Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Добре де, може да ги е прегазил с трактор, а това с брадвата да са си го измислили журналистите, "за благозвучие". Какво се впрягате толкова.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

То самият факт, че скоро ходих да взема 1 л. светена вода за възрастен съсед и ми поускаха 10 лв за това - чиста проба изнудване, имайки се впредвид, че попа си опява цял казан за 2 минути и после продават бая скъпо.

Докато има балъци да "верват" в светена вода, ще има и тарикати "попове", които ще и опяват и продават.

А човека с брадвата има ли договор и какво пише в него? Това май не се споменава. Ако е скапан договора, сам си е виновен. Какво си е помислил? Че като оня е с расо е честен може би?
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Това със светената вода, сериозно ли са ти поискали 10 лева, не мога да повярвам. Разбирам, че тая църква все някакви приходи трябва да има, но 10 лв за литър светена вода е прекалено. Ти да не си искал казана + водата, че му е такава цената...до къде са я докарали тия попове...
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Е вие пък, какво се чудите за светената вода - жена ми има пластмасово шишенце бутилирана светена вода от Рилския манастир - с етикетче и т.н. Само бандерол нямаше. Няма такава комерсиализация.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Това със светената вода, сериозно ли са ти поискали 10 лева, не мога да повярвам. Разбирам, че тая църква все някакви приходи трябва да има, но 10 лв за литър светена вода е прекалено. Ти да не си искал казана + водата, че му е такава цената...до къде са я докарали тия попове...

Съвсем сериозно. Работя близо до една църква и мой съсед, който е мн вярващ ме помоли да му взема едно шише. Отивам и ми казват на КАСАТА : 10 лв !
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Според мен е малко нелогично това с 900 дървета за един ден.
Да, в тази връзка искам да шерна една много яка фен страница - https://www.facebook.com/JebemTiJ - направо се разцепих. Та и това така. :) Няма да се учудя, ако са били 2 000. :) Ти не може да направиш толкова замаха за деня, ако си с брадва. Нали, това е в случай, че с един замах ги сваля. :) :) :)
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Винаги съм казвал, че всичко което го пише в вестниците е ВЕРНО!
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Има развитие по случая. Човекът е взел под наем парцела преди 11 години. На това място е имало сметище. Той е изчистил и облагородил района. След това е засадил черешови дървета.

Не е успял да отсече всички. Останали са около 150, тъй като полицията го е спряла. Според мен е в правото си да прави каквото поиска, а с такава прогнила църква каквато име, просто няма нужда от дяволи, Сатана и др. подобни.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Има и свестни свещенници, другите са просто попове, които си правят бизнес, карат С-класи, часовници за по 15 бона и т.н. Не случайно има поговорка "Имаш чичо владика, ще станеш поп"
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Да, ще ме прощава оня горе, защото съм набожен, но от доста време насам не смея да вляза в църква точно заради такива "Божи" хора. Едните ти правят святба на пияно, други пръскат със свещена вода от Линкълн. Как да отидеш на църква? :)

Това е лично мнение. Но винаги влизам в манастир, като се надявам там да няма такива "духовно-извисени" люде.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Църквата е просто бюрократична организация, която иска да е посредник между хората и Бог, за да прибере комисионната. Човек може да вярва и без да участва в каквито и да е организации, секти и т.н.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Църквата е просто бюрократична организация, която иска да е посредник между хората и Бог, за да прибере комисионната. Човек може да вярва и без да участва в каквито и да е организации, секти и т.н.

Това е така, но последно време си ме отказаха стабилно. Малко мутренско ми се видя. С нищо положително не мога да ги свържа последните години. :)
 

Горе