Помощ за конфигуриране на майл сървър

От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Що не си сложиш един cpanel и да си олесниш живота...
То да е само маил, колко неща трябват за да заработи сървъра...

Основно поради 3 причини:

1. Струва пари
2. Разходва повече RAM от другите панели
3. Искат се познания, не е като клик-две-три , колкото и да им се иска на cpanel.net да го представят като лесен за настройка.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Основно поради 3 причини:

1. Струва пари
2. Разходва повече RAM от другите панели
3. Искат се познания, не е като клик-две-три , колкото и да им се иска на cpanel.net да го представят като лесен за настройка.

Като изключим първото :) останалото е само предиматва. Дори и само това че ти конфигурира всички услуги автоматично...
Ползвал съм всички панели, или поне по известните, спанела няма аналог. Тои и затова е платен...
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Като изключим първото :) останалото е само предиматва. Дори и само това че ти конфигурира всички услуги автоматично...
Ползвал съм всички панели, или поне по известните, спанела няма аналог. Тои и затова е платен...

Не ми трябва платен панел, не печела толкова от сайтовете си за да дам и пари за панел, пък и има безплатен вариант. :)
Ако се налага ще си го инсталирам в домашно PC с по добри параметри от тези дето предлагат за евтин вариант за ВПС. Ако си инсталирам сървър в нас какъв е шанса да имам DDOS атаки и дали ще имам други проблеми?
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Купи си най евтиния хибриден план от coolicehost с 50% отстъпка и забрави за хоста ... 50% отстъпката можеш да я ползваш даже ако поръчваш за 1 месец или 2, 3 не е задължително да е за 1 година
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Като изключим първото :) останалото е само предиматва. Дори и само това че ти конфигурира всички услуги автоматично...
Ползвал съм всички панели, или поне по известните, спанела няма аналог. Тои и затова е платен...

Щеше ми се да е толкова розово наиситина но от самото си създаване cPanel се опитва да го представи толкова лесно не им се получава. При Linuxa има два режима на работа на софтура:

1. Просто да работи
2. Да работи както трябва - разбирай стабилно, сигурно и оптимално за осигурения хардуер.

Първото е много лесно постижимо със cPanel, но за второто си иска играчка.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Не ми трябва платен панел, не печела толкова от сайтовете си за да дам и пари за панел, пък и има безплатен вариант. :)
Ако се налага ще си го инсталирам в домашно PC с по добри параметри от тези дето предлагат за евтин вариант за ВПС. Ако си инсталирам сървър в нас какъв е шанса да имам DDOS атаки и дали ще имам други проблеми?

Ами това зависи от саитовете... Защо мислиш, че като ползваш хостинг, няма да имаш... Или просто разчиташ доставчика да ги филтрира...
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Щеше ми се да е толкова розово наиситина но от самото си създаване cPanel се опитва да го представи толкова лесно не им се получава. При Linuxa има два режима на работа на софтура:

1. Просто да работи
2. Да работи както трябва - разбирай стабилно, сигурно и оптимално за осигурения хардуер.

Първото е много лесно постижимо със cPanel, но за второто си иска играчка.

Да ти кажа нашите сървъри са на BSD и има такива които са на 5-6 години (да не е и повече)...
Относно линукса, в БГ има 4-5 които 'държат' 90% от хостваните в БГ саитове. Всички ползват cpanel, на сървъри с по 500 и нагоре саита... Значи може...
Даже и в световен мащаб, процентите няма да са много по различни...
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Знам много добре дали може или не може... част съм от тези 4-5, които цитираш.
 
От: От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Знам много добре дали може или не може... част съм от тези 4-5, които цитираш.
Може ли линк към тази от която си част ?
 
От: От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Може ли линк към тази от която си част ?

Не мисля, че има връзка с темата.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Що не си сложиш един cpanel и да си олесниш живота...
То да е само маил, колко неща трябват за да заработи сървъра...

Аз другите работи ги подкарах, но не мога да получавам емайл на сайтовете си които са като [email protected]
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

От Virtualmin избираш домейна, на който искаш да направиш поща, кликаш на Edit Users и аслед това на Add a user to this server. Създаваш пощата, Save и ползваш. Имай в предвид, че потребителя за логване в пощата не е [email protected], а user.domain
 

Горе