Помощ за онлайн-магазин продаващ в Румъния

Yurnero99

Active Member
Здравейте Колеги,

Към момента продаваме в България с ППП и в Румъния, но много малко.

Сега с новите наредби и планът ми да се разраснем в Румъния, мисля, че трябва да вземем и касов апарат.

Единствените ми проблеми са счетоводни. Какви бележки ще им пращам и къде ще внасям ДДС ?

В интернет пише какви ли не дивотии... Ако имате някоя легитимна статия също ще помогне.

10x
 
Тези до колкото знам са само за онлайн бизнес дейности. Може да им пишеш и да видиш дали могат да ти помогнат за твоите проблеми, свързани със счетоводството.
Поздрави
 
Гледам и аз фейса гръмна днеска, всеки се оплаква от про сървърите на НАП... :D :D :D :D да се смееш ли да плачеш ли човек не знае. Но тези абсурди няма как да продължават, скоро на хората ще им писне и ще направят бойкот.
 
Гледам и аз фейса гръмна днеска, всеки се оплаква от про сървърите на НАП... :D :D :D :D да се смееш ли да плачеш ли човек не знае. Но тези абсурди няма как да продължават, скоро на хората ще им писне и ще направят бойкот.
Наистина големият проблем е, че тези които сме на светло го отнасяме. Има индикации че започват да гонят и “сивите” но е доста по-трудно и бавно.
 
Здравейте Колеги,

Към момента продаваме в България с ППП и в Румъния, но много малко.

Сега с новите наредби и планът ми да се разраснем в Румъния, мисля, че трябва да вземем и касов апарат.

Единствените ми проблеми са счетоводни. Какви бележки ще им пращам и къде ще внасям ДДС ?

В интернет пише какви ли не дивотии... Ако имате някоя легитимна статия също ще помогне.

10x
С кой пращаш до Румъния ?
 
Наистина, тези които сме на светло плащаме и за всички останали.

Пращах със Спиди/DPD обаче клиентите ми се оплакваха много. Куриера ги чакал на табелата. С 50% по евтино е от Еконт.

Контрагентите на Еконт обаче са местни Fan Courier. Те знаят как да си вършат работа. Плащаме им двойно, ама услугата е услуга.
 
Наистина, тези които сме на светло плащаме и за всички останали.

Пращах със Спиди/DPD обаче клиентите ми се оплакваха много. Куриера ги чакал на табелата. С 50% по евтино е от Еконт.

Контрагентите на Еконт обаче са местни Fan Courier. Те знаят как да си вършат работа. Плащаме им двойно, ама услугата е услуга.
Аз също ползвам Fan Courier но през друг подизпълнител, “Бул Екс”.
 
Наистина, тези които сме на светло плащаме и за всички останали.

Пращах със Спиди/DPD обаче клиентите ми се оплакваха много. Куриера ги чакал на табелата. С 50% по евтино е от Еконт.

Контрагентите на Еконт обаче са местни Fan Courier. Те знаят как да си вършат работа. Плащаме им двойно, ама услугата е услуга.

Ползвали ли сте InOut?
 
InOut са повече fulfilment. Мен не ми трябва фулфилмент, защото стоката е във физически магазини. Трябва ми кноу-хау от счетоводна гледна точка.
Иначе си имам румънци да ми говорят по телефона, куриерски договори и всичко останало.
 

Горе