Помощ за онлайн-магазин продаващ в Румъния

Yurnero99

Active Member
Здравейте Колеги,

Към момента продаваме в България с ППП и в Румъния, но много малко.

Сега с новите наредби и планът ми да се разраснем в Румъния, мисля, че трябва да вземем и касов апарат.

Единствените ми проблеми са счетоводни. Какви бележки ще им пращам и къде ще внасям ДДС ?

В интернет пише какви ли не дивотии... Ако имате някоя легитимна статия също ще помогне.

10x

CryptoInvest

Active Member
Тези до колкото знам са само за онлайн бизнес дейности. Може да им пишеш и да видиш дали могат да ти помогнат за твоите проблеми, свързани със счетоводството.
Поздрави

CryptoInvest

Active Member
Гледам и аз фейса гръмна днеска, всеки се оплаква от про сървърите на НАП... :D :D :D :D да се смееш ли да плачеш ли човек не знае. Но тези абсурди няма как да продължават, скоро на хората ще им писне и ще направят бойкот.

sstankov

Active Member
Гледам и аз фейса гръмна днеска, всеки се оплаква от про сървърите на НАП... :D :D :D :D да се смееш ли да плачеш ли човек не знае. Но тези абсурди няма как да продължават, скоро на хората ще им писне и ще направят бойкот.
Наистина големият проблем е, че тези които сме на светло го отнасяме. Има индикации че започват да гонят и “сивите” но е доста по-трудно и бавно.

sstankov

Active Member
Здравейте Колеги,

Към момента продаваме в България с ППП и в Румъния, но много малко.

Сега с новите наредби и планът ми да се разраснем в Румъния, мисля, че трябва да вземем и касов апарат.

Единствените ми проблеми са счетоводни. Какви бележки ще им пращам и къде ще внасям ДДС ?

В интернет пише какви ли не дивотии... Ако имате някоя легитимна статия също ще помогне.

10x
С кой пращаш до Румъния ?

Yurnero99

Active Member
Наистина, тези които сме на светло плащаме и за всички останали.

Пращах със Спиди/DPD обаче клиентите ми се оплакваха много. Куриера ги чакал на табелата. С 50% по евтино е от Еконт.

Контрагентите на Еконт обаче са местни Fan Courier. Те знаят как да си вършат работа. Плащаме им двойно, ама услугата е услуга.

sstankov

Active Member

Пращах със Спиди/DPD обаче клиентите ми се оплакваха много. Куриера ги чакал на табелата. С 50% по евтино е от Еконт.

Контрагентите на Еконт обаче са местни Fan Courier. Те знаят как да си вършат работа. Плащаме им двойно, ама услугата е услуга.
Аз също ползвам Fan Courier но през друг подизпълнител, “Бул Екс”.

Bambum

New Member

Ползвали ли сте InOut?

Yurnero99

Active Member
InOut са повече fulfilment. Мен не ми трябва фулфилмент, защото стоката е във физически магазини. Трябва ми кноу-хау от счетоводна гледна точка.
Иначе си имам румънци да ми говорят по телефона, куриерски договори и всичко останало.

Горе