Помощ от бг-мамите за шевна машина

От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Взимай това и не го мисли!

http://www.technoarena.bg/bg/catalog/id/4144.html

Като ще е марка, нека да е марка за шевни машини, а не за коли. Фирмата и инженерите им си знаят принципът и си ги правят :) Нещо като марката "Сони" ;)

Хайде, че нямам търпение да видя как шиеш и самите готови пердета 8)

И не се е*вам, само малко ти съчувствам за неописуемото отегчение, в което си се потопил.
А си на морето и можеш да правиш толкова други неща вместо да шиеш пердета. Но ти си знаеш :)
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

:) http://sewing-machine.bg.diplotop.com/

Държа да споделиш опитът си от ушиването ...току-виж се вдъхновя и аз да си купя шевна машина 8)
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Успех с машината и да качиш снимки на пердетата! Смях се искрено с темата, поклон :D
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

:) http://sewing-machine.bg.diplotop.com/

Държа да споделиш опитът си от ушиването ...току-виж се вдъхновя и аз да си купя шевна машина 8)

Амона търси някой шавачка ти ни вдяваш, ни мой да ни мойш да прайш трупоска на пирденца
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Тея бели пердета за навън колко ще са бели след 1-2 часа?!?
Нещо екрю/шампанско по-подходящо ми се вижда

Вече е купен плата. Чакаме да ги ушие 8)

Много модерно стана наистина последните години по някакви заведения така. На тях не знам кой им ги е шил.

Но на мен много ми харесва (като ще си говорим за удобства в градино-верандния" стил) едни като пръскачки в саксиите и като седнеш жегите на сянка не е задух, а едно такова свежичко. Това в една пицария с градина на центъра го видях. Не ми се ставаше просто.
А пердетата наистина не разбирам дали имат и 5 % функционалност ...

:)
 
Никой не каза нещо дева...

ако до утрев не получа хелп. ще сикупя от техномаркета една тойота черна...
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Купих си машина

тойота - защото ме кефи как звучи
черна - защото ме кефи как изглежда
с 24 функции - защото не ми пука

Уших си и първото перде, но преди това трябваше да чета половин час как да си вдяна иглата, как да прокарам конеца, как да сменя и навия долната макара. Оказа се че няма да стане перде, без да го таковам с карфици и после с конец за да върви право.
Опитах... псувах! псувах машината, псувах пердето, псувах наред, псувах и на съседа новата косачка и се отказах. Хвърлих всичко и си седнах на компютъра.
Кро го подгъна и мина с конец подгъва как се казва там преди шев. Ентусиазирах се и го взех да го зашия, стана малко криво, но стана изтествах 4-5 вида бод даже и ми писна. Повече няма да се занимавам с шиене, тъпо е!
Накарах Кро да направи останалите 5 пердета сама, от вчера подшива и мери, а аз и обещах да ги закача после.

Това е...
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Споко, скоро ще и хванете цаката на машинката, а може и жена ти да се меракландиса да пошива чат пат разни нещица за вкъщи. Малкото и то расте, ако знаеш колко си трябва машина - подгъв се скъсал, ципче нещо, има си нужда. Пердета по начало се шият трудно защото плата е много тънък, вземи и нещо по-плътно, примерно някакъв плат за чаршафи с мики мауси или там някакви други анимета и да ушие на детето възглавнички и т.н, жената ще натрупа опит. Аз навремето се наложи да си преправям разни дрехи, че все не ги харесвах, после се научих да си вадя кройки от списания и накрая самоук шивачка, ама сутрин купувах плата и вечер вече бях с нова рокля по центъра, голяма зарибявка е. Днес се рових из шивашките ми списания, ще вадя кройки да си шия панталони, че тука всичките шивачки са истерясали - едната била в депресия, другата не знам какво си, само поправки искат да правят, че им е по-лесно. Не ми остава друго освен да си вадя машината и да се спасявам както винаги. То когато искаш нещо по твое желание и мерак да си направиш, няма друг начин освен сам да се оправяш.
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Имам около 10 чифта скъсани чорапи, колко $ искаш да ми ги закърпиш? :lol:
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Супер, историята явно е завършила с хепиенд. Сън не ме ловеше заради пердетата на Амун :)
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Кро го подгъна и мина с конец подгъва как се казва там преди шев.

Тропосване ... тропоска - Временен, нездрав шев, който се прави преди окончателното зашиване.

Иглите за шевна машина имат спецефична номерация
70,80 - тънки материи
90, 100 - средно плътни
А ако искаш да си направиш нов подгъв на дънките 130 номер.
Когато шиеш с неподходящата игла или тя се чупи или къса непрекъснато конеца
:)
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Купих си машина

тойота - защото ме кефи как звучи
черна - защото ме кефи как изглежда
с 24 функции - защото не ми пука

Уших си и първото перде, но преди това трябваше да чета половин час как да си вдяна иглата, как да прокарам конеца, как да сменя и навия долната макара. Оказа се че няма да стане перде, без да го таковам с карфици и после с конец за да върви право.
Опитах... псувах! псувах машината, псувах пердето, псувах наред, псувах и на съседа новата косачка и се отказах. Хвърлих всичко и си седнах на компютъра.
Кро го подгъна и мина с конец подгъва как се казва там преди шев. Ентусиазирах се и го взех да го зашия, стана малко криво, но стана изтествах 4-5 вида бод даже и ми писна. Повече няма да се занимавам с шиене, тъпо е!
Накарах Кро да направи останалите 5 пердета сама, от вчера подшива и мери, а аз и обещах да ги закача после.

Това е...
Пфу! Тойота... с функции, дето рядко някой знае за какво се ползват...
Техно-маркет/полис/ташак/вагинал...

Излагаш българския гений - инструкция се чете в края на първия месец, след като нищо друго не е сработило!
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Поздравявам Амон че е решил да се научи да шие въпреки че е мъж! Браво пич! Имам един приятел дизайнер който също си шие пича без да му пука и е доста добър, даже якета крои...
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Поздравявам Амон че е решил да се научи да шие въпреки че е мъж! Браво пич! Имам един приятел дизайнер който също си шие пича без да му пука и е доста добър, даже якета крои...

Предполага се, че дизайнерите могат да шият и да кроят, че даже им пука за резултата в повечето случаи, независимо от пола им.
Една автомонтьорка познавам аз - имам чувството, че повечето мъже ще се счупят да й ръкопляскат само щото е жена. Та и при теб същата работа.

Необоснован сексизъм и то в 21. век от млади хора...
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Чак пък сексизъм е малко преувеличено. Жената се възхищава на ентусиазма на мъж да шие на шевна машина. Не са много такива.

Ама аз трябваше да се обзаложа 8) че един мъж няма как да ушие пердета на шевна машина.
Изненадвам се от добрината на жена му, но очевидно е вид жест на благодарност заради ... удовлетворителните му партньорски качества ...

Но от трета страна ме кефи принципът. Следващият път жена му може да си купи ... красив струг, на който да си майстори разни неща. Разбира се, да се пробва и да не се справи, но съпругът й да го ползва по предназначение. Някой свещник да измайстори например :twisted:
 
Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Пфу! Тойота... с функции, дето рядко някой знае за какво се ползват...
Техно-маркет/полис/ташак/вагинал...

Излагаш българския гений - инструкция се чете в края на първия месец, след като нищо друго не е сработило!

Сетих се че в техномаркет ме ядосаха с тъпите си фалшиви разпродажби, а в технополис кредитни пчелички ти налитат на рояци, но когато ти трябва някой да ти обясни кое какво е се правят на слепи и глухи и послъгват.
Затова иси купих от някакви други, специализирани за шевни машини.

За първи път чета инструкции за употреба, обаче иначе абсурд да успея да вдяна конеца през всички дупки и завои.
 
Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

...
Необоснован сексизъм и то в 21. век от млади хора...

Да ги убием с камъни - пуууууууууууу най-красивия да хвърли пръв камъка!
 

Горе