Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

mnnedialkov

Member
Вчера съм получил това съобщение:
22.PNG

Ако цъкна на профила на този user ме изпраща на нац. страница на ФБ!

След това получих още едно съобщение:
22222.PNG

Така ... от първото съобщение става ясно, че за да не ми бъде затрита страницата трябвало да си активирам страницата с някакъв код и ме пращат на това приложение: http://apps.facebook.com/transfer-code

А приложението се помещава тук http://stark-dusk-9575.herokuapp.com/

И всичко това ме навежда на мисълта, че това си е пълна измама, но да пак да Ви питам - да сте чували за такова нещо или ...

mihluzin

Well-Known Member
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Вече има такава тема... ТУК

bashmotion

New Member

Hа втората снимка ( Mark Zukcenberg - Facebook потребител ) Опитва се по някакъв начин да ти хакне страничката.

На първата е приложение. Създадено от потребител и съответно цели и той да ти вземе страничката.

Kоригирам си мнението:

Явно това са новите схеми за кражба.

hhle.JPG

Когато сложа на истинския Mark Zuckerberg в забравена парола..
untitled.JPG
Се различава, че е администратор :)

Последно редактирано:

redrum

Well-Known Member

Тия фишинг схеми ги има от месеци. Марк ми пише поне от половин година, но го игнорирам горкия :lol:

bobi98

Active Member

Никога не отваряйте подобни линкове!
Целта е да си напишете имейла и паролата

mnnedialkov

Member

И да има мейла и по някакъв начин се сдобие с паролата ми, пак няма да може да ми вземе нищо ... Всичките ми акаунти във фб са защитени с GSM!:)
Предполагам, че не могат да хакнат тази система с получаването на код, който се вписва при логване от непознат браузър?:shock: :?:

redrum

Well-Known Member

Що да не могат, ако по някакъв начин ти откраднат курабийките, които пазят тая информация?

bashmotion

New Member

И да има мейла и по някакъв начин се сдобие с паролата ми, пак няма да може да ми вземе нищо ... Всичките ми акаунти във фб са защитени с GSM!:)
Предполагам, че не могат да хакнат тази система с получаването на код, който се вписва при логване от непознат браузър?:shock: :?:

Ако е защитен с телефон и си активирал услугата... aaa.JPG Просто е невъзможно да ти хакнат профила.

mnnedialkov

Member

Ако е защитен с телефон и си активирал услугата... Виж файлът 6237 Просто е невъзможно да ти хакнат профила.

Да, точно това съм активирал на всичките си 5 акаунта! :D

mnnedialkov

Member

Всеки с различен - налага се! Поне ако се деактивира една страница, да е само тя, не всички ...

slavchev

Well-Known Member

Тия схеми ги има отдавна и винаги ще ги има. Даже имаше новина точно по тази схема и уж от Фейсбук щели да предприемат мерки ама друг път. Социалната мрежа май се използва само за злоупотреби в последно време. Всеки гледа как да изкара някой лев с измама, вместо да се потруди малко :twisted:

slavchev

Well-Known Member

В новата версия на Mozilla ще има програма, която да блокирва подобни опити за кражба на данни от бисквитките, но кога ще е готова не е ясно :)

mnnedialkov

Member

Може да Ви се стори смешно, но някой наистина се опита днес да ми хакне акаунта - 30 минути фб ме изпитваше дали съм това ... :X Ужас! Както разбрах, някое от приложението, което използвам е дало инфо на собственик, който се опитал да ми вземе акаунта! Явно е влезнал, но го е спрял GSM кода ... :X

Kви са тези хора, мамка му :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ФБ ми съобщи, че е станало от приложението, към което съм се записал ... а тези те са били две:
1.Конкурс за най-фот. дете
2. Best videos ever

Явно някой от тях е бил :X

bashmotion

New Member

Как така можеш ли да обясниш по конкретно?? Как разбра, че ти хакват профила?
Приложение няма как да предостави лична информация. Или може би ако си разрешил на приложението.

mnnedialkov

Member

Ми точно преди малко си пускам лаптопа, от където би следвало да съм се логнал, и ми фб ми изписва, че "Вашият профил е бил хакнат" и ми показва последните няколко браузъра, от които съм влизал и видях опера - аз никога не ползвам опера! И ме почна да ме пита - за въпроси, разпознаване на профили и т.н... УЖАС! Но със сигурност някой е успял да ми разбере паролата, която междувременно е на 30 символа, с малки и големи букви и цифри :X

mnnedialkov

Member

Сега виждам, че пощата ми е била ХАКНАТА ...

slavchev

Well-Known Member

Сигнализирай на тия мушмороци от ФБ и Зукърбърг да вземе да наблегне на сигурността, че направо вече се излагат. Аз от доста време не си влизам в акаунта и дори мисля да го закрия. То и без тва социалната мрежа се превърна в истински бълвоч и нищо интересно няма там.

bashmotion

New Member

Ако паролата ти е запаметена в самият браузър. Значи от сайт са ти я хакна ли... Аз бях в абсолютно същото положение до преди няколко месеца. Бях влезнал в някакъв сайт и тогава използвах някаква глупава антивирусна...но се досетих, че от самият сайт.. След като влезнах в сайта ме пренасочваше в Youtube.. И не обърнах много внимание на другия ден пощата ми беше хакната.. Хубавото поне си, че опазих профила.

Горе