Поредната тъпотия на Големите

Moko

Well-Known Member
Поредната глупост на Гугъл - хвърляне далече назад в класацията заради дублирано съдържание (duplicate content).
Google вече казаха "НЕ" на копираните статии, видяхте ли? Аз не само го видях, а и го усетих! Още преди повече от седмица ви казаха как един мой блог от първа страница (докъдето се изкачи дни след като беше направен) падна извън топ 100 заради 48 (поне толкова е намерил Гугъл) копирани статии.
G* Webmaster tools вече има раздел за дублирано съдържание и там можете да проверите колко статии, които се повтарят имате във вашият сайт... Само не знам как се определя първоизточника и как историческите сайтове (като моя блог) ще се борят за места в Гугъл... Може би ще трябва да измислим нова история? Защо пък не... Македонците го направиха, айде и ние да си измислим една нова!

http://img231.imageshack.us/img231/9527/webcontentzb4.png
 
целта е да те накарат да го преразкажеш с твои думи а оригинлалните документи може да представиш като снимка или да им извикваш текста с джава и така няма да се индексиират като дупликеит.......
 
Незнам дали знаеш английски или дали си прочел това което си дал като screenshot, но тези страници имат повтарящи се description tag, а не че страниците са duplicate content, а й предполагам си чел че гугъл дава лек бонус на новите страници и после ги връща на мястото им ...
И с какво твоя сайт обогатява интернет пространството като си копирал съдържанието от wikipedia??
Ти колко пъти си видял един и същ учебник/книга с еднакво съдържание да го публикуват няколко автора??
 
Не знам на какво се надявате без да положите труд ...
 
Къде точно че нещо не можах да го намеря това......
имаше предвид за duplicate title tags функционалността
виж поста на netsurfer По-нагоре
 
усетих се малко по-късно след като го пуснах :\ еми.. вътрешни блогърски страници не могат да се редактират, не мога да сменя descr. tag-а ...
Не съм казал че искам да печеля на чужд гръб и че няма да положа труд!
Както и да е...
 

Горе