Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

mnnedialkov

Member
Вчера съм получил това съобщение:
22.PNG

Ако цъкна на профила на този user ме изпраща на нац. страница на ФБ!

След това получих още едно съобщение:
22222.PNG

Така ... от първото съобщение става ясно, че за да не ми бъде затрита страницата трябвало да си активирам страницата с някакъв код и ме пращат на това приложение: http://apps.facebook.com/transfer-code

А приложението се помещава тук http://stark-dusk-9575.herokuapp.com/

И всичко това ме навежда на мисълта, че това си е пълна измама, но да пак да Ви питам - да сте чували за такова нещо или ...
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Вече има такава тема... ТУК
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Hа втората снимка ( Mark Zukcenberg - Facebook потребител ) Опитва се по някакъв начин да ти хакне страничката.

На първата е приложение. Създадено от потребител и съответно цели и той да ти вземе страничката.

Kоригирам си мнението:

Явно това са новите схеми за кражба.

hhle.JPG

Когато сложа на истинския Mark Zuckerberg в забравена парола..
untitled.JPG
Се различава, че е администратор :)
 
Последно редактирано:
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Тия фишинг схеми ги има от месеци. Марк ми пише поне от половин година, но го игнорирам горкия :lol:
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Никога не отваряйте подобни линкове!
Целта е да си напишете имейла и паролата
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

И да има мейла и по някакъв начин се сдобие с паролата ми, пак няма да може да ми вземе нищо ... Всичките ми акаунти във фб са защитени с GSM!:)
Предполагам, че не могат да хакнат тази система с получаването на код, който се вписва при логване от непознат браузър?:shock: :?:
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Що да не могат, ако по някакъв начин ти откраднат курабийките, които пазят тая информация?
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

И да има мейла и по някакъв начин се сдобие с паролата ми, пак няма да може да ми вземе нищо ... Всичките ми акаунти във фб са защитени с GSM!:)
Предполагам, че не могат да хакнат тази система с получаването на код, който се вписва при логване от непознат браузър?:shock: :?:

Ако е защитен с телефон и си активирал услугата... aaa.JPG Просто е невъзможно да ти хакнат профила.
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Ако е защитен с телефон и си активирал услугата... Виж файлът 6237 Просто е невъзможно да ти хакнат профила.

Да, точно това съм активирал на всичките си 5 акаунта! :D
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Всеки с различен - налага се! Поне ако се деактивира една страница, да е само тя, не всички ...
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Тия схеми ги има отдавна и винаги ще ги има. Даже имаше новина точно по тази схема и уж от Фейсбук щели да предприемат мерки ама друг път. Социалната мрежа май се използва само за злоупотреби в последно време. Всеки гледа как да изкара някой лев с измама, вместо да се потруди малко :twisted:
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

В новата версия на Mozilla ще има програма, която да блокирва подобни опити за кражба на данни от бисквитките, но кога ще е готова не е ясно :)
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Може да Ви се стори смешно, но някой наистина се опита днес да ми хакне акаунта - 30 минути фб ме изпитваше дали съм това ... :X Ужас! Както разбрах, някое от приложението, което използвам е дало инфо на собственик, който се опитал да ми вземе акаунта! Явно е влезнал, но го е спрял GSM кода ... :X

Kви са тези хора, мамка му :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ФБ ми съобщи, че е станало от приложението, към което съм се записал ... а тези те са били две:
1.Конкурс за най-фот. дете
2. Best videos ever

Явно някой от тях е бил :X
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Как така можеш ли да обясниш по конкретно?? Как разбра, че ти хакват профила?
Приложение няма как да предостави лична информация. Или може би ако си разрешил на приложението.
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Ми точно преди малко си пускам лаптопа, от където би следвало да съм се логнал, и ми фб ми изписва, че "Вашият профил е бил хакнат" и ми показва последните няколко браузъра, от които съм влизал и видях опера - аз никога не ползвам опера! И ме почна да ме пита - за въпроси, разпознаване на профили и т.н... УЖАС! Но със сигурност някой е успял да ми разбере паролата, която междувременно е на 30 символа, с малки и големи букви и цифри :X
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Сега виждам, че пощата ми е била ХАКНАТА ...
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Сигнализирай на тия мушмороци от ФБ и Зукърбърг да вземе да наблегне на сигурността, че направо вече се излагат. Аз от доста време не си влизам в акаунта и дори мисля да го закрия. То и без тва социалната мрежа се превърна в истински бълвоч и нищо интересно няма там.
 
От: Получих нещо странно като съобщение в една от моите страници - ПОМАГАЙТЕ?

Ако паролата ти е запаметена в самият браузър. Значи от сайт са ти я хакна ли... Аз бях в абсолютно същото положение до преди няколко месеца. Бях влезнал в някакъв сайт и тогава използвах някаква глупава антивирусна...но се досетих, че от самият сайт.. След като влезнах в сайта ме пренасочваше в Youtube.. И не обърнах много внимание на другия ден пощата ми беше хакната.. Хубавото поне си, че опазих профила.
 

Горе