Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Аделина направиси акаунт в Г уебмастър туулс http://www.google.com/webmasters/tools/ и го верифаини

като си за бан ще получиш предупреждение вътре в конзолата така ще тие по спокоино :)
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

като си за бан ще получиш предупреждение вътре в конзолата така ще тие по спокоино

хах! верно ли!? Кво пише я кажи, виждал ли си лично такива предупреждения
 
ами не съм виждал защото правя съобразени с гаидлаинса сайтове... тези на гб дето го отнесоха също бяха съобразени нищо не доиде за тях... :(

но иначе онова съобщение което получаваш на меила като имаш скрити линкове например трябва да доиде в акаунта...
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

:? пфф опази боже да не се стига да видя на живо такъв мейл и такова съобщение. Мислих, че те гърмят ей така изневиделица, пък то пускало и съобщение роботчето. Много либерално!
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Какво за video, audio и images? Как се каталогизират? Използват ли се Тагове?

Туко-що отговорихме на въпроса. Там е доста диво. Тези формати са все още нови в условията на търсене. Google хваща video-тата. Интересно е да се види трафика генериран от това. И да трябват тагове за тях.

добре, ако е видео във флаш, не е и все едно е обикновен шитав флаш?
за какво видео се говори тук?
<embed src="video.wmv" примерно?
 
От: Re: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Аделина направиси акаунт в Г уебмастър туулс http://www.google.com/webmasters/tools/ и го верифаини

като си за бан ще получиш предупреждение вътре в конзолата така ще тие по спокоино :)

имам акаунт аз ама де да знам .. друго си е да има кой да ти каже

тя темата не беше за това ама карай те нещата са вързани
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Ами онзи ден мисля, че имаше ъпдейтче, защото аз се радвам на добри резултати. :)
Завзех още 2 първи позиции за ключови думи и изрази, и посещенията ми се вдигнаха. :d
 
От: Re: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

като има трафик а не купува минаваме на вълна
Какво е conversion improvement

кое е нан-важно?

заспамихме темата на пича

та да се върнем на нея изчакаи малко bigboss и трупаи диип линкове към стаиите може коментарна актривност да стимулираш за тази цел са плъгини като нофолоу фрии след опредлен брои постове коментиращите получават истински линкове ...


Нищо не сте заспамили това са все интересни и полезни неща.

Ами значи уикенда го отделям да пускам коментари след новините :) И после ще съобщя резултата.
 
От: От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

добре, ако е видео във флаш, не е и все едно е обикновен шитав флаш?
за какво видео се говори тук?
<embed src="video.wmv" примерно?
Google вече индексира флаш, разбраха се с Adobe. Текстовете и връзките от него де, и ако не са суперсложно направени.

Картинки индексира, особено ако са правилно таг-нати с подходящо обяснение. Един мой не много популярен форум с доста съдържание и качвани от потребителите картинки на български език прави около 30% от трафика от мвдународен google images и съответното там търсене на Live/MSN.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Индксирания флаш като го видиш в SERP-а е с текст

А&#&$AHHSKJдрехи&%%сток%иSHAK+_______!http/_qsначал-__.shit.swf

и други подобни акота

не бих разчитал на това кой знае колко
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Да се върнем на темата с малко актуална информация.
Вчера ми паднаха посещенията с около 70% (не наполовина а много повече) и то не на 1 сайт а на всички поддомейни. Трафика ми е 95% от Google search. PR-а на страниците си е същия. Изглежда доста страшно като се случи с около 10 сайта наведнъж.
Някой има ли обяснение или подобен опит?
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

@coolice това е стара информация :)
@ascella от колко време са така посетителите? Най-вероятно има някаква промяна в алгоритъма или сайтовете ти са започнали да танцуват :/ Провери дали са ти същите позициите на даден кл.думи.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Или повече време. Теслата за изстиналия контент си е неизбежда, освен ако не се трудиш много и правиш междустатиино налинкване добре.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Благодаря за отзивите.
Уебмастер тулса казва, че всичко е наред, т.е. няма алармиращи съобщения.
Всички страници за си индексирани както преди.
Колкото до позицията на ключовите думи, това ми беше първата реакция. Ами нямам позиции вече, а преди имах челни позиции (от 1 до 5) на силни кл. думи. което ми носеше и много тряфик. То натова се дължи и спада на трафика.
Сайта (говоря за един от субдомейните през цялото време) е на повече от година. Съдържанието си го допълвам и обновявам редовно (все пак ми носи 300-400 USD oт AdSense месечно). Спада започна от вчера. През последните 2-3 месеца имах трафик 900-1000 посещения на ден. Вчера приключих на 340, а днес е още по зле - имам 92 до момента (18.20h).
Най-страното е, че "проклятието" е засегнало и другите поддомейни.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

А, аз се чудя кво става...
От днес не ми индексира контент на заглавната страница, който до вчера се индексираше по търсене, а сега все едно не съществува.
И странното в случая е, че става въпрос за последните неща, които съм добавил преди 4 дни.
Не съм загубил позиции по ключови думи.
 
От: Посещенията от Гугъл паднаха на половина

Може да е пак временен д/ефект от ръчкането на Гугълците.
Изчакайте.. През това време си работете.
 

Горе