Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Аз говоря за ADSL. Твоя явно е някаква оптика...
Е, оптичен си е кабела, никога не съм ползвал ADSL и преди на друга мрежа.

Подкарах и email alarmata, праща си емейли с 3 скрийншота, само че на всяка минута и трябва да си поиграя малко с настройките за Графика кога да праща, но това само за теста.
Реално ще работи нон стоп, когато ни няма за повече от ден. Ако има начин, ще я настроя да праща по 1 мейл на час в работно време през седмицата само. Има и вградена сигнализация да пиши като аларма и да стряска, ама по-добре да е изключена, за да са вневидение, недай си Боже от злонамерени хора.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Моят опит с вифи камера за 180 лв може да се заключи с: остави тая работа. Жалък сензор, жалка резолюция, на 10 метра от рутъра едва ловеше вифито, снимаше с около 3 кадъра в секунда, абсолютно безполезна, освен ако не искаш да видиш дали не е влязла мечка при кокошките. Не бих повторил с подобна апаратура отново.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Ами не знам, аз съм много доволен от тази. Хващам си я, местя си я от стая в стая - няма засичане, качеството на картината е супер. Засича само леко и то звука като пусна двупосочното аудио, т.е. да говоря, тъй като тя си има вграден микрофон и говорител. Върви си онлайн, изпраща ми безпроблем емейли в работно време по 3 скрийншота в емейл, както и нощният режим е екстра. Направил съм го на 1080px, но може и повече, както и на 25 кадъра в секунда и 4000 и нещо кб връзка, въпреки че може май и 2-3 пъти повече, но така нямам проблем със засичането. Щом успях да науча и жената да я ползва като остави малката, докато спи и отиде да пуши или пие кафе в другата стая..

Преди 2 дни си поръчах още една, друг модел - ето този: DS-2CD2145F-IWS

Вярно, че като има WiFi функция излизат малко по-скъпи, но това не означава, че не са работещи - в повечето случаи бъговете са заради неподходящ рутер или настройки, и въобще интернет свързаност, слаба компютърна конфигурация, тежки браузъри и пр. Отделно могат да се ползват и с директен лан кабел, където би трябвало да няма тези прекъсвания. Аз съм с най-евтиният лаптоп, който имаше в магазина и обикновен рутер TP-Link, просто 3-4 дни се мъчех да я настроя, а всъщност не било толкова трудно, но като ми е за пръв път..
Може би недостатък на тия камерки е изключително късите адаптери и трябва да се поставят на подходящо близки контакти или да се прави удължение на ел. мрежата.
Тези камерки излизат по около 100-110 $ минимум от Китай, а тук са близо 300 и повече на бройка, според доставчика.
Та дали ще съм на терасата, в кенефа, в кухнята, спалнята или другаде, дори на стълбището, както и съм пробвал да я гледам от горния етаж в далечна стая от хола ми, където е рутера - не засича!
Моят опит с вифи камера за 180 лв може да се заключи с: остави тая работа. Жалък сензор, жалка резолюция, на 10 метра от рутъра едва ловеше вифито, снимаше с около 3 кадъра в секунда, абсолютно безполезна, освен ако не искаш да видиш дали не е влязла мечка при кокошките. Не бих повторил с подобна апаратура отново.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Тези камерки излизат по около 100-110 $ минимум от Китай, а тук са близо 300 и повече на бройка, според доставчика.

Моля те, не съм очаквал подобен коментар за цените - ((110 долара + 4 транспорт) * 5% мито))*20% ДДС = 145 долара * 1.77 за долар = 255-257лв доставна. На колко очакваш да се продава? 260? И гаранция да се поддържа в тази цена?
 
От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Моля те, не съм очаквал подобен коментар за цените - ((110 долара + 4 транспорт) * 5% мито))*20% ДДС = 145 долара * 1.77 за долар = 255-257лв доставна. На колко очакваш да се продава? 260? И гаранция да се поддържа в тази цена?
Извинявам се, но не виждам какво грешно съм казал в случая, освен някакви ориентировъчни цени. Споделил съм, че минимум струват еди колко си долара, т.е. са и доста по-скъпи, според това дали ще пазаруваш от дребно или на едро, а и от кого. Прав си за доставката, прав си и за последващото гаранционно обслужване, за данъците и в рамките на нормалното предприемаческа надценка.
Не смятам, че коментарът ме предоставя не точна, а по-скоро ориентировъчна цена цена спрямо предният коментар за "вифи камера за 180 лв", с цел да подчертае разликата в качество спрямо цена между различните модели и тази струва 1/3 до 1/2 повече от лошия опит на разочарования колега.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Я кажи, като получи камерата, излъга ли държавата със занижена фактура?
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Я кажи, като получи камерата, излъга ли държавата със занижена фактура?
А откъде на къде твърдиш, че съм излъгал някого и си сигурен, че не съм си я внесъл както трябва. Всъщност защо си мислиш, че съм я поръчал от Китай въобще, а не от някой онлайн магазин във ЕС /вкл и България/, само защото казвам каква е ориентировъчната цена на чуждия пазар, съпоставяйки нашия?
Темата ми е за помощ при избора на Wi-Fi камера и благодаря на всички, които ми писаха в темата и на лично с предложения. Но това не означава, че трябва да я взема точно от техния магазин. Живеем в свободна пазарна икономика и ако някой се чувства ощетен, че не е успял да спечели от мен, то тогава има някой друг щастлив, който е доволен от това, че купувам от него. Насочихте вниманието ми към добри модели и като цяло мога да обобщя, че като се взима подобна джаджа, трябва да се внимава в много детайли, за да сме доволни от качеството, което съответно се отразява и на крайната цена. Бюджетът ми бе много по-ограничен в самото начало на търсене и избор, но правилните ви насоки спомогнаха за избора ми, за което ви благодаря отново. Явно има засегнати предприемачи от тази история, но в крайна сметка изборът си е изцяло на купувача откъде да се сдобие. Откъде знаете, че не съм я купил и втора употреба от комшията примерно? Риск има и да си купиш хляб на 1 ден, и на 5 дена, но и в двата случая може да има опашка от мишка в него, може и да няма. Може да ми върнат парите и да ми сменят хляба в магазина, може и само да ми кажаш извинявайте, до нови срещи.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Да важното е че си взел каквото трябва а не са те излъгали търговците от olx или базар с техните DVR преувеличения
 
От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Извинявам се, но не виждам какво грешно съм казал в случая, освен някакви ориентировъчни цени. Споделил съм, че минимум струват еди колко си долара, т.е. са и доста по-скъпи, според това дали ще пазаруваш от дребно или на едро, а и от кого. Прав си за доставката, прав си и за последващото гаранционно обслужване, за данъците и в рамките на нормалното предприемаческа надценка.
Не смятам, че коментарът ме предоставя не точна, а по-скоро ориентировъчна цена цена спрямо предният коментар за "вифи камера за 180 лв", с цел да подчертае разликата в качество спрямо цена между различните модели и тази струва 1/3 до 1/2 повече от лошия опит на разочарования колега.


В друг смисъл явно съм разбрал коментара ти...
 
От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

А откъде на къде твърдиш, че съм излъгал някого и си сигурен, че не съм си я внесъл както трябва. Всъщност защо си мислиш, че съм я поръчал от Китай въобще, а не от някой онлайн магазин във ЕС /вкл и България/, само защото казвам каква е ориентировъчната цена на чуждия пазар, съпоставяйки нашия?
Темата ми е за помощ при избора на Wi-Fi камера и благодаря на всички, които ми писаха в темата и на лично с предложения. Но това не означава, че трябва да я взема точно от техния магазин. Живеем в свободна пазарна икономика и ако някой се чувства ощетен, че не е успял да спечели от мен, то тогава има някой друг щастлив, който е доволен от това, че купувам от него. Насочихте вниманието ми към добри модели и като цяло мога да обобщя, че като се взима подобна джаджа, трябва да се внимава в много детайли, за да сме доволни от качеството, което съответно се отразява и на крайната цена. Бюджетът ми бе много по-ограничен в самото начало на търсене и избор, но правилните ви насоки спомогнаха за избора ми, за което ви благодаря отново. Явно има засегнати предприемачи от тази история, но в крайна сметка изборът си е изцяло на купувача откъде да се сдобие. Откъде знаете, че не съм я купил и втора употреба от комшията примерно? Риск има и да си купиш хляб на 1 ден, и на 5 дена, но и в двата случая може да има опашка от мишка в него, може и да няма. Може да ми върнат парите и да ми сменят хляба в магазина, може и само да ми кажаш извинявайте, до нови срещи.
Не става въпрос да купуваш от някой колега. Никой не те кара насила. Става въпрос за това да разбереш защо цените на българския пазар няма как да се конкурират с цените от китайските сайтове. Тези цени са възможни само и единствено чрез документална измама - занижаване на стойността на фактурата. Тук ти бяха дадени съвети, напълно безплатно. Без тези съвети може би щеше да се главоболиш доста време докато си подкараш камерата. Аз ако бях, щях да направя хубава реклама и дори да си купя нещо от колегата lqllqlq, само защото е добряк и ми помага без да иска нищо в замяна. Ти обаче пишеш:

Тези камерки излизат по около 100-110 $ минимум от Китай, а тук са близо 300 и повече на бройка, според доставчика.

Ето това е обидното, надявам се да го разбираш :)
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

@Ред, камерите не са само себестойност и надценка. За да се занимаваш с това поемаш монтаж и сервиз, ако се наложи. Именно затова на Крейзи е излезло по-евтино, защото си поръчва и си ги монтира сам и сам си е правил настройките. Но колко хора са като Крейзи? Поръчват, по после променят, па искат едно, а след малко друго и за елементарни работи се обаждат,,,
 
От: От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Не става въпрос да купуваш от някой колега. Никой не те кара насила. Става въпрос за това да разбереш защо цените на българския пазар няма как да се конкурират с цените от китайските сайтове. Тези цени са възможни само и единствено чрез документална измама - занижаване на стойността на фактурата. Тук ти бяха дадени съвети, напълно безплатно. Без тези съвети може би щеше да се главоболиш доста време докато си подкараш камерата. Аз ако бях, щях да направя хубава реклама и дори да си купя нещо от колегата lqllqlq, само защото е добряк и ми помага без да иска нищо в замяна.
Форумът е затова, за да се дават съвети на поставени въпроси и да се размишлява върху дадени проблеми. В темата можеше и никой да не се включи, но това си е вече преценка на останалите дали искат или не да го направят. Едва ли съм единственият, който има вече или иска да има wi-fi камера, а такава тема не намерих във форума, иначе щях да пиша в нея направо.

Също така нямам нищо против директно тук в темата да се пускат и линкове към наши родни онлайн магазини и съответни модели камери, тъй като темата не е само за мен да си оправя моята камера, а да се насочат всички търсещи като мен информация откъде и какво да изберат, а и как да го настроят. Вече с моя скромен опит, надявам се ще мога да помогна и аз на някой нуждаещ се напълно безплатно. Колкото най-вече до това, защо се запъна работата толкова много в началото с инсталирането й, е защото не знаех точно как да я рестартирам и да почна отначало, което прочетох в чужд форум на английски език.

Та да допълня още малко поне полезна информация и в това мнение..
Забелязох, че uPnP настройките в рутера, които ползвам, за да е онлайн камерата чрез dns се губях след по-продължително прекъсване на електрозахранването или често сменяне на местоположението на камерата и се налага да захапят отново с лан кабел. Понякога това се случва и след 2-3 пъти изключване само на адаптера за десетина секунди. Това може да е проблем, ако ги настроим да работят с wi-fi и ги монтираме в друга стая за тавана или стената, тъй като може да се наложи да възстановим настройките, чрез както споменах лан кабел. В такъв случай се налага да пуснем един дълъг такъв или да отмонтираме камерата закратко. Все още не съм убеден напълно дали само с прекъсване от адаптера проблема се решава.

Та втората куполна камера смятам да си я инсталирам в близост до рутера, за да може да се подсигуря от нежелани прекъсвания, а с преносимата няма да има такова главоболие от демонтаж. Въпреки този проблем, камерата продължава да си работи и да е активна на локалния домейн и да изпраща информация. Просто в случая става неактивна на даден домейн и не може да се гледа от разстояние онлайн. Това не рефлектира върху моментните записи. Всъщност като се замисля, може проблемът да се реши и само с рестартине на рутера, тъй като и той не работи, когато няма ток. Правиха профилактика наскоро и нямаше за няколко часа. С един UPS проблемът е решен за разчитащите на охранителната си система.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

пробвай като си добавиш днс на гугле или подобно може да ти се реши проблемът
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

@Ред, камерите не са само себестойност и надценка. За да се занимаваш с това поемаш монтаж и сервиз, ако се наложи. Именно затова на Крейзи е излезло по-евтино, защото си поръчва и си ги монтира сам и сам си е правил настройките. Но колко хора са като Крейзи? Поръчват, по после променят, па искат едно, а след малко друго и за елементарни работи се обаждат,,,
Е да де, това ми е ясно на мен. Дано да стане ясно и повече хора, които твърдят че в китайския сайт е по-евтино, а не взимат предвид тези няколко много важни подробности.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Е да де, това ми е ясно на мен. Дано да стане ясно и повече хора, които твърдят че в китайския сайт е по-евтино, а не взимат предвид тези няколко много важни подробности.
Определено подръжката от разстояние е много трудна задача, що се касае до сигурност на всяка цена. Връщането на стока за ремонт и/или подмяна не малко тегава история като в повечето случаи струва не малко допълнителни пари. Има обаче и китайски търговци, които са изключително коректни в това отношение и дават мило и драго да запазят репутацията си, чрез бърза обратна връзка, съвети и навременна софтуерна подръжка, както и своевременна бърза подмяна в рамките на 2-3 дни с доставка DHL и евентуално за тяхна сметка. Изключения са, но ги има. Остава реалният монтаж и настройка на рутера, но ако е една жена примерно, може да извика комшията с голяма отвертка да пият едно кафенце, а след това и групичата от кабелната, да й оправят и другия проблем колективно - тъкмо са загряли :)

Ако си взема камера от Плевенски онлайн магазин и живея в малко Ямболско градче, едва ли проблемът ще се реши скоро. Май накрая трябва да се разчита на най-близката по населено място фирма и то с реноме.
Да, нека всеки сам си прецени наистина! Не сме малки и имаме глави на ременете си..

Днес дъщеричката ми навършва 1 година и си пожелавам да ми е жива и здрава. Оттам нататък всичко друго няма значение, поне в днешния празничен ден за мен. Наздраве на всички!!! :beer:
 
От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Днес дъщеричката ми навършва 1 година и си пожелавам да ми е жива и здрава. Оттам нататък всичко друго няма значение, поне в днешния празничен ден за мен. Наздраве на всички!!! :beer:
Да ти е жива и здрава! :)
 
От: От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Определено подръжката от разстояние е много трудна задача, що се касае до сигурност на всяка цена. Връщането на стока за ремонт и/или подмяна не малко тегава история като в повечето случаи струва не малко допълнителни пари. Има обаче и китайски търговци, които са изключително коректни в това отношение и дават мило и драго да запазят репутацията си, чрез бърза обратна връзка, съвети и навременна софтуерна подръжка, както и своевременна бърза подмяна в рамките на 2-3 дни с доставка DHL и евентуално за тяхна сметка. Изключения са, но ги има. Остава реалният монтаж и настройка на рутера, но ако е една жена примерно, може да извика комшията с голяма отвертка да пият едно кафенце, а след това и групичата от кабелната, да й оправят и другия проблем колективно - тъкмо са загряли :)

Ако си взема камера от Плевенски онлайн магазин и живея в малко Ямболско градче, едва ли проблемът ще се реши скоро. Май накрая трябва да се разчита на най-близката по населено място фирма и то с реноме.
Да, нека всеки сам си прецени наистина! Не сме малки и имаме глави на ременете си..

Днес дъщеричката ми навършва 1 година и си пожелавам да ми е жива и здрава. Оттам нататък всичко друго няма значение, поне в днешния празничен ден за мен. Наздраве на всички!!! :beer:
Наздраве, Крейзи
Жив и здрав да си, ти и дъщеричката ти и майка и :beer:
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Да важното е че си взел каквото трябва а не са те излъгали търговците от olx или базар с техните DVR преувеличения

И това го има, за съжаление обаче не са много тези, които го съзнават.

@Ред, камерите не са само себестойност и надценка. За да се занимаваш с това поемаш монтаж и сервиз, ако се наложи. Именно затова на Крейзи е излезло по-евтино, защото си поръчва и си ги монтира сам и сам си е правил настройките. Но колко хора са като Крейзи? Поръчват, по после променят, па искат едно, а след малко друго и за елементарни работи се обаждат,,,

Ами да ти кажа не са малко. Преди 4 години бяхме първите, които пуснаха готови комплекти и започнахме да обясняваме на хората, че могат и сами да се справят с инсталацията. И това е истина, когато става дума за стандартна система с няколко камери. Да има проекти, които са завъртяни, но случая не е такъв. И до ден днешен срещаме отпора на колеги, които са разочаровани, че някой "разкрива" факта, че не става дума за космическа програма, а работа с кръстата отвертка. Да, може би губим известен пазар и приходи от него, но по мой сметки е минимален. Често малките системи са купени от хора с ограничен бюджет. Смятам, че те като всички за всичко би следвало да имат избор. В случая дали да спестят пари инвестирайки време и усилие или да платят монтажа.
 
От: Помощ при избора на Wi-Fi IP камера

Така, да споделя и малко инфо за новия модел камерка, с който се сдобих. Колко е нов всъщност, не разбирам.. но от софтуера и надписите по него, разбирам че е произведен преди месец-два. Става въпрос за WiFi Secirity камера за видеонаблюдение DS-2CD2145F-IWS. Работи с ъпдейтнати добавки и нов софтуер за бразъра, wifi функцията е ОК, качеството на картината - екстра. Обаче се заблудих, че "всевиждащото око" се мести дистанционно. Всъщност си е статична камера и предимно за таван или стена, за инсталация на права повърхност. То няма как да е друго яче от самия и модел, но все пак очаквах наистина поне да мога да контролирам изгледа, а не да я забия веднъж завинаги някъде.
Друг недостатък е, но всъщност и не е, ако не разполагате с допълнителен хардуер, е че камерата има изводи за връзка за аудио потока и алармени изходи, но аз нямам все още такъв хардуер и реално не мога да чувам звук от камерата на място. Предната ми камера с един клик можех и да чувам, че и да говоря към нея. Тази е с 2 двупосочни линии, каквото и да значи това.
Между другото виждам и бъг в софтуера като цяло или просто на мен не ми е угодно да настроя акаунт, който уж има право само да вижда, но да са му дали да вижда и права в конфугурацията на камерата за достъп до паролата на рутера, което си е направо бъг за мен за един гост акаунт. Колкото и да искам да се похваля на някой и да му създам един временен акаунт за достъп, то ако той поне малко разбира къде какво да кликне, ще види доста от локалните настройки, а ако знае малко повече, може и по-надалеч да стигне.
Толкова за тоя модел, та да запитам запознатите относно онлайн режима една работа..

Ясно е, че на порт 80 може да бачка само една от камерите. Има още портове, които заместват този 80 за http.
Кои са те (не че не съм пробвал вече някои от тях) и защо не мога да ги достъпя външно, какво пропускам?
Примерно искам да си влизам от чужд компютър в камерата от домейна:8080, втората камера да е на домейна:8001 и така нататък...
На други портове не искат да работят онлайн, или сигурно иска малко повече време на изчакване. На 80 работи само една от двете, в случая новата.
На вътрешните IP-та няма дерт - работят и двете на порт 80 или какъвто и да го сменя като ги набера в браузъра.

И второ нещо, което ме гложди е - ако си взема един DVR, тия стърчащи снобове от камерата за аудио и за каквото са, ще мога ли да ги свържа с евентуално удължител за тях, тъй като са къси, за да завърша един цикъл от условия за сигурност (ще и трябва и хард диск сигурно към него).

Та споменавайки и харддиск какво ви е мнението за използването на SD карти памети за целта? :)
 

Горе