Помощ дизаин на Блог

pvdpepo1

New Member
Здравейте от скоро водя блог и искам да попитам дали мога да ви дам линк и да получа някой съвети как да го направя да изглежда по-добре и другото което много ме притеснява е.Когато реша да си търся блога в Google и въведа няколко думи от име на статия която съм написал там и всичко излиза доста странно нямам си никаква идея защо.И последното нещо което искам да попитам е някои знае ли откаде мога да почна да уча СЕО нямам си никаква идея просто знам закакво става въпрос но PR и тези Page CTR Page eCPM в блога не ми говорят нищо.2-ри сайт ми е това имам общо понятие за HTML ,но първия беше на 13 годишна възраст в хитBG :)
 
От: Помощ дизаин на Блог

Не съм специалист в тази област, но ще се опитам да ти дам няколко съвета :)

1) За блога избери някой красив , но не много шарен дизайн с две думи "семпъл дизайн"
2) Пиши уникални статии за блога си за да може да се класираш на първи места по тях
3) Порови се в интернет за как можеш да определиш добри ключови думи , да слагаш хубави привличащи имена на статии (ако мога така да се изразя :Д
4) направо няма какво да говора ще ти дам един линк с инструкции и обяснения за СЕО и какво да правиш с сайта си за да привлечеш трафик и той да е от търсачките :)

http://www.sitershow.com/ :):):)

Надявам се да съм помогнал (не съм специалист в тази област , но ако има нещо за дизайна да питаш, казвай :) )
 
От: Помощ дизаин на Блог

мерси за книгата точно от това имах нужда ще я прочета с интерес виж сайта в пописа ми ако имаш конкретни съвети благодаря.
 
От: Помощ дизаин на Блог

Дизайна е доста "стар " ако мога така да се изразя :) разгледай за някой по свеж :) Също така незнам защо ама сайта е по голям от екрана ми тоест появява се скрол отдолу :) Тфа се коригира от големината на самата страница в CSS . Ама като сложиш някоя по красива тема мисля че само ще се оправи :)

поздрави и късмет с блога :)
 
От: Помощ дизаин на Блог

Ще ти препоръчам да погледнеш "Полезни теми за SEO за начинаещи" и "Как се прави keyword research - стъпка по стъпка [ EN ]"

Колкото до дизайна, според мен е по-добре да сложиш нещо по изчистено... :) Дай малко повече инфо за проблема ти ри търсене в гоогле, за да може някой да ти отговори изчерпателно...
 

Горе