Помощ за избор на сайт

3des

Member
Здравейте,
стартирам нов бизнес, с продажба на нов продукт. Най-важното в момента е изгледа на сайта и от тук идват въпросите. Виждам различни не много скъпи или безплатни електронни магазини, но те не са подходящи за мен, защото ще продавам най-много 2 -3 артикула и искам да има повече информация за продукта. Какво ще ме посъветвате? Да търся индивидуална разработка или да търся моя си електронен магазин? Трети вариант има ли? Благодаря!
 
От: Помощ за избор на сайт

Wordpress + Woocommerce
Имаш си идеален CMS за информационен сайт + функционалност за магазин.
 
Последно редактирано:
От: Помощ за избор на сайт

Може да ползваш, както каза колегата по-горе, ако имаш малък бюджет. Иначе може да се изработи нещо специално по твоите нужди и както го желаеш ти. Но при малък бюджет решението Wordpress + Woocommerce за 2-3 продукта е добро.
 
Re: От: Помощ за избор на сайт

Wordpress + Woocommerce
Имаш си идеален CSM за информационен сайт + функционалност за магазин.

Подкрепям с пълна силна това. ;) Дори да си харесаш тема, която си е изцяло корпорейт, няма никакъв проблем да се интегрира в нея на отделни страници woocommerce. ;) Правено е и работи. ;)
 
От: Помощ за избор на сайт

Благодаря за мненията. Вчера седнах и си поиграх малко и установих, че това не са моите продукти. Искам да се фокусирам другъде, а не върху направа на сайт, която дейност не разбирам.
 
От: Помощ за избор на сайт

Благодаря за мненията. Вчера седнах и си поиграх малко и установих, че това не са моите продукти. Искам да се фокусирам другъде, а не върху направа на сайт, която дейност не разбирам.
Не ти трябва да разбираш от всичко. Намери си човек да ти направи сайта, а ти се концентрирай върху продукта и продажбите му.
 
От: Помощ за избор на сайт

според мен ползвай Оpencart , даже тука има доста хора който са го наизустили и могат да ти свършат чудеса и да се получи нещо чудесно като магазин
 
От: Помощ за избор на сайт

За малко продукти WordPress. Opencart e за над 1000 артикула според мен.
 
От: Помощ за избор на сайт

Най-важното в момента е изгледа на сайта и от тук идват въпросите.
Ако наистина изгледа е най-важното, то според мен трябва да се насочиш към къстъм система. Когато е важен външния изглед, ще ти трябва уникален дизайн, а не такъв, който се вижда във всеки втори е-магазин. В този ред на мисли, да се прави уникален дизайн за WP или OpenCart и въобще да се използват тези системи за нещо скромно ще е неефективно, дори от към пари. За 2-3 продукта може да се направи и почти статичен сайт, като само поръчките да се изнесат в няколко динамични секции. Все пак зависи какво точно искаш, как планираш да се правят поръчките - paypal, easypay, наложен платеж... Към български потребители ли ще е сайта, дали няма да е мултиезичен. Сайта само за поръчка на артикулите ли ще е или ще има и статии към него. Това са дреболии, уточняването на които може категорично да наклони везните към CMS или къстъм система.
 
От: Помощ за избор на сайт

Едно мнение от тези дето са наизустили Опенкарта :)
Да, външния вид е от значение, но ако искаш да продаваш функционалностите са много важни - особено ако и продуктите имат повечко опции и спецификации, плащания, доставки и други такива. Тогава избираш или Опенкарт или каъвто и да е карт по твой избор. За дизайна нямай грижа - има много възможности да се направи уникален.
Ако искаш да наблегнеш на писане на статии, коментари на клиенти и всякакви социални взаимодействия избери Уърдпрес. И пак има много възможности дизайна да е уникален.
Ето ти пример за опенкарт сайт с 2 продукта засега и уникален дизайн - една готова тема ама леко пипната и рядко употребяван шрифт, в този случай важно е че има сравняване на продуктите по спецификация, плащане с пейпал, няма доставка.
http://listingproduction.com/
 
От: Помощ за избор на сайт

И аз подкрепям за Wordpress + Woocommerce. Използвам го са магазин с 5, 6 продукта и съм много доволен от резултата :D
 
От: Помощ за избор на сайт

+1 Wordpress и съответния плъгин... :)
За външия изглед - освен стотици безплатни, има и платени темплейти.
 

Горе