Политически тест - провери своя резултат

Като сменихме темата, то я ми коментира тогава антимонополните закони на САЩ. Тези закони нужни ли са или са вредни? Те на практика си представляват вид държавна регулация - не мислиш ли, че е така?
 
Сам си отговори - за да има монопол, трябва някой да го гарантира, под някой имам предив държавната. Монопол в пазарен вид няма как да стане - така че, според теб кой разследват докато симулират активност или не продават власт, за да гарантират монопола?
Искаш ли елементарен пример за монопол - в САЩ имаш право да се застраховаш само спрямо застрахователите в щата ти, дори в съседния да има мега добрата опция ... сори. Това е държавна политика.
В САЩ без автодилът не можеш да си купиш кола - производител не може да продава директно. Това е пак държавна политика.
Само за справка ФЕД издава доларите и никой друг. Тук познай какво е пак. Мога да продължавам с примерите, но няма смисъл.

Отговори ли си сам на въпроса?
 
Последно редактирано:
Да, обърка ги - не знам какъв неолиберализъм те гони, когато всичко е държавно регулирано до най-малкия детайл.
Провери си термините и утре ще пишем пак :)
Реално погледнато, неолибизма донякъде съвпада с неолиберализма. И двете системи са прецакани, по мое мнение.
 
Стигнах до 4ти въпрос и му ударих х-а .... скучна работа.
Тестовете за бременност са къде по-забавни. Особено ако още не си готов да ставаш родител :D:D:D
 
нз дали са забавни , но поне са по бързи. Това да стигнеш до 70ти въпрос си е мазохизъм....
Аз не знам ти точно защо се хвана да го правиш, като си знаеш много добре политическата ориентация - див тиквовист. :D:D:D
 
По голямата част от България , явно е на моето мнение.... колко избори спечели вече ?

Н'дей!

Funny_Pictures_98710.jpg
 
Бърни, ти си като кифльоците, които са много секси, докато не проговорят. Страшно си готин, докато не стане дума за мутренската групировка и нейния главатар. :)
 
Аз просто казах резултата си , ти веднага почваш да говориш за Герб и Бойко. Мен това не ми е единствената тема на разговор в тоя форум , а ти си като обсебена :D Гледаш ли му голата снимка от тенис корта или по ти харесва Радев без чорапи ? ;)
 
Аз просто казах резултата си , ти веднага почваш да говориш за Герб и Бойко. Мен това не ми е единствената тема на разговор в тоя форум , а ти си като обсебена :D Гледаш ли му голата снимка от тенис корта или по ти харесва Радев без чорапи ? ;)

Тц, или погрешно схващаш нещата или умишлено манипулираш. ;)
 
По голямата част от България , явно е на моето мнение.... колко избори спечели вече ?
Я вкарай пак песничката за КТБ или след разсекретяването на стенограмите вече не е актуална? :D
 
Я вкарай пак песничката за КТБ или след разсекретяването на стенограмите вече не е актуална? :D
На следващите избори като победи пак Герб и Бойко е премиер за 4ти път ще режем ли вените :D То си е вече гавра с труп - няма конкуренция ;)
 
На следващите избори като победи пак Герб и Бойко е премиер за 4ти път ще режем ли вените :D То си е вече гавра с труп - няма конкуренция ;)
Ама колко удобно избягваш болните теми само.
Вените няма да си режа със сигурност, защото не ми дреме за никоя партия. Но за последните 25 години по-крадлива и феодална власт от тази не съм виждал.
 
Ама колко удобно избягваш болните теми само.
Вените няма да си режа със сигурност, защото не ми дреме за никоя партия. Но за последните 25 години по-крадлива и феодална власт от тази не съм виждал.
Бързо забравяш БСП и ДПС.....
 
В полемика с хора, на които главите им са екранирани с олово срещу всяка реалистична оценка не ми се влиза.

Ако искаш да кажеш нещо смислено коментирай стенограмите за КТБ.
 

Горе