Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

dimchev

New Member
Баща ми преди няколко седмици ме видя отново да съм забил поглед в монитора и да играя не-малко-известната игра World of Warcraft, и отново ми чете конско, че видео игрите са загуба на време и, че трябва да ходя на зала с приятелите ми вместо да си губя времето по този начин... Нищо ново, но този път ми зададе един въпрос, който ме накара да седна и да се замисля (а това попринцип доста рядко ми се случва, надявам се ,че е заради възрастта) и в последствие да се ровя из форуми :
- "Защо не използваш свободното си време, което пропиляваш пред компютъра, да правиш пари?"

Свободното ми време е доста- към 6-7 часа в които аз бездействам. Преди танцувах в един полупрофесионален ансамбъл , но мързела супер много ме налегна и спрях.

Та стига backstory :p

От известно време чета в BlackHatWorld и днеска разбрах, че има и български сайт на тази тема, което е още по-добре. Но всичко изглежда супер сложно...
Например - Instagram е огромно нещо и бях чел, че можеш да продаваш shoutouts (викове) когато акаунта ти стане доста известен, да кажем с 15к последователи. Втора седмица се занимавам и имам 35 последователи, а пък нишата ми е огромна- котки. Качвам снимки на котенца, котки, дърти котараци и хората ги харесват ама не ми следят акаунта... Първи Fail

Както написах по рано до преди 2-3 месеца танцувах в един полупрофесионален ансамбъл (~14 години опит) и имам доста добри познания в фолклорната област (учили са ме да чета движения от книги и т.н.) Мислих си да направя сайт относно танците и да качвам клипове в него взети от youtube и като цяло нета... Ами пак греда, вече има такива сайтове... Втори Fail

58 ниво съм в World of Warcraft. Не я играя от доста време - от около месец. Да - има мЕлЕони сайтове на тази тема, но не намерих нито един, в който например човек новобранец да описва приключенията си, за да могат хората да четат и да си спомнят и те как преди 10 години са изпълнявали същете задания и т.н. ... Още не е Fail но силно се съмнявам, че няма да стане и то така.

Та доооста писах и дойде време за въпроса- Бихте ли ми дали някакви насоки с какво да се захвана...

Благодаря за отделеното време!
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Фермерство – покупко-продажба на злато в PC игрите. Поогледай и другите, не само WoW. Guild Wars 2, RuneScape и др. известни, където знаеш, че има game trade markets (BHW не е такъв, tho). Започваш от НУЛАТА btw с нула репутация (във форумните среди се водят „vouches“), така че трябва да започнеш да я понатрупваш. Като за начало си създай и верифицирай PP acc поне да имаш къде да получаваш плащания и осъществяваш такива, че някои хора из други теми започват отзад-напред – разходи за фирми и пр., след като реално имат НУЛА лв. получени досега.

Няма да си първия нито последния фермер. Улучиш ли правилната ниша и баланс, би следвало да има успех рано или късно. Всеки случай от следващия месец надали ще е, може би след година-две. И повече, стига да си се заел сериозно.

За Botting / Multiboxing надали ще пиша, материята е по-сложна, а и са ти нужни повечко ресурси за консумация, и още повечко четене. Пък и не е много „морално“.


GL & HF.
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Мерси за отговора :)

За WoW мисля, че има още мнооого хляб да изям, за да мога да фармя злато. Пък и с един герой е почти невъзможно.
Имам макс. ниво герой в Guild Wars 2.
Ще попрочета и ще размишлявам над "фарменето" :)
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Ъпдейт: ( не знам дали е позволено пост след пост, ако трябва ще едитна горния :) )

За сега проекта ми е само на хартия. Домейна и хостинга мисля да го взема от HostGator (получих някакво промо в имейла за 1 цент). След това ми трябват header и background, които ще поръчам или от Fiverr или направо от deviantart (~10$) . Ще се опитам да вкарам АдСенс рекламки и отделно affiliate линк от Амазон към играта (WoW).

За да набере някаква популярност мисля да създам "гилдия" в играта, да подарявам WoW жетон (1 месец безплатна игра).

След това сядам да попрочета за развитието на сайта и те така :)
(не знам дали ще стане това всичко в близките 2 месеца, защото даскалото пречи в момента :))
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Забрави за фарменето и ботинга. Не можеш да стигнеш китайците, където има цели "ферми" със стотици машини и по един лимон за всеки 10 бота. Там ти левълват герой за 2-3 дена.

Иначе по времето, когато играех хардкорно WoW плащах разходите на гилдията за домейн, хостинг, вентрило итн като продавахме преводи за ачивмънти и хейлевъл БоП предмети. По 100$ на рейд се изкарваха ... Но има едно НО ... За да стигнеш такова ниво приеми го като работа на поне 4 часов работен ден.
(Не знам как стоят нещата в момента приключих с WoW след като опраскахме де що може в Лич Кинга, но доколкото съм чувал от познати е доста по casual)

Иначе един съвет. Умният играч гринди за левъл, а фарми аукциона. Не случайно Близард се усетиха и го спряха в диабло 3. Там правих по минимум 100М на седмица само от АХ.
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Благодаря за съвета. :)

И това което каза, че след време мога да продавам рейдове, дънджъни и т.н. е много добра идея. Просто ще мине доста време, защото мисля да създам аз гилдия, която същевременно да ми промотира сайта (тя ще е на негово име). Идеята е да привличам нови играчи като мен и те да си купуват играта от линковете в сайта ми и да ги взимам в гилда :).

Но всичко ми изглежда прекалено сложно. Не знам просто дали си заслужава. Дали няма да е по-лесно да попрочета като другите хора, които избират нишата за фитнес и отслабване и си правят сайтче и евентуално по големи печалби от мен...

Основната ми цел не е само приходът, но и да ми е занимателно това, което правя, а фитнеса, отслабването и т.н. не са ми занимателни... Оффф, ще се разкъсам :D
 
Последно редактирано:
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Но всичко ми изглежда прекалено сложно. Не знам просто дали си заслужава.

Но има едно НО ... За да стигнеш такова ниво приеми го като работа на поне 4 часов работен ден.

Аз съм го правил за кеф, заради играта и заради гилдията, продажбите бяха за да не си бъркам в джоба за всички странични разходи (е оставаше и акаунтите да си плащаме, че и отгоре). Но за да стигнеш това ниво се иска много усилия.
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Важно е да знаеш, че каквото и да правиш няма лесна работа.
До колкото съм запознат в streaming + залози се изкарват по-добри пари.
 
От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Здрасти!

Не знам дали знаеш английски език, но ето ти една статия от авторитетен източник с основна информация, която ще ти даде насока за правенето на пари онлайн.

www.entrepreneur.com/article/252331
 
Re: От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Здрасти!

Не знам дали знаеш английски език, но ето ти една статия от авторитетен източник с основна информация, която ще ти даде насока за правенето на пари онлайн.

www.entrepreneur.com/article/252331

Щом има регистрация в BlackHatWorld, значи поназнайва английски.

@dimchev, здравей и добре дошъл при нас. Да всичко изглежда сложно, но е така само в началото. Нямаш крайно срокове, нямаш някой да те гони от работа и т.н. За това моя съвет е да седнеш и да попрочетеш тук каквото може, почвайки от важните теми и после минавайки към често пълнещите се в дадените секции.

С времето съм сигурен, че ще ти дойде и нишова идея, в която няма да се конкурираш с хиляди, дори милион сайтове, като личната ми препоръка е направо да се заглеждаш към външния пазар, или казано по друг начин - сайт за световния пазар, всички държави с големи пазари, които са платежоспособни и най-вече с богата интернет кулутира. ;) Такива дето са израснали наложения платеж... :)

Не скачай веднага с идеята, ако не ти идва нещо. А дори и да имаш нещо на прима виста, задължително се прави едно проучване, за да не направиш голям fail още преди да си познал. Казвам го от опит това.
 
От: Re: От: Поредната тема от типа ""Как се правят пари онлайн?"

Щом има регистрация в BlackHatWorld, значи поназнайва английски.

@dimchev, здравей и добре дошъл при нас. Да всичко изглежда сложно, но е така само в началото. Нямаш крайно срокове, нямаш някой да те гони от работа и т.н. За това моя съвет е да седнеш и да попрочетеш тук каквото може, почвайки от важните теми и после минавайки към често пълнещите се в дадените секции.

С времето съм сигурен, че ще ти дойде и нишова идея, в която няма да се конкурираш с хиляди, дори милион сайтове, като личната ми препоръка е направо да се заглеждаш към външния пазар, или казано по друг начин - сайт за световния пазар, всички държави с големи пазари, които са платежоспособни и най-вече с богата интернет кулутира. ;) Такива дето са израснали наложения платеж... :)

Не скачай веднага с идеята, ако не ти идва нещо. А дори и да имаш нещо на прима виста, задължително се прави едно проучване, за да не направиш голям fail още преди да си познал. Казвам го от опит това.

Благодаря за мнението :).

Днес се рових в нета да търся подобен сайт, като този който искам да направя аз и намерих - eyesofthebeast.com Има си линк към Амазон с играта, но не виждам АдСенс. Блога му е от Февруари 2014 и събира по 10-15-40 оценки и коментари и споделяния. Това не знам дали е много или малко. Моят контент ще се различава от неговия, ще имам месечно теглене за 1 месец безплатна игра (за да привлека хора към сайта) и т.н. аз ги казах тези работи вече, повтарям се :D

Все още размишлявам - ще ъпдейтна поста утре, защото ми се спи и не мога да мисля :D
 

Горе