Помощ за странициране

molly15

New Member
Здравейте, моля за малко съдействие за странициране. Сайта е тип списание. В началното меню има няколко категории и към всяка категория има съответните постове. За странициране е използван плъгин WP-PageNavi. Под постовете си излизат номера на страници. Проблема е, че като отида на страница 2 в URL адреса не се изписва page 2. Сайта е със структура /%category%/%postname%/. Ако изпиша ръчно site/category/име на категория/ page2/ ми отваря същото съдържание като site/category/име на категория/. Не съм програмист. Моля, ако може да ме насочите къде е грешката и как да се оправи това. Благодаря. Бъдете здрави!
 
Сложи си нормална тема и разкарай тоя античен плъгин. Не бях чувал от поне 9 години някой да го ползва.
 
Диви не може да няма поне опция за тоя тип пейдж линкове.
Даже най-вероятно по дефолт си излиза така.
 
Ти къде ги изпълняваш тия опции за пейджиране? Нали са за категориите? Там как отиваш на страница две?
 
Самата тема има, но излизат "по-стари записи" и "по-нови записи". Няма номера на страници. Затова използвах плъгин. Прехвърлям се по този начин на втора, трета страница, но в адреса не ми изписва page 2,3. В настройките за четене е зададено 9 публикации на страница, в темата също 9. Май се получава дублирано съдържание, защото като напиша ръчно page2 в адреса отваря същото съдържание като без page2 в адреса. Не знам дали е от значение в този случай, но тъй като страниците с категория реално са архив и могат да се оформят само със шаблон. И всяка категория от началното меню е от шаблон публикация. Примерно - направена е публикация Живот, оформена е с темата и след това е използвана като шаблон за страница с категория. За да избегне дублирано съдържание на публикация Живот е сложен canonical към category. Всичко се отваря нормално, не ми дава грешка, просто не се показва page 2 в адреса....Или е нещо много лесно за оправяне или всичко е оплескано....
 
Самата тема има, но излизат "по-стари записи" и "по-нови записи". Няма номера на страници. Затова използвах плъгин. Прехвърлям се по този начин на втора, трета страница, но в адреса не ми изписва page 2,3. В настройките за четене е зададено 9 публикации на страница, в темата също 9. Май се получава дублирано съдържание, защото като напиша ръчно page2 в адреса отваря същото съдържание като без page2 в адреса. Не знам дали е от значение в този случай, но тъй като страниците с категория реално са архив и могат да се оформят само със шаблон. И всяка категория от началното меню е от шаблон публикация. Примерно - направена е публикация Живот, оформена е с темата и след това е използвана като шаблон за страница с категория. За да избегне дублирано съдържание на публикация Живот е сложен canonical към category. Всичко се отваря нормално, не ми дава грешка, просто не се показва page 2 в адреса....Или е нещо много лесно за оправяне или всичко е оплескано....

Аз не разбрах много какъв е проблема.. на различни адреси се отваря една и съща страница?
 
Изписва page2 само ръчно написано в адреса. Ако се избере втора страница от навигацията, първия адрес не се променя...
 
Последно редактирано:
Изписва page2 само ръчно написано в адреса. Ако се избере втора страница от навигацията, първия адрес не се променя...

Това се случва понеже реално не презарежда страницата, натискайки бутона зареждаш само средната част на страницата динамично. Нещо като iframe или embed съдържание, от темата е вероятно или child темата на divi не знам какво ползваш точно.

А какво те притеснява теб, че не разбрах?
 
Притеснява ме дали не се получава дублирано съдържание, след като едно и също съдържание се отваря на два различни адреса. И дали по този начин е спазено правилото prev и next.
 
Ами ти вече си задала, че са едно и също с таг (ненужно според мен), а дали го кефи Google си следи конзолата, но мисля че по този начин просто google бота вижда всички постове на една страница. Не се вглъбявай в това, не е проблем за Google. Ако толкова те дразни смени плъгина или там каквото ползваш.
 
Ами ти вече си задала, че са едно и също с таг (ненужно според мен), а дали го кефи Google си следи конзолата, но мисля че по този начин просто google бота вижда всички постове на една страница. Не се вглъбявай в това, не е проблем за Google. Ако толкова те дразни смени плъгина или там каквото ползваш.
Благодаря ти. Мога ли да махна този таг или ще омажа ситуацията повече? Конзолата не ми дава проблем.
 
Благодаря ти. Мога ли да махна този таг или ще омажа ситуацията повече? Конзолата не ми дава проблем.

Дам според мен не трябва да е там. В случая страницата, която е page1 (тоест категорията category/zhivot/ това ще ти е винаги page1) нямат едно и също съдържание с page2/page3 и т.н, а с този таг казваш, че те са едно и също.
 
Дам според мен не трябва да е там. В случая страницата, която е page1 (тоест категорията category/zhivot/ това ще ти е винаги page1) нямат едно и също съдържание с page2/page3 и т.н, а с този таг казваш, че те са едно и също.
Обаче не го намирам, за да го изтрия. Може ли последно напътствие... :)
 
Обаче не го намирам, за да го изтрия. Може ли последно напътствие... :)

Ами не сте ли вие човека, който е сглобявал тази тема на диви? От където сте го сложели го махнете. До колкото знам wp няма вградена опция за cannonical, значи трябва да е от някой SEO плъгин. Най-разпространеният е Yoast SEO премахването чрез него става от самата страница най-долу под divi buildera в полетата за meta title, meta desc, би трябвало да има табче cannonical. Тук има картинки - https://yoast.com/help/canonical-urls-in-wordpress-seo/
 
ВП си поддържа каноникал урл-та от време оно.
 

Горе