броени дни се сблъсках с поредния бюрократичен абсурд и чиновническа диктатура. Заеби менталния преход към пазарна икономика, кажи ми кой контролира какво прави държавната машина? Ако държавната машина спъва частния бизнес и го унищожава, пак ли хората са виновни?
 
От: Политика Офтопик

Не разбрах как точно държавата спъва малкия бизнес? "Бюрокрация и чиновническа диктатура" - а по конкретно? Щото това са дразнители, спънки е друго.

Има ли хора, които го правят? Има. Значи е възможно. Щом за тях е възможно, значи и за тебе е възможно. Въпрос на желание и акъл.

И не ми почвайте пак с загубеняшките приказки за връзкари, късметлии и тн. От успелите хора около мене няма нито един връзкар, мафиот, комунист и тн глупости. Така че с тия приказки си се лъжете помежду си само.
 
От: Политика Офтопик

Това което загубеняците наричат спънки, умните хора наричат ВЪЗМОЖНОСТИ.

Запомнете го това и няма да сбъркате.
 
От: Политика Офтопик

ХАХАХА :) Поредният от форума, който живее в собствен свят. Случката и сблъсъка ми с бюрократичната диктатура са лични дела и не желая да влизам в подробности и да ги правя публично достояние. Само ще ти кажа, че съм ощетен с определена сума пари, защото това правителство е пуснало разпоредба/писмо, което "доуточнява" един закон и влиза в противоречие с няколко други. Като по този начин ме ощетява. Разбира се, това нещо няма как да е направено случайно. За да се преборя с това чудо, трябва да обжалвам решение на държавен чиновник и евентуално да се водят съдебни дела. Въобще не виждам за каква възможност става дума, след като се отвързват ръцете на държавните чиновници и когато не им дадеш или не си им симпатичен, те порязват.

Запомни, че не става дума за лични качества - законите в тази държава често са направени така, че да са неясни и да се тълкуват, както е изгодно на държавните органи.
 
От: Политика Офтопик

Кофти, ама ти да не мислиш, че допреди няколко години е нямало такива работи. Това е малко неудобство.

А ходи да правиш бизнес в САЩ, където няма такива неща, ама пък работиш в свръх конкурентна среда, където трябва да си гений на квадрат, че да пробиеш.

Има предимства, има и недостатъци - за човек на заплата е по-далавера там, за човек със собствен бизнес е по-далавера тука.
 
От: Политика Офтопик

Просто не смятам, че трябва да се прехвърля вината върху обикновения човек. Имаме тежко наследство от комунизма - това е бюрократичният апарат, който е бил нужен на тоталитарната държава. За съжаление никой, включително това правителство, не прояви желание да го реформира и редуцира. Това според мен е един от основните проблеми на държавата.
 
Последно редактирано:
От: Политика Офтопик

Абе... те политиците че са крали, крали са много, ама па и матряла не е най-читавия... :) То не случайно по белите страни като видят бугарин и се хващат за главата :)

Работата е там, че в началото на прехода никой не им обясни на хората, че като падне национализацията и тая работа вече ще трябва да я правят те. В САЩ хората си го имат тоя манталитет по default, ама тука... Не случайно са единици бг фирмите, които работят на международен пазар - това вече не е до бюрокрация, а до конкурентноспособност. А това е едно от двете неща, които носят парите. Другото са природните залежи.

Всичко останало е въртене на едни и същи пари между хората.
 
От: Политика Офтопик

като падне национализацията и тая работа вече ще трябва да я правят те.

За какво говориш? Задължително ли е като имаш фирма да работиш на международния пазар? :shock: Чудиш се какво да напишеш.
 

Горе