Помощ за ads.txt , на google adsense

Skullhead

New Member
Привет на всички, преди около месец си направих блог, на тема научни статии и новини. Наскоро сложих и реклами от google adsense. На скоро ми излезе този надпис - Има опасност за приходите – Един или повече от файловете Ви ads.txt не съдържат идентификационния Ви номер на издател в AdSense. Отстранете този проблем сега, за да избегнете сериозно въздействие върху приходите си. Бих бил благодарен, ако някой ми обясни, как да се справя, с проблема защото не съм запознат с web - програмирането. Другият текст който ми илиза като информация е - Във файловете ads.txt липсва идент. № на издателя Трябва да добавите своя идент. № на издател към следните файлове ads.txt:
  • dir.bg/ads.txt
Това ще предотврати потенциално сериозно въздействие върху приходите Ви. Копирайте и поставете следния фрагмент от код във всеки файл ads.txt:

google.com, pub-7223285099414097, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Благодаря предварително за помощта.
 
Не вярвам dir.bg да е твой , така че просто го игнорирай. И на мен ми седи червено за някакъв сайт , който не е мой и реално не ме засяга като приходи.
 
Това се получава когато ви копират статиите и забравят да махнат рекламите на Адсенс. Почти всеки ден имам такива съобщения, даже някои ги одобрявам :D
 
Това се получава когато ви копират статиите и забравят да махнат рекламите на Адсенс. Почти всеки ден имам такива съобщения, даже някои ги одобрявам :D
Преди няколко дни и на мен ми изкочи този червен алерт за първи път, обаче адсенс банерите не са с моето ID. Домейнът е една спамилка, която ползвах преди години още и даже бях забравил за този домейн. Реално няма как да го кача този файл:D
Да ползвам темата - от над година ми стои друг алерт, този пък е в жълто (закичили са ми адсент акаунта като коледно дръвче) -
One goal of Matched content is to increase user engagement. Your page RPM and other metrics might be affected by this increase.
Как се махаше това, Matched content нали ги махнаха или нещо от този род.
 
Не са го махнали, дали сложиха някакви автоматични реклами, които за сега работят добре :)
Да, тези авто рекламките ги ползвам и аз. Значи сега имам синьо, червено и жълто. Чакаме зелено и евентуално оранжево към есента.
 

Горе