Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Re: От: Re: От: Re: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Банко ти би трябвало да с запознат как работи една "новинарска агенция". Има 3-4-5 мишлета, които по цял ден следят ТВ, радио и нета и "пишат" "новини".

Знам, за това не смея да изразя мнения, но моето е, че има няколко агенции, всичко друго като блиц и подобни са просто ей така, да се пишат някакви неща. Но като цяло всеки мисля, че знае в коя категория влиза, какво пише и каква аудитория го чете. И естествено кои други го крадат. :)

Всеки гледа да изкара пари от някакви кризи, мъки, и други подобни кофти случки, което ако не са те, ще е друг де, но като цяло такъв бизнес генерира както кофти конкуренция, така и сдухана аудитория. Ако целта на деня ти е да прочетеш, че нещо кофти се е случило и ти си още здрав и не те е засегнало, ебаси и деня, ебаси и живота. :)

А пък да седна да коментирам някакви глупости, които не знам си кой е казал, мисля, че живота е прекалено кратък за такива неща . :)
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Решението е едно. Правете от време на време и влог видеа в Ютюб и ги сложете в сайтовете си.
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Ето добра идея наистина - шитави новини на видео. Може за фон да се сложат падащи шитни като снежинки.
Реално погледнато сега му е времето някой да направи подобно нещо, за да иронизира цялата пумия из фейсбука. Определено ще има успех.
 
Re: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Ето добра идея наистина - шитави новини на видео. Може за фон да се сложат падащи шитни като снежинки.
Реално погледнато сега му е времето някой да направи подобно нещо, за да иронизира цялата пумия из фейсбука. Определено ще има успех.

Може да се чува на бекграунд Джурджано с Джън-Дзън, а след него Атанаска с Чупи.... :) Хахаха, да е пълна изродията. :)
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Вие се шегувате с тея сайтчета - ама те са си чиста златна мина.
Сложи щипка "ШОК, УЖАС, Невероятно!, Само при нас, Първо тук, Ексклузивно!?! и нещо от сорта", малко хейт към ЕС, ЕП, ЕК, Юнкер, Сорос; малко хейт към родните политици; едно секси сравнение "знаете ли,че учителите в ФинланДЕА земат по три илядо и пестин еврА"; малко умерена русофилия, омраза към арабески и цигани.

Международното положение да се спомене между-другото - ИСИС, ИДИЛ, ИСИЛ, бацил, миндил и т.н.; тук-таме за Обама, непременно подчертано, че е нигро, ФРАУ Меркел - да се почертае "фрау" и т.н.
Ако трафика намалее - може да се намеси нещо "Държавна сигурност", "пари от интернет", "как да забогатеем вчера", "цигани изнасилиха момиче", "политиците ни ограбват" и така.
След като сме покрили международното положение, политиците, и колко е зле - може да се насочим към нещо по-пикантно като например - Чалга певица се уригна на микрофона, ВИП брадър с нагласен, млад фермер търси кобила, плеймейт на годината - изчукана в кенефа на русенска дискотека, и други родни картини.

Честно казано - много ме блазни тая ниша с идиотите, обаче се изнервям само като прочета заглавието на тея "идиотщини", дето ги спрягат за статии.
Парите не са всичко, все пак.

пс. profit.bg направиха константо 1 милка посещения с 95% copied content oт businessinsider ; говна, говна - ама ако носят доход - златни говна :roll:

пс2. Плюс на идиотите, занимаващи се с подобни новини е, че не са чували за адблокър...и кликат на поразия - дай им нещо мигащо и цветно (жълто или червено - евтин цвят, като тях) и гледай какво става - баааунс какво?!
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Пич сложи си поне някаква защита да не може да се копира, така само ги улесняваш.

Напълно нормално е да те копират, колкото повече четени статии имаш ще ги копират, ще ги преправят и пускат.. виж блитз, пик и т.н. постоянно се копира от тях. Слагай някаква защита, за да ги затрудниш.
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

виж блитз, пик и т.н. постоянно се копира от тях. Слагай някаква защита, за да ги затрудниш.
Разсмя ме. Тия най-големите копировачи. Хайде БЛИК имат някакви екипи, ама ПИЦ са на 80% чисто копи-пейст заедно с правописните грешки.
 
Re: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Разсмя ме. Тия най-големите копировачи. Хайде БЛИК имат някакви екипи, ама ПИЦ са на 80% чисто копи-пейст заедно с правописните грешки.

Може нарочно да си ги слагат сами грешките, за уникалност. :) Иначе ебаси кво се получава - една и съща пумия се прелива от гърне в друго гърне. :)
 
От: Re: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Може нарочно да си ги слагат сами грешките, за уникалност. :) Иначе ебаси кво се получава - една и съща пумия се прелива от гърне в друго гърне. :)

Аз четях днес.бг но статиите им са пълен ужас в стил сподели,ую.
 
От: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Честно казано - много ме блазни тая ниша с идиотите, обаче се изнервям само като прочета заглавието на тея "идиотщини", дето ги спрягат за статии.
Парите не са всичко, все пак.

Абсолютно си прав!



Може нарочно да си ги слагат сами грешките, за уникалност. :) Иначе ебаси кво се получава - една и съща пумия се прелива от гърне в друго гърне. :)


Ами нали точно това казах още с първия ми коментар по темата на кандидата за Пулицър.
Шитните се преливат буквално от гърне в гърне и накрая в устите на четящите, а той седнал да мрънка за пореден път, че някой иска да почерпи с неговата пумия. :)
 
От: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Само шопарите като теб се хранят със пумия и то такава която друг им я дава калъф прост мислех да не пиша, ама ще ти сипя да имаш да си хапнеш пак. Хайде влизай в кочината, че ще те храня!!!
Абсолютно си прав!






Ами нали точно това казах още с първия ми коментар по темата на кандидата за Пулицър.
Шитните се преливат буквално от гърне в гърне и накрая в устите на четящите, а той седнал да мрънка за пореден път, че някой иска да почерпи с неговата пумия. :)
 
От: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Само шопарите като теб се хранят със пумия и то такава която друг им я дава калъф прост мислех да не пиша, ама ще ти сипя да имаш да си хапнеш пак. Хайде влизай в кочината, че ще те храня!!!

Всеки си има гледна точка, но защо трябва да се псува..
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Ето, видя ли, че не е толко лошо, че някой си е взел от твоята паничка. Дори сам стигна до извода, че можеш да почерпиш.
Имаш проблем с нервите, момче. Това е голяма слабост.
Гаси компа, вдишай малко въздух. :)
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Аз го разбирам напълно, не е приятно да бачкаш цял ден и после някой ти го е откраднал...ама човече, каза ти Банко какво да сложиш, стига се ядосва, ами вземи мерки..
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Кофтито е, че не могат да помогнат тея мерки. С 96% фб - дреме му на униуеба, че няма да индексират копирачите. Само телефонен разговор и/или среща с "конкурентите" може да му помогне..
 
Re: От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Кофтито е, че не могат да помогнат тея мерки. С 96% фб - дреме му на униуеба, че няма да индексират копирачите. Само телефонен разговор и/или среща с "конкурентите" може да му помогне..

Да, @uni-web, хващай влака и идвай с бухалката, защото някои определено имат нужда от наместване. И го казвам съвсем сериозно. ;)
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Защо никой не копира от бТВ? Защото сигурно има сума ти и съдебни дела + ПР в нета за тях... Аз не гледам бТВ, но давам пример... Как се действа + какво следва, кога искаш да си Медия. Изключително изкривено е вече това понятие с времето какво точно означава "медия" или "медиа". Преструктурирай бизнеса, обнови отчета, планирай новия бюджет, ако се наложи - раздели се с 1 журналист временно, има социални програми.. Инвестирай в бъдещето си, рискувай.. Прояви премерен риск и отстоявай правата си, ако държиш на тях. Имаме си и закони, и ченгета.. Днес разходих едни за празна изоставена чанта, но ми благодариха за бдителността... :)
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

@TheCrazyBastard - тук имаше една компания която направи Телевизия и линкна горните младежи. Т.е. всичко си беше 6 защото нямаше нелегално излъчване, а стрийма си идваше от телевизията. Просто една страничка със Флаш...

След 2 седмици полиция-милиция; взеха им всички машини от офиса през ноща и т.н.; даже и едни проекти закъсаха май щото бяха на горните сървъри...

Бий за да те уважават!

А на @uni-web на лични му написах едни мазоли и ахилесови пети които могат да направят живота на копращия АД...
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

Защо никой не копира от бТВ? Защото сигурно има сума ти и съдебни дела + ПР в нета за тях... Аз не гледам бТВ, но давам пример... Как се действа + какво следва, кога искаш да си Медия. Изключително изкривено е вече това понятие с времето какво точно означава "медия" или "медиа". Преструктурирай бизнеса, обнови отчета, планирай новия бюджет, ако се наложи - раздели се с 1 журналист временно, има социални програми.. Инвестирай в бъдещето си, рискувай.. Прояви премерен риск и отстоявай правата си, ако държиш на тях. Имаме си и закони, и ченгета.. Днес разходих едни за празна изоставена чанта, но ми благодариха за бдителността... :)

Ми те БТВ и те копират статии от сайтове като Стандарт... О_О
 
От: Поредния мръзелив "Предприемач". Писна ми вече: sosnovini.bg

По времето, когато се интересувах от българоезичния пазар преди години, си копирах от bTV масово. Имаха си фийдове, снимките още си ги пазят на дисковете и местните търсачки (Гугъл) ги почитат повече от оригинала.

Спрях ги в един момент за ретранслиране, тъй като не им беше обективна информацията. Но това си бе мое субективно мнение, а не че са се дънили технически.

Никога не са претендирали за каквото и да е - в това им отдавам дължимото

Защо никой не копира от бТВ? Защото сигурно има сума ти и съдебни дела + ПР в нета за тях... Аз не гледам бТВ, но давам пример... Как се действа + какво следва, кога искаш да си Медия. Изключително изкривено е вече това понятие с времето какво точно означава "медия" или "медиа". Преструктурирай бизнеса, обнови отчета, планирай новия бюджет, ако се наложи - раздели се с 1 журналист временно, има социални програми.. Инвестирай в бъдещето си, рискувай.. Прояви премерен риск и отстоявай правата си, ако държиш на тях. Имаме си и закони, и ченгета.. Днес разходих едни за празна изоставена чанта, но ми благодариха за бдителността... :)
 

Горе