Помощ - нов проект - каква система?

ops5

Active Member
Здравейте,

моля за съвет. Става въпрос за специфичен продукт (не много популярен), който ще може да се предлага най-рано след година - година и половина. Обаче си мисля отсега за един сайт с блог и фен страница. Да трупа посетители, абонати, фенове. Те да следят развитието на проекта. И когато продукта е готов, да им се обяви и да започва и търговията.

Според мен е добре всичко да е на един сайт. Обаче е куцо да се направи магазин без стока и само да се бута напред с блога и да се развива фен страницата. И в един момент да се вкарат продуктите.

Та, ще съм благодарен на идеи на каква система да се направи. Хем да не е магазин, хем в един момент да се вкарат артикулите и да могат да се пазарят направо оттам. Броя им ще е до 10 максимум, ако това е от значение.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Направи опт-ин форма, където да речем може да ги "зарибиш" да се записват, като им кажеш примерно, че ще получат намаление, когато продуктите са готови.

Развий само информативната част от сайта или блога. И като са готови продуктите просто им пускаш страницата.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Използвай WP или Joomla по всяко време може в последствие да вдигнеш модул за магазин.

Писал си без магазини, иначе можеше да ти кажа как ще стане и с Opencart.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Използвай WP или Joomla по всяко време може в последствие да вдигнеш модул за магазин.

Писал си без магазини, иначе можеше да ти кажа как ще стане и с Opencart.

Имах предвид без магазин, защото не мога да си представя магазин без продукти. Ако е направено така, че да не прилича на магазин с празни рафтове, няма проблем.

За WP и аз мислех, но не съм виждал магазин на WP. Имам предвид, че си нямам идея как е като функционалност и прочие. Все си го свързвам с блогове, но не и с магазини. А от Joomla си нямам и представа.

Има ли добри отзиви за магазини на WP? Да не пускам друга тема или да ровя из форума.


lowriderzzz каза:
Направи опт-ин форма, където да речем може да ги "зарибиш" да се записват, като им кажеш примерно, че ще получат намаление, когато продуктите са готови.

Развий само информативната част от сайта или блога. И като са готови продуктите просто им пускаш страницата

Т.е. магазин без продукти и да им казвам защо няма, но пък когато излязат, те ще са с преференции. При този дълъг срок да чакат хората ( ако беше за седмица или месец да е ОК), не знам доколко ще е сполучливо.
 
От: От: Помощ - нов проект - каква система?

За WP и аз мислех, но не съм виждал магазин на WP.
Има ли добри отзиви за магазини на WP? Да не пускам друга тема или да ровя из форума.

Изглежда не си чувал за http://www.woothemes.com/woocommerce/ ? Има поне още 4-5 подобни платформи.
 
От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Изглежда не си чувал за http://www.woothemes.com/woocommerce/ ? Има поне още 4-5 подобни платформи.

Не съм. Благодаря, ще разгледам. Ще вметна, че има много неща, които не знам (както предполагам и много други съфорумци :) ).
 
От: От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Не съм. Благодаря, ще разгледам. Ще вметна, че има много неща, които не знам (както предполагам и много други съфорумци :) ).

Няма проблем. Затова сме тук - да си помагаме. WooCommerce е най-популярната такава система за WP. Има още няколко подобни, но Woo-то е най-добрата.

И лошата новина... почти всичко нестандартно е изнесено във плъгини и струва кинти. Но за магазин със 2-3 артикула няма смисъл да вдигаш Магенто-та, ОпенКарти или ПрестаШопове, един УордПресс ще ти свърши подобна работа.
 
От: От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Няма проблем. Затова сме тук - да си помагаме. WooCommerce е най-популярната такава система за WP. Има още няколко подобни, но Woo-то е най-добрата.

И лошата новина... почти всичко нестандартно е изнесено във плъгини и струва кинти. Но за магазин със 2-3 артикула няма смисъл да вдигаш Магенто-та, ОпенКарти или ПрестаШопове, един УордПресс ще ти свърши подобна работа.

Да, ще има няколко артикула. Толкова парите не вярвам да са проблем. Модулите за Престашопа масово са 30-100 Е. Предполагам и за WP ще са в този диапазон, което не е страшно.

Ок, значи впоследствие просто добавям WooCommerce, към вече изградения и работещ сайт? Може ли някой да посочи магазин с тази система да видя как е?

Ако няма други предложения ( СТАН и той предложи това), ще се спра на този вариант.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Аз принципно винаги съм бил против на нещо дето е писано за блог да му се слага модул или компонент та да го обръща на магазин. Работоспособността им винаги куца. Няма по-добро нещо от магазин писан си за магазин. Но твоя случай е друг, не съм запознат с идеята ти но за гъвкавостта която ти е нужна и предвид малкия брой артикули мисля че един WP ще ти свърши идеална работа. Има много безплатни ресурси а и много колеги които да помагат. Успех !!!
 
От: От: От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Да, ще има няколко артикула. Толкова парите не вярвам да са проблем. Модулите за Престашопа масово са 30-100 Е. Предполагам и за WP ще са в този диапазон, което не е страшно.

Ок, значи впоследствие просто добавям WooCommerce, към вече изградения и работещ сайт? Може ли някой да посочи магазин с тази система да видя как е?

Ако няма други предложения ( СТАН и той предложи това), ще се спра на този вариант.
Освен, че чрез плъгина може да вдигнеш магазина за нула време, може да видиш и този сърч - https://www.google.bg/search?q=WooC...Commerce+wp+theme&rls=org.mozilla:bg:official
Има безброй теми специално за този плъгин, коя от коя по-хубави.
 
От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Т.е. магазин без продукти и да им казвам защо няма, но пък когато излязат, те ще са с преференции. При този дълъг срок да чакат хората ( ако беше за седмица или месец да е ОК), не знам доколко ще е сполучливо.

Ами няма да е още магазин. Ще е само някаква информация, ревюта на продуктите, реклмано описание (sales copy). Ще им кажеш истината, че в момента ги разработваш и ще са готови еди си кога, ако искат да получат Х% намаление да се запишат в списъка с имейли, нищо не им коства и ще изчакат колкото трябва.

Не знам какви са продуктите, ако до тогава не са намерили някъде другаде, защо да не изчакат, дори и да е след година. Или ако си мислиш, че времето ще им убие желанието го направи това 1 месец или 1 седмица или колко време си решиш. Преди да си завършил проекта.

Но ако ги караш да почнат да се записват от сега повече хора ще се запишат докато си готов с продуктите.

Това имам в предвид, малко страничен съвет може би се оказва.
 
От: От: От: От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Освен, че чрез плъгина може да вдигнеш магазина за нула време, може да видиш и този сърч - https://www.google.bg/search?q=WooC...Commerce+wp+theme&rls=org.mozilla:bg:official
Има безброй теми специално за този плъгин, коя от коя по-хубави.

Важното беше да се насоча към вариант. По натам ще гледам за магазина точно. Да разбирам ли, че самия сайт си има една тема и като се цъкне на плъгина-магазина ще стане със съвсем друг изглед? Ще бъде интересно, но дотогава има толкова много работа, че ми е далечно магазина.

Благодаря на всички за идеите. Засега се спирам тогава на WP. Сигурно ще имам въпроси и ще разчитам на помощ отново.

Ще стартира след нова година проекта вероятно и дотогава съм отворен за нови предложения.

Още един път благодаря и търсете за намаления днес - Black Friday е :).
 
От: От: От: От: От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Важното беше да се насоча към вариант. По натам ще гледам за магазина точно. Да разбирам ли, че самия сайт си има една тема и като се цъкне на плъгина-магазина ще стане със съвсем друг изглед? Ще бъде интересно, но дотогава има толкова много работа, че ми е далечно магазина.

Благодаря на всички за идеите. Засега се спирам тогава на WP. Сигурно ще имам въпроси и ще разчитам на помощ отново.

Ще стартира след нова година проекта вероятно и дотогава съм отворен за нови предложения.

Още един път благодаря и търсете за намаления днес - Black Friday е :).
Разгледай добре темите, и гледай освен часта за магазин и тази за блог дали е добре направена.
И да, пишеш си постовете в блога и когато дойде време за продуктите пускаш и магазина (демек си добавяш продуктите само)
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Аз бих използваш Wordpress за начална популяризация на продукта. Писане на статии, събиране на facebook fen club.
След като продукта е готов за продажба, дори една проста форма с където да се пиша име, адрес, телефон ще свърши работа за поръчките... Не че не може да се добави еComerce система де, въпроса е дали ще е необходима за 10 продукта...
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Погледни това - модул за магазин към e107. Не съм го разглеждал.
Към е107 има форум и галерия снимки. Лесно може да заприлича на блог. Панела е на български, с поддържащ форум на български.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Погледни това - модул за магазин към e107. Не съм го разглеждал.
Към е107 има форум и галерия снимки. Лесно може да заприлича на блог. Панела е на български, с поддържащ форум на български.
Това ползва ли го някой още :D по-добре е да ползва PHP-FUSION ако ще е нещо олд скул
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Мисля да се избере някаква тема и последната версия на WP. Прави се сайт с блогче и FB страничка. Развива се, популяризира и така.

След време ще се разгледат плъгини за магазини и теми към тях и се качват. Поне така разбрах до тук, че ще мине най-лесно.
 
От: Помощ - нов проект - каква система?

Мисля да се избере някаква тема и последната версия на WP. Прави се сайт с блогче и FB страничка. Развива се, популяризира и така.

След време ще се разгледат плъгини за магазини и теми към тях и се качват. Поне така разбрах до тук, че ще мине най-лесно.

Човек като са позамисли малко, даже и да не разбира много ще стигне до извода, че това е наи-доброто решение за такова нещо.
Другия вариант е Blogger с добра custum-изация и на твой домейн... Но пък Wp ти дава възможност за добавяне на плъгини за поръчки после

В общи линии както и да се прави важно е да се направи грамотно, с добър дизайн, SEO изпипано... Още повече като ще се налага нов продукт и трябва тои да стане популярен...
 
От: От: Помощ - нов проект - каква система?

Човек като са позамисли малко, даже и да не разбира много ще стигне до извода, че това е наи-доброто решение за такова нещо.
Другия вариант е Blogger с добра custum-изация и на твой домейн... Но пък Wp ти дава възможност за добавяне на плъгини за поръчки после

В общи линии както и да се прави важно е да се направи грамотно, с добър дизайн, SEO изпипано... Още повече като ще се налага нов продукт и трябва тои да стане популярен...
Къв блогър е пич, стига обърква човека.
 

Горе