Поскъпване на домейни

От: Поскъпване на домейни

аз бих преместил домейните в jump.bg и SH да не се тарикатеят толкова :wink: хостинг или домейн компания са?
разликата от 5 лв. е недопустима за България
 
От: Поскъпване на домейни

ако са над 20 и трябва се плащат едновременно ще се замисля и аз
 
От: Поскъпване на домейни

прехвърлянето не отнема много време, да не кажа никакво
пък и един час е - 8 часа по 5 лв - 40 лв.
800-1000 лв месечно

за писане в тази тема си загубихме повече време :)

дай ми да местя домейни и ще правя само това :D да видиш дали не си заслужава за 5 лв
 
От: Поскъпване на домейни

Ще пуснете ли едно 1-доларово годади кодче в темата:wink:
 
От: От: Поскъпване на домейни

Ще пуснете ли едно 1-доларово годади кодче в темата:wink:

За нови регистрации:

SAS149COM - 1.49$ за *.com (изтича след 18 часа)
CJCRMN99U - 0.99$ за *.com

И още доста други на тази страница.
 
От: От: Поскъпване на домейни

Да не съм...

И въпреки това не виждам къде могат да се изхарчат 8-10 долара за 1 година. Защото не говорим за 5 домейна, зад които да седят 20 човека и 50 машини например, говорим за стотици хиляди (за first level регистраторите имам предвид, реселърите са друго). И като имаш например 200 хиляди домейна при теб колко ти стъпва да ги управляваш на година...

Всичко е автоматизирано и човешкия фактор е сведен само до решаване на проблеми.

Да не говорим за .bg където вярно мащабите са по-малки, но пък цената е .... тея са тралала...

Аз мога да ти кажа къде. Примерно опитай се да изградиш инфраструктура за поддръжка на 500 000 домейна с restful API съвместимо с всички web технологии и да държиш около 300 човека съпорт - т.е. 300 разноезични, говоря за тези регистратрари от които съм купувал домейни. А ако домейните за 500 милиона, а не 500 хиляди.
 
От: Поскъпване на домейни

500 000 домейна както казваш по 40 цента беше писал = 200 000$ с които да предположим че могат да се намерят 300 човека
 
От: Поскъпване на домейни

500 000 домейна както казваш по 40 цента беше писал = 200 000$ с които да предположим че могат да се намерят 300 човека

Халваджийски сметки :) но нали сме в БГ

1. 300 човека съпорт, обикновено се плаща на външна фирма за тази дейност. При теб поддържаш само 2-ро и 3-то ниво съпорт
2. децентрализирана инфраструктура за поддръжка на name services, включваща дори и уеб сървър за да се правят iframe пренасочвания, защото клиентите желаят и това. DNSSEC за собствените name servers
3. restful API за да се автоматичират процесите по регистрация, управление и администриране на домейните
4. DevTeam за горното
5. една купчина с адвокати специалисти по международно право, авторско право и т.н.
6. Marketing team - при тази конкуренция за да продаваш трябва да имаш сериозен ресурс тук

Още да изброявам ли? Верно че при $10 средна цена марж от 5 лв е стряскащ но Вие не можете да видите нещо по-мащабно, защото:

1. Никой не е запознат как работи една такава система - освен Илия Базлянков, но той няма да се появи тук
2. Мислите прекалено на дребно, защото пазара в БГ така Ви е научил.
 

Горе