Помощ от бг-мамите за шевна машина

AMOUN

Well-Known Member
Искам да си ушия пердета. обаче нямам шевна машина и искам да си купя, някаква супер яка дупер -супер турно с много функции, всичко да прави, някаква да ми е кеф на нея като на електронна игра :)
Дайте съвет?
 
Малко допълних заглавието, за да става ясно каква помощ се иска тук. Иначе майка ми има една доста функционална, но мисля, че е по-скоро за любители, а не мега професионална. Даже е на Toyota. :) И аз съм изненадан, че имат шевни машини. Иначе кажи какво точно ще правиш с нея, за да видим в кой клас ти е нужен. Не, че мога да дам много компетентен съвет, но мога и аз да поразпитам.
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

И аз гледам че само тойоти има в техномаркета и изглеждат добре.

А някой да е чувал за машина за тъкане на хавлиени кърпи?
 
От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

И аз гледам че само тойоти има в техномаркета и изглеждат добре.

А някой да е чувал за машина за тъкане на хавлиени кърпи?

:lol: :clap:

... аз че съм наивна наивна съм, но някак не мога да си те представя да седнеш и да шиеш пердета :lol:
Моля те, като си я напазаруваш изпрати едно селфи ... ей така, да ми напълниш душичката :)

Иначе темата е добра за сбор на ... компетентни и интересни ... и полезни надявам се мнения.

Лично аз, не знам това добре или зле е, но никога не съм употребявала шевна машина, освен в шести клас в часовете по трудово обучение- имаше "шивачество" 8)
Но просто това не е за мен. Нито прав шев мога да докарам, нито мога да съм прекалено сигурна, че няма да си зашия някои от пръстите :(
... но не се сдържах и ... извинявай, че мнението ми не ти е полезно :)
 
Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

:lol: :clap:

... аз че съм наивна наивна съм, но някак не мога да си те представя да седнеш и да шиеш пердета :lol:
Моля те, като си я напазаруваш изпрати едно селфи ... ей така, да ми напълниш душичката :)

купил съм 80 метра плат, крокодила е схванат, а не ми се занимава да се занимавам да обикалям и да търся кой да шие, предпочитам сам, да натрупам малко експириънс.
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

купил съм 80 метра плат, крокодила е схванат, а не ми се занимава да се занимавам да обикалям и да търся кой да шие, предпочитам сам, да натрупам малко експириънс.
Ка'й чесно?!
Имаj предвид, че ако ни пускаш по пързалката /освен ако не е водна/ доста напича и ако е метална доста ще ни пари на дупетата! Това е за 80 м да си купиш машина!
Това не е работа за лаици, независимо от това колко ще е яка машината - т.е. има много други неща, от които зависи едно перде да стане читаво- подгъви, от къде колко, да предвидиш как ще се закача - съответно за илици ли к'во беше и т.н.!!! Скоро си слагах блекаут пердета /пълно 100% затъмнение/ та малко се ошлайфах по въпроса!
Success!
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

купил съм 80 метра плат, крокодила е схванат, а не ми се занимава да се занимавам да обикалям и да търся кой да шие, предпочитам сам, да натрупам малко експириънс.
Не се занимавай с глупости - покани някоя да да дойде у вас да ти ги ушие.
 
Re: От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Ка'й чесно?!
Имаj предвид, че ако ни пускаш по пързалката /освен ако не е водна/ доста напича и ако е метална доста ще ни пари на дупетата! Това е за 80 м да си купиш машина!
Това не е работа за лаици, независимо от това колко ще е яка машината - т.е. има много други неща, от които зависи едно перде да стане читаво- подгъви, от къде колко, да предвидиш как ще се закача - съответно за илици ли к'во беше и т.н.!!! Скоро си слагах блекаут пердета /пълно 100% затъмнение/ та малко се ошлайфах по въпроса!
Success!

Пердетатат са ми за навеса отвън. Не се търси нещо изискано, а беличко такова, по скоро като декоративно отколкото да има полза от тях.
А зада ми ушият пердета, помня в София ми взеха толкова колкот струваше и плата за тях и ги ши една алкохоличка олигофренка, на паркинга до женския пазар, не ходете при нея.
Осра ги доста.
Преди 20 години веднъж помня си уших една риза на баба ми на шевната машина... и я носих, значи ме бива :) Но то тогава реално погледнато мебиваше в много неша, а сега...
А и струва 300 лева една машина, ето гледам скъсало ми се е сега котешкото езиче на късите панталонки, защо да не си ги мина с два тигела и едно пико?
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Четох, да ги таковам в тъпите теми, 56 страници помия и кудкудякане.

Питай за мнение, има една - веси, мисля, че съм й виждала някои от нещата, шие добре, и май не е агент на никой производител на шевни машини.
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

купил съм 80 метра плат, крокодила е схванат, а не ми се занимава да се занимавам да обикалям и да търся кой да шие, предпочитам сам, да натрупам малко експириънс.

Значи работата е сериозна.

Да разбирам, че сега до половин-един час като не получиш други оферти освен тази за Тойотата, палиш колата и отиваш до Техномаркет в Бургас и си закупуваш една шевна машина. Това колко бензин е? Няма значение. Прибираш се и сядаш, развиваш осемдесетте метра плат и започваш да режеш и мериш. След което сядаш и... а , и конци да не забравиш да си купиш достатъчно. И така сядаш удобно и започваш да шиеш 80 метра плат ... по пет метра на ден - за 16 дни едни пердета ще си ушил. Наистина е уморително да си го представя, камо ли как си го причиняваш ... но пък ще си имаш шевна машина да си шиеш ризи и езичета на панталона.
Не беше ли написал скоро в една тема, че си човек, който не гледа цената на етикета? Ил си имаш любими панталон, а ризите вече ги шият много гейски? :-o
 
Ебавате се нещо?
Работатата е за няколко часа, аз няма да шия абитуриентски рокли с финдифлюшки, а груби пердета за външен навес.
един подгъв отдолу , що годе средно крив и отгоре подгъв с отвор да минава въжето.

Няма да разкроявам, ще ползвам стандартната ширина на плата и само ще подрежа дължина колкото ми трябва и ще подгъна за да не се разплита.

Иняма да ходя до никъде а ще си поръчам онлайн.

какво общо има цената тук дева?

просто искам да си кушя шевна машина да я използвам няколко дена.
Може пък това да е призванието ми да стана шивач, откъде да знам без да опитам?

Въпроса тук е кой модел да си взема
и да питам, тия които са овелог машини, само оверлог ли шият или могат да правят и нормални шевове?

А за машина за тъкане на хавлиени кърпи никой нищо не каза?
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Значи работата е сериозна.

Да разбирам, че сега до половин-един час като не получиш други оферти освен тази за Тойотата, палиш колата и отиваш до Техномаркет в Бургас и си закупуваш една шевна машина. Това колко бензин е? Няма значение. Прибираш се и сядаш, развиваш осемдесетте метра плат и започваш да режеш и мериш. След което сядаш и... а , и конци да не забравиш да си купиш достатъчно. И така сядаш удобно и започваш да шиеш 80 метра плат ... по пет метра на ден - за 16 дни едни пердета ще си ушил. Наистина е уморително да си го представя, камо ли как си го причиняваш ... но пък ще си имаш шевна машина да си шиеш ризи и езичета на панталона.
Не беше ли написал скоро в една тема, че си човек, който не гледа цената на етикета? Ил си имаш любими панталон, а ризите вече ги шият много гейски? :-o

@AMOUN, после да не кажеш, че не си бил предупреден! :lol: Чак пък 16 дена, аз съм сигурен, че ако е в немързелива фаза:shock:, още на 15-я ден ще е готов! :wink:
 
От: Re: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Ебавате се нещо?
Работатата е за няколко часа, аз няма да шия абитуриентски рокли с финдифлюшки, а груби пердета за външен навес.
един подгъв отдолу , що годе средно крив и отгоре подгъв с отвор да минава въжето.
Т.е. няма да има набор и такива неща, а ще си е право като мрежа?!:shock: Тези с дограмите, дето продават комарници за прозорци, само как завиждат, а?! Бе ти що не каза от самото начало, че за голям комарник става дума?!!!!:cry: Че се хабим тук с колежката да ти даваме акъл за пердета?!!!8)
П.П. Не можах да се сдържа и това си е! :oops:
:beer:
 
Ама как комарник, моля ви се не омаловажавайте начинанието,
искам пердета белички, да се стелят на букли, като в плажна приказка.
 
Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

да, нарича се стан :D

Покажи ми, искам такъв за вкъщи, вечер да си го пусна и сутрин като стана да има 20 метра хавлия, шаренка.
 
От: Re: От: Помощ от бг-мамите за шевна машина

Покажи ми, искам такъв за вкъщи, вечер да си го пусна и сутрин като стана да има 20 метра хавлия, шаренка.

не 20, а 200 ще имаш:

Second_Hand_Dornier_Weaving_Loom.jpg
 
Грозна гледка... искам нещо мини такова да го вържа към компютъра да не избяга...
 

Горе