Помощ за много начинаещ

cerberpeter

Member
Здравейте,
надявам се че не съм сбъркал раздела в който пускам темата.
И така имам много въпроси най-вече относно афилиейт програмите.
До сега не съм се занимавал с чужди сайтове и съм наясно само с българското уеб пространство така да се каже и изобщо нямам представа как мога да си популяризирам чужд сайт. Та ако може да ми дадете накратко някои насоки за популяризирането.
Също искам да попитам и за схемата и начина на плащане – например с paypal дали направо от сметката там могат да се прехвърлят пари направо в българска дебитна карта и какви са различните такси.

Аз имам една идея макари сигурно е неосъществима, но все пак да попитам – сайт който ще е предназначен изцяло за българската аудитория. В който ще има подробни обяснения за това как се купува от различни сайтове и че това не е толкова страшно стига да знаеш какво правиш. Та има ли афилиейт програми които продават в България и дали има някакви други пречки за продажбите?

Иначе сега съм почнал тази програма: http://www.000webhost.com/?page=affiliates и не знам дали изобщо ще платят защото ми се струват твърде щедри. Аз до сега имам около 20 регистрирани човека, макар че съм пуснал теми само в няколко български форуми. Но се иска за конкретен човек да е активен 1 месец за да се зачисли печалба (по 5$). Та не знам например как и къде мога да разпространя някаква статия за този хостинг в чужди сайтове
 
извинявайте искам да ви питам ако примерно преработя малко един готов темплейт от genbucks.com и ако само добавя сайта в 100-150 директории от тук: dirsubmitter.com дали ще мога да направя някоя продажба
 
ми честно едва ли... директориите вече са доста НЕ-значителни (без няколко) и трябва много повече усилие за да продадеш , но нищо не се знае все пак...
 
Благодаря!
а можете ли да ми препоръчате някакъв вид популяризиране (безплатно) като за човек който не е много добре с английския, или по-добре направо да се откажа от мисълта да печеля нещичко чрез афилиейт програми
 
Зависи от нишата ти но начините за популяризиране са десетки, че даже и стотици. Всичко зависи от въображението ти, а английския ще го научаваш все по - добре и по - добре. Дори ако можеш се запиши на някакви курсове нещо, даже и в нета има разни, защото ако наистина смяташ да се занимаваш ще ти е необходим. Та начини за популяризиране, освен оптимизацията на търсачките, са например рекламите. Можеш да платиш определена сума и чрез adwords или направо да наемеш рекламно пространство, да популяризираш доста добре сайта си. Друг интересен метод, който скоро обсъдихме в една тема са клиповете. Направи аматьорско клипче свързано по някакъв начин със сайта ти, но го направи интересно, така че когато някой го види, да възникнат въпроси, на които да отговориш в сайта си. След това клипчето във ютуб, а като описание отдолу пишеш 2 изречения заедно с линк към сайта ти. Другият начин са форумите. Слагаш си сайта като подпис, ако си намериш някой специализиран форум в тази ниша, можеш да пишеш по някой полезен ред и при всички положения и от там ще падне някое посещение. Тук в темите има изредени още много начини за популяризирането на един сайт. Най - важното е самият сайт да е интересен, да хваща окото на потребителите, да имат причина да се връщат пак и пак на него. Ако осъществиш това, сайта сам ще се популяризира, чрез доволните потребители, които го дават на свои приятели, те на техни и така вегирата е безкрайна. Успех :)
 
много благодаря
апък аз английски уча предпоследна година и ще гледам да наблягам здраво
стана ми ясно че не може да стане "машинно" популяризирането, освен ако не вложа малко в реклами
ами няма да бързам, ще чета из форума и по-нататък ще пробвам
отново благодаря
 

Горе