Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Peter Bajlekov

New Member
Здравейте,

Нов съм във форума и се интересувам от начини как може да се развие семейният ни бизнес. За момента съм направил следният сайт: desart.bg , който служи основно като каталог или визитна картичка, когато някой клиент се запознае с нас, за да види какво правим. Проблемът е, че като цяло идват малко клиенти директно от него. Ако имате идеи как да се развие рекламата на фирмата може да сме взаимно много полезни. Фирмата има много голям капацитет, много стока на склад и цените на нещата са съобразени с високото качество на продуктите.
Една от идеите ми е, ако някой има достъп до клиентела подходяща за нещата, които може да видите на сайта, да се сключи договор за разпространение. От наша страна стоката, а от ваша рекламата, търговски сайтове, като за това ще се получава процент от всяка продажба.
Ако имате други идеи ще се радвам да ги обсъдим.

Поздрави,
Петър
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

като за начало: сайта не струва и 5 пари 8)
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Ми то този флаш трудно се оптимизира.
Аз продавам сайт-каталог за обзавеждане. Виж в подписа ми.
Може да го ползваш и да си сложиш само твоите продукти с цени и форма за запитване на клиенти.
 
Идеи за онлайн трафик:

1. SEO - обаче оптимизация за търсачките е трудно да се прави с флаш сайт. Може би това е и причината да имаш малко трафик.
2. Direct/Banner Traffic - директна реклама в популярни сайтове или сайтове близки до твоята ниша
3. SSM - платена или безплатна(създаване на профили, фенстраници, статии, миниблогове и т.н...) реклама в социалните мрежи
4. PPC - Google Adwords, Easy Ads, Adwise, E-Target и други
5. Реклама в сайтове за обяви, форуми, онлайн каталози
6. Video Marketing - създаване и качване на видео клипчета
7. E-Mail Marketing - купуваш си списък с мейли и спамиш хората(непрепоръчително) или рекламираш в чуждите е-мейл листи срещу заплащане(Solo Ads)
8. Blogging/Guest Blogging - писане и поддържане на блог или пускане на постове в чужди блогове

Схемата, която описа за разпространителите е Affiliate Marketing. Препоръчвам ти да прочетеш и за Dropshipping.
Прочети форума и ще научиш много неща. Отделно може да си намериш потенциални бизнес партньори.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

От мен съвет: махни музиката или направи така, че да може да се изключва от някъде. Някои хора се дразнят => напускат сайта, когато чуят нещо да им прекъсне това, което вече са избрали да слушат или да не слуашт.

Оправи флаш снимките да се избират по-лесно, че са много "сенситив". Тоест и съвесем леко да се скролне се мърдат много бързо.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Може би е добре да платиш на някой поне в началото да помогне. Да направи сайт и да посочи основни насоки. Докато той действа ще можеш и ти да почетеш малко.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

На мен ми е интересно само дали автора ще влезе пак тук.
Иначе всичко вече сте му казали
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Ако не влезе, си е за него. Да се поинтересуваш за нещо и после да не обърнеш внимание на хората - безценно!
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

От мен съвет: махни музиката или направи така, че да може да се изключва от някъде. Някои хора се дразнят...

Съгласен съм, ужасно е това с музиката, затворих го след 3-4 секунди след като го заредих и само успях да видя, че сайта е на флаш и има някаква ужасна галерия, първо ми се зареди някаква стойка на пиано, а след това успях да видя някаква особена китара облегната на стената. Съжалявам, повече не искам да оставам в този отвратителен сайт и не искам да разбера нищо за него.

Приеми съвета на колегите - веднага смени сайта и направи на първо време нещо сносно, даже и една снимка да оставиш като сайт пак ще е 100 пъти по-добре!
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Хъммм... Груб ще съм, ама това сайт ли е - нито се чете нещо, нито се вижда нещо? Една китара, която къса струна периодически. Броих до 6, после 7, 12, и все не свърват проклетите струни да се късат!
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Съгласен съм с лоурайдъра за музиката; кофти е когато е човек на работа и посредата на нещо важно. .. и музика, или пък когато си говори човек по скайпа. Иначе мисля че сайта е добър., ако се оптимизира според посочените отгоре методи.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Най-вероятно, до като едни приказват, други вече са му писали лични с предпожения...но така е - едни приказват, други действат :D

Иначе музиката се спира от ДОЛУ, за тези дет са отделили по 20-30 секунди за сайта :wink:
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Здравейте отново,

Този сайт го качих единствено с идеята да се запознаете с дейността на фирмата. Аз нямам достатъчни познания в тази сфера и съм направил сайта чрез готов темплейт. На мен също не ми харесва музиката, но за да се махне трябва да се програмира кода на flash, което аз не умея. Именно заради това се обръщам към вас с идеята да намеря някой човек който да се занимава изцяло с рекламата на фирмата включително направата и поддръжката на нов сайт, като може да бъде добавен и онлайн магазин, за клиентите които искат да си купят единично някаква мебел, а не цялостно интериорно решение (обзавеждане на ресторанти, заведения, хотели, къщи, ловни хижи, апартаменти), което до момента ни е основната дейност. За да ви амбицирам малко фирмата може да прави оборот над 200 000лв месечно, а ако има достатъчно търсене производителността може да расте много на горе. Идеята ми е този човек да получава процент от печалбата, което ще се договори допълнително, но срещу това трябва да се заеме сериозно с дейността.

Поздрави,
Петър
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Правилният подход тогава в случая е - плащане за изработка на сайта, плащане за първоначално сео (оптимизация, почти реклама), плащане за подръжка за няколко месеца напред (2-3 е достатъчно) След което се уговаряте за твърда месечна цена включваща поддръжката и оптимизацията и % стимулиращ допълнителна оптимизация/реклама/идеи/контент и тн - вече реална съпричастност към вашият бизнес.
Изискайте от всички кандидати подробно запознаване с тяхни предишни/моментни проекти/дейности по подобен модел за да не губите време и нерви излишно :)
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Правилният подход тогава в случая е - плащане за изработка на сайта, плащане за първоначално сео (оптимизация, почти реклама), плащане за подръжка за няколко месеца напред (2-3 е достатъчно) След което се уговаряте за твърда месечна цена включваща поддръжката и оптимизацията и % стимулиращ допълнителна оптимизация/реклама/идеи/контент и тн - вече реална съпричастност към вашият бизнес.
Изискайте от всички кандидати подробно запознаване с тяхни предишни/моментни проекти/дейности по подобен модел за да не губите време и нерви излишно :)

Благодаря за информацията :)
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Колкото до допълнителното разпространение, чрез други сайтове, методи и въобще търговски приоми, най-правилният начин е създаване на официална афилиейт програма, чрез която всеки може да участва във вашите продажби. Ето най-елементарно запознаване с принципът на афилиейт програмите
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

И най-важното е да внимаваш на кой се доверяваш!
Тук има много хора с голям опит и стабилни познания, но покрай тях има и много селски тарикати. Така, че внимателно проверявай хората с които ще работиш.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Още един-два съвета: Направи го максимлно прост. Една страница със снимки и една за контакти (скайп и телефон). Докато не си му пуснал SEO и не си изхарчил по-голяма бюджет за реклмата. Това е за 1 час работа да се преправи. Ако не го можеш, дай го на някой тук за 20-50 лв ще ти го направи, а ако намериш някой може и за без пари срещу репутация даже да ти го направи.

Остави си или си постави, ако нямаш Аналитикс и следи, колко време прекарват хората в сайта и като правиш каквито и да е промнени следи от там как това влияе на поведението на посетителите.
 
От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

Още един-два съвета: Направи го максимлно прост. Една страница със снимки и една за контакти (скайп и телефон). Докато не си му пуснал SEO и не си изхарчил по-голяма бюджет за реклмата. Това е за 1 час работа да се преправи. Ако не го можеш, дай го на някой тук за 20-50 лв ще ти го направи, а ако намериш някой може и за без пари срещу репутация даже да ти го направи.

Остави си или си постави, ако нямаш Аналитикс и следи, колко време прекарват хората в сайта и като правиш каквито и да е промнени следи от там как това влияе на поведението на посетителите.
Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив
WTF???................
 
От: От: Популяризиване на фирма за произвеждане на луксозни мебели от дървен масив

WTF???................

Не говороя за професионален сайт на CMS или нещо хай тек. Колкото да скалъпи положението, докато си намери някой да му направи качествен сайт.
 

Горе