Посещенията от Гугъл паднаха на половина

BigBoss

New Member
Имам следният проблем от няколко дни:

Посещенията ми от Гугъл паднаха на половина от 500-600 на 250-300 . Сайтът е autoblog.bg, като си е запазил ПР4 след ъпдейта, индексираните страници са си същите и т.н. Друга подробност е, че по ключовите думи с които съм силен нямам проблем, а само със слабите. Примерно ако на ден са ми влизали преди с по 350 ключови думи, сега са с под 100.

Някой срещал ли е подобен проблем и как го е решил?
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Не съм гледала статистиката, но като че ли има нещо подобно и при мен.
Най-очевидно се вижда в AdSense - там имам лек спад...
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Не знам при вас как е но при мен гогъл не отчита вече обратни линкове -нито от сайтове с които съм разменяла нито от директории от никъде
това има много общо с трафика нали
 
От: От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Не знам при вас как е но при мен гогъл не отчита вече обратни линкове -нито от сайтове с които съм разменяла нито от директории от никъде
това има много общо с трафика нали


може ли да обясниш какво значи Гугъл не отчита обратни линкове
и как го разбираш това?
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Ей това имам предвид
"Your search - link:affiliate-store.blogspot.com - did not match any documents. "

radev каза:
може ли да обясниш какво значи Гугъл не отчита обратни линкове
и как го разбираш това?
 
бил си хванал лонг теил със стаиите и си имал бонус за нов контент ....

мисля че трябва да имаш коментари за да се ъпдеитва нон стоп контента и да се води нон стоп свеж...
 
Re: От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Ей това имам предвид
"your search - link:affiliate-store.blogspot.com - did not match any documents. "


направи си акаунт в гугъл уебмастър туулс там ще се покажат всички линкове които гугъл е видял за сайта ти а защо не се показват при линк само Г си знае... по принцип чакаш
 
От: От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Ей това имам предвид
"Your search - link:affiliate-store.blogspot.com - did not match any documents. "


Тия глупости на Гугъл ги провери пак след 3-4 месеца.

Иначе моята субективна теория е, че когато започнат да излизат линковете с link:somebulshits.com тогава връзките започват да оказват най-силния си ефкт и подхранване на коремчето на сайта ти.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

абе пичове тия неща се менят постоянно през ден
какъв е смисъла да прекарваш време да си броиш че и помниш колко точно беклинкове си имал преди, и знаеш колко имаш сега.
Таблици и схеми ли си имате?

Аз изобщо не се занимавам с тия работи и още съм жив и сайтовете ми са добре.

100% в Гугъл има цял робот, който през рандом интервали от време пуска рандом промени в резултатите и след всеки път 3 милиарда човека седят и си цъкат и гледат и обсъждат.

Като пейджранк дънданията същата работа.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

чеквам си
виждам няква бройка, доволен съм,
чеквам си посещенията, доволен съм или не съм доволен
чеквам си месечните кинти, доволен съм/не съм доволен
чеквам си, че днес цял ден съм си губил времето, съотвено не съм доволен.

Оптимизация.. не на сайтове, а на време/труд
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

клиентите ми примерно, през 18 мин пускат търсене в Гугъл и гледат сайтовете им на кои места са.

Доказано е, че като си проверяваш по 11 пъти на ден позициите, сайта ти не се изкачва повече и по-бързо :) :)
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Имам една клиетка, сайта и едно време беше на 30-та страница
сега се лута между 1 и 2-ро място на първа страница
посещенията и се качиха с пеесе пъти повече...

обаче....
продажбите на стоката и са както преди.
Защото има и други още по-важни неща

сещаш се..
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

та по темата..
бях и сложил пощенски адрес в сайта, 2-3 телефонни номера, сякви неща.. без да я питам такоа...
тя кат видя се разписка. махай..
еми махнах... изобщо не е trusted, ама изобщо..

тъй че пичове и пички, фокусирайте се здраво върху някой неща, не се параноясвайте за някви бройки на беклинкове. Те не хранят (в повечето случаи)
 
като има трафик а не купува минаваме на вълна
Какво е Conversion Improvement

кое е нан-важно?

заспамихме темата на пича

та да се върнем на нея изчакаи малко BigBoss и трупаи диип линкове към стаиите може коментарна актривност да стимулираш за тази цел са плъгини като нофолоу фрии след опредлен брои постове коментиращите получават истински линкове ...
 
От: Re: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

бил си хванал лонг теил със стаиите и си имал бонус за нов контент ....

мисля че трябва да имаш коментари за да се ъпдеитва нон стоп контента и да се води нон стоп свеж...

такива работи значи ...Г давал бонуси ...аз пък си мислих че като не излизат връзките в Г това може би е предупреждение да бан

и това с коментарите и то е свързано с посещенията

ох относителна работа
 

Горе