Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

Взимай мерки, че няма да те земат.
Търсим любител-кулинар. ;)
Любител, щото професионалистите са много истерични, съдейки по някои реалитита.
 
Викаш двама в една къща ще е прекалено.
Ще трябва да изхвърлим ножовете, а тогава кулинарията уйде..
 
Както и много от държавите в т.н. развити страни населението и на нашата страна намалява! Но то не просто намалява, то изчезва! Вижте класацията, тъй като има любители на статистиката ;)
бг.jpg
... не че нещо, но никой не може да ме обеди, че тази челна позиция не е заради т.н. демократични промени в нашата страна! Тъй като добре е известно, че колкото и да не съм фен на предишния режим по негово време населението се увеличаваше!
 
... не че нещо, но никой не може да ме обеди, че тази челна позиция не е заради т.н. демократични промени в нашата страна! Тъй като добре е известно, че колкото и да не съм фен на предишния режим по негово време населението се увеличаваше!
Пак вятърни мелници.
 
  • Like
Реакции: Sky
Пак вятърни мелници.
Всъщност вятърните мелници са всички ЕС "ползи" виртуални пари, виртуален БВП, виртуален висок стандарт и т.н. несъщестуващи в релния свят неща. Западния свят е добър в едно да предлага шоу тип вятър и мъгла.

И понеже е шаренко и святка всичко европитек се връзва. След няколко години ще има - Оле, мале ...
 
Всъщност вятърните мелници са всички ЕС "ползи" виртуални пари, виртуален БВП, виртуален висок стандарт и т.н. несъщестуващи в релния свят неща. Западния свят е добър в едно да предлага шоу тип вятър и мъгла.

И понеже е шаренко и святка всичко европитек се връзва. След няколко години ще има - Оле, мале ...
Ти за тва ли бачкаш там ?
 
Ти за тва ли бачкаш там ?
Не, защото заради вятъра и мъглата от запад продажницте съсипаха България. А с риск да се повторя политическото управление в Англия се доближава на 80-90% с българския соц с много малки изключения.
 
Пак вятърни мелници.
Добре! Отговори ми как ще се увеличи популацията в България, като всеки работодател когато види млада жена на интервю я пита: "Вие скоро планувате ли да имате дете?" Как ще се увеличи народа ни със несигурността в страната? Защото сигурността за работника тук намалява всеки ден! За това и кадърните хора бягат в "прекрасните" но поне уредени западни държави. Капитализма в България се видя, че не проработи и това най-ясно се вижда по това колко бързо намаляваме. За съжаление с вас ще сме свидетели на България със 2 мил. българи. Защото със тази скорост към 2050-60 ще станем толкова! Разбира се много ми се иска да не съм прави!

Населението на България се топи по-бързо и продължава да застарява - една от статиите през последните години!


999999999999.jpg
 
Катар като рашките - плашат гаргите.
Видяха че може и без тях и се стреснаха.
 
Катар като рашките - плашат гаргите.
Видяха че може и без тях и се стреснаха.
доообре г-н Старозагорски специалист по всичко!
 
специално за @Sky

 
Катар като рашките - плашат гаргите.
Видяха че може и без тях и се стреснаха.
Мислиш ли? А от къде идва сега газта и нефта за ЕС? От САЩ? От Азърбайджан?
 
ЕС се бори с енергийната криза, поради спад на доставките на нефт?!

Онзи нефт, който ЕС доброволно спря да купува и цената му се срина? Същия ли?

Газта също - €25 е на борсата в момента (беше €380 по времето на Русия), хранилищата са пълни - Чирен беше на 78% в края на отоплителния сезон.

Спрете да ги четете тия подметки.
 
ЕС се бори с енергийната криза, поради спад на доставките на нефт?!

Онзи нефт, който ЕС доброволно спря да купува и цената му се срина? Същия ли?

Газта също - €25 е на борсата в момента (беше €380 по времето на Русия), хранилищата са пълни - Чирен беше на 78% в края на отоплителния сезон.

Спрете да ги четете тия подметки.
газта е
€25 ????? я пак ???? :) :) :) :) :) я обясни на простолюдието като нас защо започнаха да изчисляват количествата газ в MWh , а не в кубически метра? :):)
 
ЕС се бори с енергийната криза, поради спад на доставките на нефт?!

Онзи нефт, който ЕС доброволно спря да купува и цената му се срина? Същия ли?

Газта също - €25 е на борсата в момента (беше €380 по времето на Русия), хранилищата са пълни - Чирен беше на 78% в края на отоплителния сезон.

Спрете да ги четете тия подметки.
Добре, давай разкажи ми от къде вземаме нефт, газ и другите ресурси, които преди войната вземахме от Русия? И моля дай да ти видим източниците, гледай да не са Америка за България!
 
Добре, давай разкажи ми от къде вземаме нефт, газ и другите ресурси, които преди войната вземахме от Русия? И моля дай да ти видим източниците, гледай да не са Америка за България!
той е достатъчно глупав и прост за да може да ти извади статистика откъде какво как получава Европа. Дори ми твърди за цена от 25 евро ама не казва на мегаватчас или на 1000 кубика природен газ както го купувахме от Русия преди войната.
 
Добре! Отговори ми как ще се увеличи популацията в България, като всеки работодател когато види млада жена на интервю я пита: "Вие скоро планувате ли да имате дете?" Как ще се увеличи народа ни със несигурността в страната? Защото сигурността за работника тук намалява всеки ден! За това и кадърните хора бягат в "прекрасните" но поне уредени западни държави. Капитализма в България се видя, че не проработи и това най-ясно се вижда по това колко бързо намаляваме. За съжаление с вас ще сме свидетели на България със 2 мил. българи. Защото със тази скорост към 2050-60 ще станем толкова! Разбира се много ми се иска да не съм прави!

Населението на България се топи по-бързо и продължава да застарява - една от статиите през последните години!


Виж файлът 29071
Имай предвид, че корелацията не означава причинност. Раждаемостта започва да се увеличава много преди комунизма и започва да спада по време на комунизма. Тя е културно-икономически феномен, а не е толкова свързана с режима. Емиграция почти не имало как да има.

Не капитализмът е виновен за намаляването на населението, а липсата на капитализъм. Трябваше още през 90-те да са направили важните реформи и оттам да тръгнем стремглаво нагоре. Ние и сега сме нагоре де, но не толкова, колкото можеше. С Хърватия щяхме да сме на едно ниво, ако не беше хиперинфлацията. И това е само един пример за грешна политика на България през 90-те с дългосрочни последици. Едни такива реформи щяха да вдигнат стандарта ни на живот и да намалят емиграцията.

Накратко - хората не раждат поради промяна на начина на живот (приоритизиране на кариера; нежелание за много деца като едно време) и емигрират поради по-добрите възможности на запад, част от които можеха да бъдат налице и в България, ако през 90 имахме истински капитализъм, а не изроден такъв, с бивши комунистически кадри на върха.
 

Горе