Помощ за SEO на multilanguage сайт

wordi4

Member
Здравейте,
Наскоро пуснах един мой проект, който го написах колкото се може по-бързо понеже ми се стори добра идея. Въпросния проект е на 2 езика, бг и английски, като използвам субдомейн bg. за българския и основния домейн за английски. Обаче вместо да получавам повече чуждестранен трафик, аз получавам доста български (в което няма нищо лошо естествено). Та въпроса ми е къде бъркам ? Става въпрос за Car Diary - free cars management system . Скоро ще пусна и андроид приложение, надявам се то да помогне поне малко за трафика... Никога преди не съм пускал английски сайт и не знам каква е стратегията там, пусках и няколко рекламки във фейсбук, но нещо не вървеше с английския... Имам и twitter акаунт, изчетох няколко статии, но от там не съм получил и клик дори. Всякакви идеи са добре дошли.
 
От: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Недей да пускаш реклами само ще се набуташ на толкова ранен етап.

Пусни в няколко car форума тема за твоя сайт, функционалности и т.н. Така ще имаш линк и най-таргетирана аудиенция така да кажа... Ако буташ пари на твитер и фацата само ще си вътре.

След като се разработиш и станеш бранд с няколко хилки фенове в твитер и фейса вече може да пускаш реклами там, за да дърпаш приятелите им към теб. За сега полза никаква...
 
От: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Недей да пускаш реклами само ще се набуташ на толкова ранен етап.

Пусни в няколко car форума тема за твоя сайт, функционалности и т.н. Така ще имаш линк и най-таргетирана аудиенция така да кажа... Ако буташ пари на твитер и фацата само ще си вътре.

След като се разработиш и станеш бранд с няколко хилки фенове в твитер и фейса вече може да пускаш реклами там, за да дърпаш приятелите им към теб. За сега полза никаква...
Ами пусках в няколко форума теми, но иначе ще те послушам за рекламите... Ще пусна и андроид приложението и чак тогава ще го рекламирам повечко :)
 
Значи има обяснение и то е много просто - просто бг серпа е много по-слаб, което реално ти освобождава доста аванта. ;) Много по-лесно е да привлечеш бг трафик, отколкото Ен, като се има предвид нишата.

Направи си всички нужни акаунти в социалните мрежи. И определено ще пожънеш успехи при набирането на всякакъв трафик. Ще увеличиш значително и ЕН, а бг трафика - ще скочи още, ако в момента не е взел маскимума. ;)

Никъде не бъркаш. Просто ще ти е нужно повече сила на чуждестранния пазар. ;) Това е. Бих ти подсказал на няколко авто блога да пуснеш някоя друга статия. Там се шуми. И постни в няколко бг форума, то силата ще се предаде и на главния домейн. :)
 
От: Re: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Значи има обяснение и то е много просто - просто бг серпа е много по-слаб, което реално ти освобождава доста аванта. ;) Много по-лесно е да привлечеш бг трафик, отколкото Ен, като се има предвид нишата.

Направи си всички нужни акаунти в социалните мрежи. И определено ще пожънеш успехи при набирането на всякакъв трафик. Ще увеличиш значително и ЕН, а бг трафика - ще скочи още, ако в момента не е взел маскимума. ;)

Никъде не бъркаш. Просто ще ти е нужно повече сила на чуждестранния пазар. ;) Това е. Бих ти подсказал на няколко авто блога да пуснеш някоя друга статия. Там се шуми. И постни в няколко бг форума, то силата ще се предаде и на главния домейн. :)

Благодаря за коментарите, иначе можеш ли да ми подскажеш малко с ауто блоговете или нямаш предвид някои конкретни ? :) Също така четох за multilanguage и субдомейните и прецених, че разграничаването на езиците е по-добре с bg.car-diary.com вместо car-diary.com/bg . Иначе трафика не е на максимум определено, пуснах във всички възможни ауто български форуми и някои английски, получих идеи и мнения и се надявам с андроид приложението да привлеча още повече потребители.
 
От: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Направи си регистрация и добави сайта си в ProductHunt и HackerNews, като във втория го направи във формат Show HN: I built a diary for your car. След това идва ред на другата голяма социална мрежа за привличане на потребители : Reddit. Добави си сайта в два-три reddit общности, примерно в reddit.com/r/cars или reddit.com/r/CarTalk :)
 
Re: От: Re: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Не, няма нещо конкретно на акъла, но със сигурност проучи кои са топ авто блоговете на световен и локален пазар. И почни от горе на долу - първо от топ авторитетите и после минаваш на долу. ;)

Добра идея да видиш в нашите авто форуми кое как е, и там да присъстваш. ;)
 
От: Помощ за SEO на multilanguage сайт

Направи си регистрация и добави сайта си в ProductHunt и HackerNews, като във втория го направи във формат Show HN: I built a diary for your car. След това идва ред на другата голяма социална мрежа за привличане на потребители : Reddit. Добави си сайта в два-три reddit общности, примерно в reddit.com/r/cars или reddit.com/r/CarTalk :)

Nice, а за ProductHunt ми трябва покана, ако имаш възможност да ми пратиш ще ти бъда много благодарен :)
 

Горе