Помогнете за сайт с много изображения

Дайте някаква идея, какво да правя с много изображения.Аз съм на хостинг план с 65 ГБ. месечен лимит,а сайта ми от началото на месеца до сега е изразходвал 24% от лимита.Като сайт е на няма и месец и има около 40 поста, а след време като станат повече и трафика ще нарасне.Все още не мога да си позволя по-скъп хостинг план, така че ми трябва нещо да намали трафика, но да запази качеството на снимките.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Трафика които генерират изображенията, а не трафика на посетители иска да си намали човека ;)
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Така описано и искано, единственото, което ми хрумва, е да преместиш изображенията на безплатен хостинг. Пикаса и подобни.
Един литър вода винаги е един литър. След като не можеш(не искаш) да ги намалиш, няма как да падне трафика. Освен ако им намалиш броя на страница, та да не се показват толкова много.
Малко наизуст приказвам, но по подадените данни - толкова.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

И аз мислех за безплатен хостинг за изображения, но незнам как да ги накарам всички автоматично да се пренасочат.Сигурно има 400+ изображения и едно по едно да ги пренасочвам ще е непосилно за мен.Сложил съм и "мързеливо зареждане", което зарежда изображенията само във видимата траектория на сайта, което допълнително намаля генерирането на трафик.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

колко са големи изображенията? 400 изображения и да ти правят проблем да не се зареждат всички едновременно? Колко е посещаемостта на сайта? ДА не си бутал обхождането на гоогле бота ?
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

И аз мислех за безплатен хостинг за изображения, но незнам как да ги накарам всички автоматично да се пренасочат.Сигурно има 400+ изображения и едно по едно да ги пренасочвам ще е непосилно за мен.Сложил съм и "мързеливо зареждане", което зарежда изображенията само във видимата траектория на сайта, което допълнително намаля генерирането на трафик.

До сега не съм чул лоши отзиви за тези - https://www.hostbulgaria.com/hosting.aspx
3 лева на месец и трафика е неограничен.
С тези 65Гб да позная, че си в суперхостинг :)
Отиваш в hostbulgaria и си ок, само недей да използваш WP.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

До сега не съм чул лоши отзиви за тези - https://www.hostbulgaria.com/hosting.aspx
3 лева на месец и трафика е неограничен.
С тези 65Гб да позная, че си в суперхостинг :)
Отиваш в hostbulgaria и си ок, само недей да използваш WP.
Платил съм хостинг за цяла година, а и на тези им е малко дисковото пространство (3000), а иначе като цена е горе-долу същата като тази която съм дал за сегашния.



колко са големи изображенията? 400 изображения и да ти правят проблем да не се зареждат всички едновременно? Колко е посещаемостта на сайта? ДА не си бутал обхождането на гоогле бота ?

Изображенията са около 500-1000кб всяко.Не се зареждат всички заедно, около 15 са на статия.Какво означава да "бутам" обхождането на бота?
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

На всяка статия изображенията в реален размер ли се зареждат или умалени изображения и само ако ги кликнат да стават големи
 
От: От: Помогнете за сайт с много изображения

Платил съм хостинг за цяла година, а и на тези им е малко дисковото пространство (3000), а иначе като цена е горе-долу същата като тази която съм дал за сегашния.
Нямаш угодия :) . Значи варианта друг хост отпада, щом си предплатил за година.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Хехе, чак да нямам угодия :wink: Изображенията се зареждат първо в малък размер (300х300)
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

И аз мислех за безплатен хостинг за изображения, но незнам как да ги накарам всички автоматично да се пренасочат.Сигурно има 400+ изображения и едно по едно да ги пренасочвам ще е непосилно за мен.Сложил съм и "мързеливо зареждане", което зарежда изображенията само във видимата траектория на сайта, което допълнително намаля генерирането на трафик.
CloudFlare.
 
От: От: Помогнете за сайт с много изображения

Изображенията са около 500-1000кб всяко.Не се зареждат всички заедно, около 15 са на статия.Какво означава да "бутам" обхождането на бота?
Ако не държиш на качеството на снимката намали ги, една снимка ако е 1мб и се зареждат 15 едновременно нормално е да почни да товари, а за гоогле бота имах в предвид дали си променял честота на обхождане в google webmaster toolsa
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Този CloudFlare, каква му беше играта, че не помня.Сайта се качва на няколко други сървъри и се зарежда по бързо - нещо такова си спомням да съм чел.

alabam4eto - не съм го променял.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Лично аз винаги препоръчвам Cbox.biz - предлагат много добър хостинг с неограничен трафик на достъпни цени.


Друг важен момент е, че не ти правят проблем с процесорното време. Всички останали хостинги започват да разправят на дълго и на широко разни глупости, за да ти вземат повече пари.


Може да е предплатен вече хоста за цялата година, но в момента в който се изразходва процесорното време (което много умело винаги прикриват и споделят само при отправена заявка по телефона или когато настъпи часът) спират сайта, което отблъсква потребителите, а от ваша страна трябва време за реакция, докато се разберете какво точно ще правите.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

PHP:
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 1 hour"
ExpiresByType text/css "access plus 1 hour"
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 hour"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 hour"
ExpiresByType image/png "access plus 1 hour"
</IfModule>

Може да си вдигнеш времето на колкото ти е угодно за теб според зависи това как се ъпдейтва това което ще кешира!
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Колко пиксела (по дългата страна на снимката) са и колко искаш да се виждат в сайта ти?
Снимки 500 - 1000 КВ явно не са оптимизирани за уеб, ако са по около 800 пиксела по дългата страна.
 
От: Помогнете за сайт с много изображения

Аз имах същият проблем. Най-лесното решение(и съответно, което аз избрах), беше да мина на по-висок план. Още на 5-то число на месеца правех по 70% bandwidth. Доста е орязан споделения хостинг от гледна точка на кеширане и нищо не може да се направи просто... Нито mod_deflate, нито mod_gzip има нито Memcache, абсолютно нищо...
 

Горе