Помощ с информация за блог

slimlady

Member
Здравейте ...
Интересува ме след като си регистрирам домейт и хостинг , може малко глупави да са ми въпросите ,но истината е че се интересувам много , а не знам как да получа информацията която ме интересува , може да има такава тема , моля да ми помогнете като ми отговорите на въпросите...
1. мога ли да си сваля безплатни теми за блога си без да се налага да карам някой да ми изгражда сайта ?
2. лесно ли мога да го управлявам например с Блогспот ми е супер лесно , но искам да си имам уникално име ?

За сега това ми е най - спешно като информация .

Благодаря на всички който прочетоха темата ми и на тези който ще ми помогнат.
 
От: Помощ с информация за блог

Ако ще ползваш блогспот не ти е нужно да купуваш хостинг.

Ако си купиш хостинг 99% ще имаш опция за инсталиране на Wordpress на принципа Next Next Finsh.
След това можеш да слагша плугини, теми и т.н. без да ти трябват никакви познания за повечето от тях.
 
От: Помощ с информация за блог

Искате да кажете , че мога да си купя домейн име и пак да си използвам уплавлението на сайта си чрез блогспот както до сега , но само че с мое име така ли да разбирам ? :)
 
От: Помощ с информация за блог

Здравейте ...
Интересува ме след като си регистрирам домейт и хостинг , може малко глупави да са ми въпросите ,но истината е че се интересувам много , а не знам как да получа информацията която ме интересува , може да има такава тема , моля да ми помогнете като ми отговорите на въпросите...
1. мога ли да си сваля безплатни теми за блога си без да се налага да карам някой да ми изгражда сайта ?
2. лесно ли мога да го управлявам например с Блогспот ми е супер лесно , но искам да си имам уникално име ?

За сега това ми е най - спешно като информация .

Благодаря на всички който прочетоха темата ми и на тези който ще ми помогнат.
Здравей и на теб.

Ето отговори и съвети по точките, които си задал:

1. Да, можеш. Лошото при тях е (или поне при повечето), че имат линкове във футъра. Този към платформата може да премахнеш, но не е проблемен, докато този, който е към сайта на автора на темата...при премахването му се сърдят. Ако имаш пари, ще се посъветвам да си купиш една премиум тема. Да, инвестицията е малко повече от това, което си дал до момента, но все пак, ако искаш да изглеждаш професионално си е необходимост. Сайт не е нужно да изграждаш. Имаш си CMS, както и дизайн. Вече ти си ги нагласяш нещата така, че да може сайта/блога да придобие вид.

2. Ако ще ползваш тази платформа, хост не ти е нужен, а да слагаш на твой си хост блогърска платформа като може да използваш да google, не си струва. Но тук в въпрос на удобство и цели. Уникалното име си го имаш, чрез домейна, нали? Може да се пренасочи домейна към хостинга на блогър. Ако това искаш, ще те водим. Но някакъв шер хостинг от нискобюджетните трудно ще ти удържи блога, ако ще прави доста трафик и му слагаш много плъгини.

Иначе виж поста на AMitrev, той добре ти е споменал за WordPress. Инсталацията му е лесна, бърза и не се изисква кой знае какви знания. Естествено, четеш си е менюалите. :)

Ако нещо друго те интересува, кажи ни.
 
От: Помощ с информация за блог

Да.
От "Настройки › Основни" си здаваш твой домейн.
 
От: Помощ с информация за блог

за блогспот е точно така, купуваш само домейн, добавяш го през контрол панела и си готов. не ти трябва хостинг, пак ще си ползваш същото управление на блога
 
От: Помощ с информация за блог

Все пак бих ти препоръчал да разгледаш и WordPress. Може да пробваш системата безплатно(според мен е по-удобна от блогспот и има повече възможности).
 
От: Помощ с информация за блог

С безплатната версия на техен хостинг мисля, че не. Но ако си вземеш хостинг и домейн - да.
 
От: Помощ с информация за блог

Простете малко ми е мътно WordPress , но може ли да ми кажете долу горе за какво иде реч :Д
 
От: Помощ с информация за блог

WordPress е безплатна платформа(CMS). Направена е така, че да може да се използва лесно от хора, които не са запознати с правенето на сайтове и уебмастърството. Разбира се някои от нещата си изискват малко повече ръчкане.
 
От: Помощ с информация за блог

Здравейте ...
Интересува ме след като си регистрирам домейт и хостинг , може малко глупави да са ми въпросите ,но истината е че се интересувам много , а не знам как да получа информацията която ме интересува , може да има такава тема , моля да ми помогнете като ми отговорите на въпросите...
1. мога ли да си сваля безплатни теми за блога си без да се налага да карам някой да ми изгражда сайта ?
2. лесно ли мога да го управлявам например с Блогспот ми е супер лесно , но искам да си имам уникално име ?

За сега това ми е най - спешно като информация .

Благодаря на всички който прочетоха темата ми и на тези който ще ми помогнат.

на каква тема искаш да имаш блог или сайт
 
От: Помощ с информация за блог

@pepo_999 ми е правил много добри блогове в блогспот. Препоръчвам ти да се свържеш с него и да го обсъдите :)
 

Горе