Помощ за разширяване на меню в open card ?

bestlap

Member
Здравейте! Видях зор затова пиша не мога да намеря от къде мога да разширя централното меню с категориите защото не ми достига с малко и като въведа всичко както трябва става мазало >>







Търсих и променях всичко в stylesheet.css и не става и не става :shock:
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Вероятно за да промениш дължината на менюто ще трябва да промениш дължината на контейнера, в който е поместено основното съдържание, но с наличната информация(картинки) може да хвърляме боб и да гадаем на сляпо за структурата на лейаута. Можеш да намалиш margin/padding на елементите в менюто за да успеят да се поместят на един ред. Варианти има и то не един, но зависи според конкретния случай. И системата се казва OpenCart
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Да мен идеята ми е да разширя самата кутия ,но не знам как става :) и благодаря за поправката относно cart :)
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Ти не знаеш как става, ние не знаем как е структуриран лейаута... и какво правим? :) Ако не искаш да показваш сайта, линкни темата която използваш.
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Ръчкай bootstrap.min.css -> .container -> всички варианти (според резолюциите) -> width: 1270px; / примерно.
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

С два клика с инспектора на браузъра се вижда че въпросното меню/навигация е пригодено да бъде на един ред от където идва и липсата на бекграунд на първия ред. Според мен имаш няколко варианта. Първо да се направи навигацията стандартна за bootstrap, тоест да си падат елементите на втори ред, но вместо да се качват нагоре да си падат естествено надолу и да си има бекграунд(тези диагоналните линии в случая).

Като втори вариант можеш да ползваш полезните в този случай свойства на табличния лейаут посредством свойството display и стойностите table, table-cell -> Пример. По този начин елементите ще бъдат принудени да останат на един ред и да се сместят по най-добрия начин автоматично(Можеш да смалиш прозореца на страницата с примера за да видиш за какво говоря). Не знам до колко си наясно с позиционирането с css, какъв опит имаш и дали знаеш начина по който се държат различните елементи, така че според мен този вариант е непрепоръчителен за теб.

Като трети вариант можеш да преподредиш йерархията на категориите, така че на първото ниво родители численият им брой да бъда намален.

Като четвърти вариант можеш да смениш темата - силно препоръчително в случая. Ако разгледаш повечето хубави платени теми предлагат направата на различни къстъм бутони в горното меню в чийто падащи менюта на тези бутони се побират категориите. Тези падащи менюта заемат максимална дължина, която им е позволена от лейаута и категориите се подреждат по редове в зависимост от броя им. По този начин превръщат в повечето случай този ефект на естествено "падане" на нов ред на елементите от нежелан в приятен за окото. Надявам се да бях достатъчно изчерпателен, за да си избереш какво ще правиш.
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

И в крайна сметка пр**ба магазинчето. Главната ти страница си е ок, но като вляза в примерно: Аминокиселини и там е някакъв ужас. Пич, по-добре си отдели някой лев и дай на някой, който разбира да ти оправи магазина. Лошо е, когато човек иска само да взема, но не му се дава. Още няма такъв природен закон.
Иначе магазина е доста добър, като стока. Успех!!!
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

И в крайна сметка пр**ба магазинчето. Главната ти страница си е ок, но като вляза в примерно: Аминокиселини и там е някакъв ужас. Пич, по-добре си отдели някой лев и дай на някой, който разбира да ти оправи магазина. Лошо е, когато човек иска само да взема, но не му се дава. Още няма такъв природен закон.
Иначе магазина е доста добър, като стока. Успех!!!

Здравей :) ами проблема е че толкова пари дадох че не останаха за сайт не си мисли ,че не бих искал всичко е да изпипано ,но се примирих ,че ще е в процес на работа.Може ли кажеш само какво не е наред като влезеш в аминокиселини защото при мен проблеми няма с мозила и хром пробвах и е ок всичко?
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Ами да ти кажа, току що го поразгледах отново от лаптопа в къщи и сега не се забелязват проблеми с визията. Явно преди, като го погледнах беше от служебния компютър и нещо не е бил ОК. Иначе всичко изглежда доста добре. Имам само една забележка. Включи си СЕО модула и си редактирай url. Иначе визията ми харесва, а и на смартфон и таблет се зарежда приятно. Току що видях, че не ти е преведено всичко. Уж е на БГ, а пък при продуктите ти е ADD TO CARD. Като вляза в някой продукт, виждам Please Select и още доста. Не ме разбирай погрешно. Не те критикувам. Знам колко е трудно. Все пак и аз имах много проблеми с OpenCart, докато не дойде момента, в който се престраших и започнах да го разучавам подробно. Много е лесно. Двете най важни неща според мен са url и най-вече friendly userface, защото аз и ти знаем, какво е Add to card; Qty; Comparie this product и т.н. Ако мога да помагам с нещо, свиркай...
:beer:
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Ами да ти кажа, току що го поразгледах отново от лаптопа в къщи и сега не се забелязват проблеми с визията. Явно преди, като го погледнах беше от служебния компютър и нещо не е бил ОК. Иначе всичко изглежда доста добре. Имам само една забележка. Включи си СЕО модула и си редактирай url. Иначе визията ми харесва, а и на смартфон и таблет се зарежда приятно. Току що видях, че не ти е преведено всичко. Уж е на БГ, а пък при продуктите ти е ADD TO CARD. Като вляза в някой продукт, виждам Please Select и още доста. Не ме разбирай погрешно. Не те критикувам. Знам колко е трудно. Все пак и аз имах много проблеми с OpenCart, докато не дойде момента, в който се престраших и започнах да го разучавам подробно. Много е лесно. Двете най важни неща според мен са url и най-вече friendly userface, защото аз и ти знаем, какво е Add to card; Qty; Comparie this product и т.н. Ако мога да помагам с нещо, свиркай...
:beer:
Здравей много съм ти благодарен за съветите ! Само ако можеш да ме насочиш от къде да преведа Qty,add to card и останалите ще си златен !
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Прерових цялата папка с превода файл по файл и не намерих от къде да променя Add to card, Qty .. ?:shock:
 
Последно редактирано:
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

виж в папката с инсталацията на темплета там трябва да има езикови файлове на английски , преведи ги и ги сложи на местата им в папката с българския превод.
и не забравяй без Бум

АКо ги няма там тогава са в .tpl файла
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Ами и аз там го търсих но не откривам :( Като вляза в папката на темата след това >> template имам следните папки :
account
affiliate
checkout
common
error
information
mail
module
payment
product

В тях са само .tpl къде да търся :(
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Трябва да търсиш тук catalog/language/bulgarian/ и admin/language/bulgarian
Започваш да отваряш всеки файл и което не е преведено си го превеждаш.
Ако мислиш, че няма да можеш да се справиш, можеш да си купиш превод за около 10 лв (мисля, че беше там някъде)
По принцип мога да ти помогна за превода, но днес и утре съм ангажиран с един онлайн магазин.
 
Последно редактирано:
От: От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Трябва да търсиш тук catalog/language/bulgarian/ и admin/language/bulgarian
Започваш да отваряш всеки файл и което не е преведено си го превеждаш.
Ако мислиш, че няма да можеш да се справиш, можеш да си купиш превод за около 10 лв (мисля, че беше там някъде)
По принцип мога да ти помогна за превода, но днес и утре съм ангажиран с един онлайн магазин.

В тази >> catalog/language/bulgarian всичко е преведено гледах ги файл по файл ред по ред :( http://dox.bg/files/dw?a=d56d94a69f
 
От: Помощ за разширяване на меню в open card ?

Колегата @chopardo е ЖЕЛЕЗЕН ! За 2 часа ми настрой магазинчето така както аз нямаше да успея за 2-3 месеца сигурно ! Жив и здрав да е!
 

Горе