Поръчах таблет пристигна телефон:

dalasweb

Active Member
Значи поръчах въпросния таблет за 100 долара
Китаеца писа, че е 23 долара и го прати с фреее шипинг.
Получавам днес покана от бгпощи да си платя на митницата ддс за телефон за 23 долара или те да ме представляват пред митницата ега си и тъпата работа още пари да лапане
забележете пише телефон, а не таблет и
ега си отказвам го и си искам парите от китаеца ко ми дреме.

SoloContraTutti

Well-Known Member
Няма да платиш митото върху 23 долара, а върху 100$ (20% - 20$), тъй като ще ти искат снимка на реалната цена на апарата, без значение колко пише на кутията. Електроника за мито няма, така че ДДС-то + такса гише може би ще са ти единствените такси.
Китаеца не е виновен в случая и не мисля, че ще е коректно да отнася той последиците.

dalasweb

Active Member
ооо напротив писал е телефон
така че рефунд на мъниите ми

waldes

Well-Known Member
Далас, закой апарат става на въпрос или пак бълнуваш, че ти е скучно?

waldes

Well-Known Member
Това е като стара курва с нов имидж или нещо беше от този род:)

dalasweb

Active Member
Далас, закой апарат става на въпрос или пак бълнуваш, че ти е скучно?

ето линка https://www.aliexpress.com/item/8-inch-CHUWI-Vi8-Plus-Windows-10-Tablet-PC-Intel-Z8300-WIFI-HDMI-2GB-RAM-DDR3/32637985730.html?spm=2114.30010308.3.124.yna252&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_10059_10058_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=731041f4-f8d6-4416-98ba-575b4423f111

хубав дуал ос

а китаеца ще си вземе телефона
а аз ще си купя таблет с върнатите пари

waldes

Well-Known Member
Много хубав апарат, надявам се да си получиш таблетчето.

dalasweb

Active Member
Много хубав апарат, надявам се да си получиш таблетчето.
мерси таблетчето е супер

Basic Information

Brand CHUWI
OS Windows 10&Android 5.1
CPU Brand Intel
CPU Cherry Trail Z8300
GPU Intel HD Graphic(Gen8)
Core Quad Core, 1.44GHz ~ 1.84GHz (max to 2.16GHz)
Storage
RAM 2 GB DDR3
ROM 32 GB eMMC
External memory TF card up to 64GB (not included)
Display
Screen type IPS, Capacitive (5-Point)
Screen size 8 inch
Screen resolution 1280 x 800 (WXGA)
Connectivity
TF Card Slot Yes
Type-C Yes
Micro HDMI Yes
3.5mm Headphone Jack Yes
Network
WiFi 802.11b/g/n wireless internet
Bluetooth 4.0
General
Battery Capacity 4000mAh
Product size 21.12 x 12.32 x 0.93 cm / 8.30 x 4.84 x 0.37 inches
Product weight 0.350 kg
G-sensor Supported
MIC Supported
Camera
Rear camera 2.0 MP
Front camera 2.0 MP
Languages
Languages Dutch, French, Portuguese, Spanish, Russian, German, English, Italian and etc.
Package Contents
Tablet PC 1
OTG/USB Cable 1
Adapter Charger 1
English Manual 1

waldes

Well-Known Member
друш в тешение кво става, че и на мен ми хвана окото този таблет, ама ме не мога да се реша още да го купя ли, все пак са китайци.

waldes

Well-Known Member
Този линк сега като го отворих, ми изписука аваста, че е има вирус... При вас колеги, дали е така.

SoloContraTutti

Well-Known Member
Chuwi Vi10 и той е добър. Като цяло тази марка я хвалят. 2 ОС и хубави параметри.

Аз не разбрах какъв е проблема, че е писал телефон? Дори и таблет да беше писал - пак щяха да го спрат на митница и да платиш същите неща.

ReminD

Well-Known Member
Просто е написал телефон, не се коси и си вземи пратката. За това има и причини ( да пише, че е телефон ).

dalasweb

Active Member
Chuwi Vi10 и той е добър. Като цяло тази марка я хвалят. 2 ОС и хубави параметри.

Аз не разбрах какъв е проблема, че е писал телефон? Дори и таблет да беше писал - пак щяха да го спрат на митница и да платиш същите неща.

ко праим ако е изпратил телефон
хем такси съм платил хем ще го духам
нема искам си таблета
и да се кача на МАРУСЯ!

Последно редактирано:

SoloContraTutti

Well-Known Member
Пускаш диспут, правиш видео, че е телефон, прилагаш и снимки. Връщат ти част от парите или както се разберете с търговеца. 100% не ти е пратил телефон.
На такива като теб и тухла да ви пратят ви е малко.

dalasweb

Active Member
Пускаш диспут, правиш видео, че е телефон, прилагаш и снимки. Връщат ти част от парите или както се разберете с търговеца. 100% не ти е пратил телефон.
На такива като теб и тухла да ви пратят ви е малко.
виж аз се не минавам
не ям доматите с колчетата
пък и досега винаги китайците са били коректни
и пощите не са ми спирали пратка
ай се хванем на бас кинти няма да дам и ше си взема всички пари за таблета

SoloContraTutti

Well-Known Member
Дрънкай си ги тия, като не знаеш как да действаш - не поръчвай от интернет, ходи си да те баламосват в операторите, а не си мори главата излишно. :)

dalasweb

Active Member
Дрънкай си ги тия, като не знаеш как да действаш - не поръчвай от интернет, ходи си да те баламосват в операторите, а не си мори главата излишно. :)
sopri se

GeriDineva

Member
До сега като съм поръчвала през Алиекспрес (основно някакви козметични боклучки) все е пишело нещо неконкретно - примерно Козметични аксесоари.
През ум не ми е минавало само заради това да не си взема пратката и проблеми съм нямала.
По-добре си вземи пратката, ако не е същия таблет - тогава със снимка отваряш dispute. Така или иначе при отворен dispute се искат доказателства. Ако кажеш "пратиха ми телефон", но не можеш да го докажеш, може и да не ти върнат парите.

dalasweb

Active Member
До сега като съм поръчвала през Алиекспрес (основно някакви козметични боклучки) все е пишело нещо неконкретно - примерно Козметични аксесоари.
През ум не ми е минавало само заради това да не си взема пратката и проблеми съм нямала.
По-добре си вземи пратката, ако не е същия таблет - тогава със снимка отваряш dispute. Така или иначе при отворен dispute се искат доказателства. Ако кажеш "пратиха ми телефон", но не можеш да го докажеш, може и да не ти върнат парите.

скъпа моя при отворен диспут
казвам стоката не дойде
уф аман от нови капиталисти
аз още от лето 1987 пазарувам с виетнамците дънки доларес
а след 1991 и от китайците:)

Горе