Помощщщщ за pokemoni

brad1985

New Member
Имам сайт за снимки и последните няколко дни получавам молби по емайла да кача снимки на покемони и бакугани.
Явно има някаква игра, която върви в момента.
Моля спешно дайте малко инфо или линкове за тази игра или игри.
Една игра ли е, различни ли са, филмчета ли са или история някаква ?
Намирам снимки на някакви покемони, но тези бакугани пък какви са ?
Pls, help:)
 
От: Помощщщщ за pokemoni

Pokemon е аниме правенено по игра клонинг на Magic the Gathering (това е игра с карти). Всяко тесте е различно и се формира от картите, които имаш (купуват се). Най-важни са покемоните (в превод от японски - "чудовища"), т.е. тези, които се бият вместо теб. За да атакуват са нужни карти със заряди, които бяха няколко вида, но какви точно не помня. Май имаше и друг вид карти, които съвсем не помня какви бяха. Истината в случая е, че болшинството Pokemon "фенове" дори си нямат идея за правилата на играта и се кефят само на самите покемони. Най-популярни са Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Onix, Selebi (този си го спомням от един от филмите). Тези май ти стигат. Умишлено ти ги писах на английски за да ги намериш по-лесно в Google или там където търсиш.

Другото (т.е. не-Pokemon-а) е пак аниме, но там нямам информация.

Допълнение:
Ето ти малко линкове за второто аниме (явно пак става въпрос за реклама на Trading Card Games):
http://en.wikipedia.org/wiki/Bakugan
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=7738
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5098
 
Последно редактирано:
От: От: Помощщщщ за pokemoni

Pokemon е аниме правенено по игра клонинг на Magic the Gathering (това е игра с карти). Всяко тесте е различно и се формира от картите, които имаш (купуват се). Най-важни са покемоните (в превод от японски - "чудовища"), т.е. тези, които се бият вместо теб. За да атакуват са нужни карти със заряди, които бяха няколко вида, но какви точно не помня. Май имаше и друг вид карти, които съвсем не помня какви бяха. Истината в случая е, че болшинството Pokemon "фенове" дори си нямат идея за правилата на играта и се кефят само на самите покемони. Най-популярни са Pikachu, Charmander, Squirtle, Jigglypuff, Onix, Selebi (този си го спомням от един от филмите). Тези май ти стигат. Умишлено ти ги писах на английски за да ги намериш по-лесно в Google или там където търсиш.

Другото (т.е. не-Pokemon-а) е пак аниме, но там нямам информация.

аз си спомням преди години как в даскало блъскахме едни пластмасови покемончета и някои имаха цели торби с такива :d
 
От: От: От: Помощщщщ за pokemoni

аз си спомням преди години как в даскало блъскахме едни пластмасови покемончета и някои имаха цели торби с такива :d
Точно това имах предвид под Pokemon "фенове". Иначе играта е интересна, а анимето си е малко детско, но на моменти е наистина забавно.
 
От: Помощщщщ за pokemoni

Unwise, страшно много ти благодаря.
Знам, че си спец по аниметата и се надявах да видиш темата.
Абе пишам ми "Искаме покемони и бакугани" и направо се шашнах и обърках.
То много покемони, много нещо.:)
Сега ще прегледам инфото и линковете.
Мерси още веднъж.
Значи разбирам, че бакуганите са от друго аниме, нали ?
Не са лошите герои, които воюват с покемоните, така ли ?
 

Горе