Поръчах таблет пристигна телефон:

До сега като съм поръчвала през Алиекспрес (основно някакви козметични боклучки) все е пишело нещо неконкретно - примерно Козметични аксесоари.
През ум не ми е минавало само заради това да не си взема пратката и проблеми съм нямала.
По-добре си вземи пратката, ако не е същия таблет - тогава със снимка отваряш dispute. Така или иначе при отворен dispute се искат доказателства. Ако кажеш "пратиха ми телефон", но не можеш да го докажеш, може и да не ти върнат парите.

Не бива да се храни трола, но... да се оправя. :)
Даже, ако снимки не са доказателство може клипче да се направи, докато се отваря (+ кадър на бележката). Като не го иска - да не го взима, той самия не знае какво иска...

Като ги разбираш нещата и не искаш да го вземеш - за какво отваряш тема?
 
Последно редактирано:
скъпа моя при отворен диспут
казвам стоката не дойде

Казваш, ама няма да мине. Над 10$ стоки се пускат с tracking number и се вижда стоката, че е на митницата и в процедура по освобождаване. Най-много да се минеш с паричките и да останеш без пратка, ако се циганиш и вдетеняваш. :)
Ама - тцък, мисъл - от кадЯ на кадЯ, ба?!
 
Казваш, ама няма да мине. Над 10$ стоки се пускат с tracking number и се вижда стоката, че е на митницата и в процедура по освобождаване. Най-много да се минеш с паричките и да останеш без пратка, ако се циганиш и вдетеняваш. :)
Ама - тцък, мисъл - от кадЯ на кадЯ, ба?!


аз аз скъпи ми смехурко им казвам че съм в бангладеш и не мога да си я освободят
така те си я взимат обратно
а аз кинтите
 
И защото си в Бангладеш си я поръчваш към Б-я. Аман от дребни тарикати, вдетеняващи се за най-дребното. Да не изревеш скоро само с нова тема, че са те прецакали... ;)

А на "смехурко" можеш да се обръщаш към роднините си по бащина линия.
 
Колко си смешен ГА ГО поръчвах таблето бех у Булгария, отдека да знам, че ша се бави транспорто и ГА дойде ша съм у БАНГЛАДЕШ!
 
Цялата работа е, че на пича са му спрели пратката в митницата и сега се чуди какво оправдание да измисли, за да не я вземе и да си прибере парите обратно...
 
Колко си смешен ГА ГО поръчвах таблето бех у Булгария, отдека да знам, че ша се бави транспорто и ГА дойде ша съм у БАНГЛАДЕШ!
Ако ти е закъсняла доставката защо не отвори диспут още тогава?
 
Колко си смешен ГА ГО поръчвах таблето бех у Булгария, отдека да знам, че ша се бави транспорто и ГА дойде ша съм у БАНГЛАДЕШ!
Ми то си пише колко времеотнема доставката 15-60 дни, 20 - 45 дни и т.н. Безплатните доставки от Китай може да се забавят и до 4 месеца. Като врял и кипял купувач от виетнамците би трябвало да си наясно. Не се излагай, не бъди толкова българин и си вземи пратката.
 
Във всеки магазин в алито си пише , че не носят отговорност за митническите такси . Дори и да отвориш диспут ще го загубиш . Ако вече пристигне стока различна от това , което си поръчал става , но едва ли са объркали . Плати си пратката (20-30лв ддс) . Не е голяма философия . Ако не знаеш как става питай - ще ти се обясни ... лесно е.
 
4-ти километър са си платили нета..... всеки път се питам, защооооо
 
Във всеки магазин в алито си пише , че не носят отговорност за митническите такси . Дори и да отвориш диспут ще го загубиш . Ако вече пристигне стока различна от това , което си поръчал става , но едва ли са объркали . Плати си пратката (20-30лв ддс) . Не е голяма философия . Ако не знаеш как става питай - ще ти се обясни ... лесно е.

На спец отдавна в бранша даваш съвети??? Твоята работа - на краставичар краставици продаваш! :D

Аз му казах още в началото на трола, че заради такива абсурдни оправдания - парите няма да си ги види, ако ще и към леля Гошка да пусне диспут.
 
Защо трябва да лъжеш човека, че не е пристигнало, като е пристигнало, аз това не разбирам, нали трябва да сме коректни. Китаеца ти е пратил таблет, а е писал телефон именно за да може да спестиш митница според мен, но не се е получило. Човека е коректен, поне за мен, стоката е пристигнала, отиди виж я тогава прави диспути.
 
Няма как да излъже, защото китаеца може да влезе и да види до къде е стигнала пратката.
Там е въпроса, че проблема не е само това. Масово се поръчват артикули през продавалниците ни и след това не се отива в Еконт дори за преглед и тест.
 
Няма как да излъже, защото китаеца може да влезе и да види до къде е стигнала пратката.
Там е въпроса, че проблема не е само това. Масово се поръчват артикули през продавалниците ни и след това не се отива в Еконт дори за преглед и тест.

Впреден пост писах, че точно заради такива тарикатлъци някой продавачи в алито отказват доставки до БГ и директно връщат парите. За последната 1 година ми се случи 3 пъти. А тук си е практика от години не само от обяви а и при поръчки от онлайн магазини....
 
А нима очаквате автора на темата да постъпи нормално? Това му е поредната идиотска постъпка, трябва да сте му научили дребните тарикатлъци на "големия бизнесмен".
 
Dallas Buyers Club... ни моа...:D:D:D
 

Горе