Помощ с WordPress

lastsentinel

Active Member
Трябва ми малко помощ с Wordpress платформата. Ако някой има свободно време и желание нека ми прати ЛС със скайпа си. Благодаря :)
 
От: Помощ с WordPress

Спряха ми интернета. Всичко е точно. Благодаря. Остана само постовете ми в WordPress излизат с имена като на места в имената се показва ? Ако някой знае защо е така ?
 
От: Помощ с WordPress

Все едни и същи букви ли не ти показва? Може би ползваш шрифт, в който ги няма.
 
Да, заради шрифта и символи е. И на мен ми се е случвало - проблема е кирилицата ( шрифта не я потдържа ), затова смени шрифта.
 
Не е от шрифта. Проблема с този ромб в който има ? идва от разделяне на стринговете, т.е. от функцията във файла functions.php която съкращава заглавието до определени символи за да не се гърби лайоута. Функцията която се ползва за това в случая е substr, а трябва да бъде: mb_substr.
Пример с функция която дава този проблем (ползва се за лимитиране на "съдържанието", за да се изкара автоматичен ексерпт за статията на началната страница, архивите, категориите).
Код:
/************************************************** **********\
* WP NOW - Content Limit
\************************************************* ***********/

function wpn_content_limit($content, $ilimit = false)
{
$limit = ($ilimit) ? $ilimit : 270;
$pad="...";
$content = strip_tags($content);
if(strlen($content) > $limit)
{
$content = substr($content,0,$limit);
}
echo $content.$pad;
}
А трябва да бъде така:
Код:
/************************************************** **********\
* WP NOW - Content Limit
\************************************************* ***********/

function wpn_content_limit($content, $ilimit = false)
{
$limit = ($ilimit) ? $ilimit : 270;
$pad="...";
$content = strip_tags($content);
if(strlen($content) > $limit)
{
$content = mb_substr($content,0,$limit);
}
echo $content.$pad;
}
Предполагам, че проблема ти се крие във файла functions.php, но по някой път, някои "автори", не ползват собствена фунцкия за това, а директно кълцат заглавията/съдържанието/ексемпта директно в темплейт файловете като category.php, home.php и т.н.
 
На началната страница да, но като влезеш в определена публикация в дъното където имаш "Още ****" в заглавията все още има ромбове.
 

Горе