Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Здравеите потърсих с търсачката но не намерих решение на моя проблем затова отварям нова тема. Искам да пробвам да продам едни стоки в ebay.co.uk но не знам как да се оправя с доставката. На Postal Destination избирам European Union i United Kingdom , но после трябва да определя Postal Service има толова различни опции като Economy Service, Standart Service и различни към тях куриерски фирми, какво трябва да избера? Другият ми въпрос е как трябва да определя после цената на доставката?
Четох но само се обърках и нямам идеа как да продължа. Моля които знае да пише + всякакви други съвети свързани с ebay са добре дошли
мерси
 
http://www.econt.com/contacts-uk/ - имат и калкулатор. Не знам колко са големи, но аз пък ги използвах за да си получа часовник от Amazon.co.uk. Предполагам и в обратната посока не би трябвало да има проблем. Ако имаш нещо по-конкретно да зададеш, може да го отправиш към тях. Много е важно какво поддържа сайта и дали може да се върже с тази фирма, ако случайно не е от опциите в сайта.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Аз използвам standart international или economy int service и после пращам с български пощи, защото е най-евтино. Срещу 3 лв допълнително го пращаш препоръчано и ти дават tracking code.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Цената на доставката е според грамажа. В български пощи за 100 гр искат 2,20. Но можеш да сложиш и повече. Зависи дали искаш да изкараш още малко пари.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Цената на доставката е според грамажа. В български пощи за 100 гр искат 2,20. Но можеш да сложиш и повече. Зависи дали искаш да изкараш още малко пари.
какво точно има предвид с това не ми стана много ясно
иначе почна да ми става малко яснош вече мерси за инфото
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

какво точно има предвид с това не ми стана много ясно
иначе почна да ми става малко яснош вече мерси за инфото

Кое не разбра? Като повечето потребители: Слагаш доставка +10$, правиш продукта за без пари и накрая човека плаща пак 1 и съща сума, но знае че е платил примерно 1$ вместо 11, но за сметка на това доставката е 13$, вместо 3$, но пак се радва, че е на далавера...
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

абе има ли нещо такова като евтина доставка на колет до UK - последния път като проверявах из пощенските куриери в бг - такива бяха цените че мисията беше направо неважногна , апримерно говорим за бебешка дрешка да речем не повече от 500 гр / и това даже е прекалено /
ако има някой да знае евтин куриер моля да пише

Благодаря !
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Кое не разбра? Като повечето потребители: Слагаш доставка +10$, правиш продукта за без пари и накрая човека плаща пак 1 и съща сума, но знае че е платил примерно 1$ вместо 11, но за сметка на това доставката е 13$, вместо 3$, но пак се радва, че е на далавера...

Тази врътка се прави предимно за да се спестят разходи от комисионната на Ебай която е около 10% - номерът минава ако все пак цялата галимация е до около 10 паунда - след това малко се набива на очи :) - лаптоп за един паунд и 500 паунда доставка

Освен това тази схема не е особено удачна ако от даден продукт си пуснал по голямо количество за продажба, защото идиотите верно си мислят че това дето продаваш струва 1 паунд и ти чупат мейла да те питат ако си купят 10 що им е 100 паунда доставката и не може ли да дойдат да си го вземат от място. След което ти слагат по малко звезди на шипинг репутацията и ако ти е нов акаунта може да ти задържат парите от пейпал.

А цените на Български пощи до колкото знам стартират от 20лв за обикновена пратка до 1кг и това е без обявена стойност и тракигнг номер
ЕМС - до 0.5кг - 50лв - това предполагам че има тракинг номер

Някой в една тема разправяше че пращал до Германия за по 7лв но аз поне не виждам как става тоя номер.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

А от Български Пощи може ли да се прати до Германия ? Или само DHL ?
Сори за офф-а, но няма нужда да отварям нова тема, след като в тази се разискват същите неща ;)
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

От пощата по-евтино няма, поне за сега.
бебешка дрешка пратена до УК, Германия или континентална Европа е:
- от 350 до 500 гр пратени без екстри (предимства, препоръки), е 7 лв.
- до 350гр е 5 лв.
можете да си ги смятате тук: http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=3&packet_destination=1

Владимир, пощите пращат до Германия, разбира се. Защо мислиш да е изключение?
На територията на Германия пощенски пратки се транспортират от DHL, от там нататък пак ги поемат пощите

М/у другото в Е-бей нямаше ли някакви лимити за % на доставката от стойността на стоката? Ако става въпрос за единични продажби на малки неща, сигурно става. Иначе директно те отрязват от звездички, топ-селърски баджове, разните му там екстри и те завират в трета глуха?
Пък те и клиентите са като хрътки. Като всички доставят за 8-10 паунда, ти изплющиш 50-100 за доставка, те отсвирват диретно
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Пощата е най-евтино и досега не съм имал проблем (но не съм и пращал кой знае колко).

Колкото до Ибей, тоя номер с прехвърляне на цената от стоката към доставката за да се спести от комисиона на Ибей не работеше ли едно време. Мисля, че отдавна облагат цялата сума с даден процент (не съм сигурен обаче дали важи за всички сйатове на Ибей, понеже условията им по принцип не са съвсем еднакви в различните държави).
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Пример:
Продаваш книга за $5
доставката с Бълг пощи ти струва $4 ти можеш да сложиш в ebay, че пратката ти струва $7 (По този начин ще вземеш допълнително $3, които да са за теб).
И така клиентът ще плати не $9, а $12

Зависи обаче дали ще е атрактивна цената
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Пример:
Продаваш книга за $5
доставката с Бълг пощи ти струва $4 ти можеш да сложиш в ebay, че пратката ти струва $7 (По този начин ще вземеш допълнително $3, които да са за теб).
И така клиентът ще плати не $9, а $12

Зависи обаче дали ще е атрактивна цената

Това ясно. Аз имам предвид, че Ибей май промениха условията и взимат комисион също и върху сумата за доставка именно за да ограничат продаването на неща за 1 долар и 500 долара доставка. По този начин си взимат процента така или иначе, евентуално има смисъл от надуване на доставката за да изкара човек някой долар повече, не за спестяване от комисион. Но не съм сигурен дали тази промяна е въведена за всички сайтове на Ибей из различните страни.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

За УК със сигурност не е променено - пускал съм продукти и за 99п с 25 паунда доставка - взимат само 10п комисион - но се получават всички описани по горе негативни ефекти - обаче ми писна на оная работа да им пълна гушата - Имам най добрата цена - клиентите мрънкат мрънкат мрънкат и накрая пак си купят.

Също така много важно е в условията изрично да отбележиш че ако на клиента не му хареса стоката (има право да я върне в 7 дневен срок без обяснения) трябва да плати транспортните разходи по връщането - Ако не е изрично написано по условията на ЕБАЙ се приема че са за сметка на продавача.
 
От: От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

От пощата по-евтино няма, поне за сега.
бебешка дрешка пратена до УК, Германия или континентална Европа е:
- от 350 до 500 гр пратени без екстри (предимства, препоръки), е 7 лв.
- до 350гр е 5 лв.
можете да си ги смятате тук: http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=3&packet_destination=1

Владимир, пощите пращат до Германия, разбира се. Защо мислиш да е изключение?
На територията на Германия пощенски пратки се транспортират от DHL, от там нататък пак ги поемат пощите

М/у другото в Е-бей нямаше ли някакви лимити за % на доставката от стойността на стоката? Ако става въпрос за единични продажби на малки неща, сигурно става. Иначе директно те отрязват от звездички, топ-селърски баджове, разните му там екстри и те завират в трета глуха?
Пък те и клиентите са като хрътки. Като всички доставят за 8-10 паунда, ти изплющиш 50-100 за доставка, те отсвирват диретно

Благодаря за информацията - един познат ме уверяваше че е много скъпо да се праща от БГ за UK и няма никаква файда ,но уви май друго ще излезе
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Не се казва уви а за мой късмет и тн.
А за да работиш с Български Пощи наистина ще ти трябва доста късмет щото има доста теми дето реват от услугите им като хималайски мечки.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Изпращането с БГ пощи е евтино и ако е регистрирана поща с тракинг номер няма проблем. Това струва + 3 лева. Скъпата услуга е ЕМС и започва от 40-50 лева нагоре, но не съм я ползвал и нямам преки впечатления от нея. Със стандартната регистрирана поща не съм имал проблеми - всичко си е пристигало.
 
От: Помогнете за доставка в ebay.co.uk

Изпращането с БГ пощи е евтино и ако е регистрирана поща с тракинг номер няма проблем. Това струва + 3 лева. Скъпата услуга е ЕМС и започва от 40-50 лева нагоре, но не съм я ползвал и нямам преки впечатления от нея. Със стандартната регистрирана поща не съм имал проблеми - всичко си е пристигало.

Бай си да не те среща мечка :mrgreen:
и ако можеш избягвай да ползваш несигурни услуги, ако ти е важна пратката.

Стоките пристигат, да ... в повечето случаи. И в доста случаи даже навреме.

Неприятния момент е, че никой не се интересува, че пощите не са твоя собственост. Ако си писал си 10 дена срок, на 10я ден трябва да е там. Инак се тръшкат.
 
ами изход е да разтегнете пощенската услуга като дни... 5 до 15

и да добавите опция да си доплати за куриер клиента стандартен шипинг $9.99 - 14.99 и $39.99 - 45 куриер ЕМС (3-5 дини) като от куриера може малко да сте назагуба за сметка на продукта рядко клиент на еденична бройка ще го предпочете.. това ако не са много тежки стоките... за тежки нямам решение освен да търсите дропшип скалд за да е по млака дистанцията
 

Горе